Dota Heroes build

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Финтата е дека не можете да споредувате 1 на 1 . Финтата е кој колку може да направи во тимска игра. Наикс подобар ќе биде во тимска игра зошто има аватар. На Дарктерор само да му дадат хекс и ќе го стопат
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Pa, ne znam sto magii sega faicless ima, ali vo 5.64 time stop ne bese losa :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
и јас не сум ги играл новите верзии...али мислам дека има магија слична на тајм стоп само не на цела мапа туку магијата се пушта на едно место т.е во круг и све живо и диво стопира само него не(дури и својте)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Shorty напиша:
Финтата е дека не можете да споредувате 1 на 1 . Финтата е кој колку може да направи во тимска игра. Наикс подобар ќе биде во тимска игра зошто има аватар. На Дарктерор само да му дадат хекс и ќе го стопат
Шорти да те чуе некој дека наикс е боље у тимска од фејслес ќе те наречат бот.
Наикс и да пушти аватар со тоа дмџ негов може едвај еден да убие...
фејслес коа ќе им се стаи со прва па шеста еден ќе убие и уште еден до пола и у баш ќе го држи...
Изглеа не си имал другар кој добро го играл фејслесот
 
E

error

Гостин
наиксот тешко може да убие , ама и тешко да го убијат :)

само тролот со склопен баш му е лекот него, втората ( 40% мисс ) и првата .. да неможи од баш да излези, а ако излези од втората нема да можи да го погоди ;)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Mhm... ovoj error od nekade mi go ima ukradeno potpisot :P
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Наикс е јак да...ама фејслес може против него како и да е ради тие башови негови...
рачунај....2x башер, батерфлај, нешо за хп уште нешо за брзина и дмг

Јас мислам дека фејслес ке тепа...сум играл еднаш така наиксон неможеше да ме остаи на пола...а имаше поеке лвл и боље итеми од мене :toe:
Сепак зависи од чоекот што игра не е се до херојот....ако се на исто ниво играчите ке тепа тајмстоперот..100%
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Mac)) напиша:
Шорти да те чуе некој дека наикс е боље у тимска од фејслес ќе те наречат бот.
Наикс и да пушти аватар со тоа дмџ негов може едвај еден да убие...
фејслес коа ќе им се стаи со прва па шеста еден ќе убие и уште еден до пола и у баш ќе го држи...
Изглеа не си имал другар кој добро го играл фејслесот
Знаеш ли дека еден хекс може гадно да го заебе Дарк Терор ? И така нема многу енергија, можат да го стопат. Ела стопи го Наиксот.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
LoL!
Nikoj nikade vishe ne irga naix bre!
Se ubiva so site heroi na nachin na koj sakate!
shto e tragichnomnogu e tezok za lvl-iranje od start!
Na 70% nasto od heroite ama nishto ne immoze od 1lvl!
Zkaluchok = Naix< All!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Shorty напиша:
Знаеш ли дека еден хекс може гадно да го заебе Дарк Терор ? И така нема многу енергија, можат да го стопат. Ела стопи го Наиксот.
Не ме сфаќаш...у тимска борба никој нема да пробува прв да го свитка наиксот...зашто наиксот може да фати само еден херој и да ремети сфаќаш :)
А сите ќе му идат на тајмстопот зашто со шеста може : да спасува,да убива,да руши кули,да ремети...Има глобална шеста за разлика од наиксот :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Mislam deka ja i ti se razbravme so privatna poraka. Nema da te predupreduvam po vtor pat.

Sepak, shadow hunterot e najdobar vo timska igra. Ke sklopis artifact za zabicka, ke napravis eden zabicka so artifaktot, drug so magijata, tret ke fatis vo mreza, i trojca heroi se neutralizirani.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
epa vaka tuka na zborovi jas mozam da tepam 5 heroi so mortred so 4 divajna ali doj igraj i nabildaj go da te vidam dali ke mozes!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Poo ej Pit lordot neznam imba go imat napraeno ic ne e izbalansiran
 

Kajgana Shop

На врв Bottom