Dota Heroes build

Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Potato напиша:
Pa... nemam igrano dota od 5.64c, togas vie igravte so botovi, kako sto rekov :P
Значи не си играл дота од времето на дедо ми....

Potato напиша:
Ej, alooo... bashot da ne e 100% ? 15-20 % e, toa ti e sekoj 4-5 udar :S... faicless void ne udara tolku brzo, duri i so butterfly i monkey udara 1,5-2 pati vo sekunda ... na 50 evra oti kuceto ke pobedi ?

и уште се праиш фраер...w0w, ајде бе на 50 евра...на официјален сервер ќе си играме, или пак сакаш 1 на 1 ...
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Тиња е Дота 1 на 1 бе ,дај ќе ја напраиме поголема работава :) 4v4,5v5 така нешо мрсничко :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ajde be 1 na 1 gospodine rymz, ... Ne se plasam od igraci koi imaat 30apm :), izvini
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ај ја дур да убрзам АПМ, ти земи играј/читај ги changelogs до новата 6.44б имаш бајаги работа, па кажи коа сакаш :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
ok dogovarajte se vie....ama mislam naslovot na temeva e dota heroes build....pa kazete nekoj build...strategija....
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Чисто информативно би сакал да знам ако некој од вас има пробано: Што ке се случи ако тимот има Siren, Chaos Knight, Terroblade, Phantom Lancer и Dark Seer и сите од нив склопат Маnta Style...... Дали шестата на Dark Seer дуплицира и илузии, и дали оние херои што имаат илузија како магија им е дозволено да користат Манта. Оти може ова да се деси: Сите вадат илузии со магија, па маваат Манта и накрај seerот праи ѕид и сите поминуваат низ ѕидот. Колку херои ке види противничкиот тим????? :DDDDDDDDD
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Во официјална дота лига по нивни правила е дозволено само еден играч од тимот да поседува Манта.Зборам по официјални правила.Е сеа вака на бател сите може да напраат :) И херои кој што имаат mirror images можат да вадат уште +2 имиџи со мантата, и плус сиерот ако пушти улти тоа ќе биде гужва пред гол.ИНаку ултито на сиерот не дуплицира херои од имиџите на други херои.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ке биде журка лол, ми текна ова вчера кога играв со новата панда, му напраив Манта и фрштеше струја на сите страни па си помислив што би би кога би било горното сценарио. Мора да се проба. :D
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Еве ви звер :)



Ако се организира игра рачунајте ме мене и на еко
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ne veruvam deka ke se organizira nesto pogolemo, ali moze da igrame na serverot. Ke ti whispam.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
pogledneto go zverot na avatar kaj mene:)..inace bloodseeker ne me impresionira tolku toj heroj....nitu buildot pogore sto e...
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
96
Поени од реакции
0
peer mortres treba da izglea vaka u itemi
1.power treads
2.buterrfly
3.2 divajna
5.satanic
6.radiance
i miis procent nenormalen mislam oklu 66% a crit okolu 2500 i think
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Evasion не се стакува.....ако е така напрај му 6 батерфлај и нема да те погодат никоаш.....
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Evasion се стакова мислам само ако херојот има таква магија , и ако напрајш рецепт за evasion тогаш само се зголемва процентот , а на рецепти со evasion неможи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom