Creepy Pasta

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ова ме има стресено коа бев троа помал

Некој човек отишол во еден хотел. На рецепција, жената му дала клуч и му рекла дека на патот кон неговата соба имало некоја врата без број која е заклучена и никој не смее да влегува или пак да погледне внатре. Човекот си продолжил кон својата соба. Следната вечер, љубопитноста го победила. Отишол до вратата и пробал да ја отвори. Се разбира, била заклучена. Се наведна, и погледна низ клучалката. Тоа беше соба иста како неговата и во ќошот виде жена чија кожа беше наполно бела. Жената беше со наведната глава кон ѕидот, свртена спротивно од вратата. Човекот ѕиркаше и беше збунет. Сакаше да тропне но сепак не се реши за тоа. Ова го спаси неговиот живот. Си се врати во својата соба. Следниот ден повторно се врати кај собата без број и погледна низ клучалката. Овој пат, се што виде беше едно огромно црвенило. Не можеше ништо јасно да види освен црвенилото. Можеби луѓето во собата дознале дека ги шпионирал и ја намачкале клучалката со црвена боја. Човекот отиде кон рецепцијата да се распраша. Жената воздивна и го праша: "Погледнавте низ клучалката?". Човекот потврди и рецепционерката му одговори: "Епа ај, ќе ви ја кажам приказната. Пред многу години, во таа соба се случи убиство. Маж ја уби сопствената жена и сега нејзиниот дух ја прогонува собата. Но овие луѓе не беа обични. Тие беа сосема бели освен нивните очи, кои беа црвени."
Од ова имаше една језива слика. Таа стварно ке те поремети.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
In June of 1972, a woman appeared in Cedar Senai hospital in nothing but a white, blood-covered gown. Witnesses of the incident claim there were two things that caused people who saw her to vomit and flee in terror.

The first being that she resembled something close to a mannequin, but had the dexterity and fluidity of a normal human being. Her face was devoid of eyebrows and smeared in make-up. From the moment she stepped through the entrance to when she was taken to a hospital room and cleaned up before being prepped for sedation, she was completely calm, expressionless and motionless.

The doctors thought it best to restrain her until the authorities could arrive and she did not protest. They were unable to get any kind of response from her and most staff members felt too uncomfortable to look directly at her for more than a few seconds.

But the second the staff tried to sedate her, she fought back with extreme force. Two members of staff had to hold her down as her body rose up on the bed with that same, blank expression. When a male doctor entered the room, the woman turned her expressionless face towards him and after a moment, she smiled at him.

Witnesses to the event claim that when the woman smiled, her entire mouth revealed nothing but long sharp teeth. Staff members reacted in shock and horror, releasing the woman from their grasp. The doctor claims that at this point his body went into a state of shock, and was unable to move as the woman leaned over to him. He asked her who she was.

Nurses claim the woman rose from her bedside, and leaned in close to the doctor's ear, saying to him: "I...Am...God."

The woman left the hospital without staff interference, who each claim have no recollection of the events that transpired after the mannequin-woman's words with the doctor.

The woman was never seen again.

The staff who witnessed the incident nicknamed the woman "The Expressionless".
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.323
Има едно филмче, се вика Urban legends. Гледајте го. Нема да ви биде омилен филм, ама во него има неколку урбани легенди од кои ќе ви се наежи кожата. Почетната сцена ја имам раскажано на илјада луѓе и сите се останати со отворена уста.
Е раскажија пак де :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Мојата омилена;
find music very niec, no?

bonus;
 
Последно уредено:

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895
Дали ви текнува на еден филм, т.е. три приказни у еден филм. Првата нз како беше, вторава беше со една црна дамка у едно езерце што ќе ги проголта едни млади дечки, а третава приказна беше со еден автостопер?
Исто уште еден стар филм со три у едно. Мислам дека се викаше Приказни кои сведочат лудило. Првава приказна е со еден тип што ќе ја убие женска му и ќе и го јадат месото на гозба без другите да знат дека е нејзино. Вторава е еден човек ќе најде дрво у шумата што личи на женско тело и ќе го донесе дома и дрвово ќе ја убие жена му. И третата беше со едно детенце и еден тигар.

Ги барам филмојве но никако да ги најдам, сум ги гледам ко дете ... помош, некој?
Ми звучи познато ова со дрвово.... Го имам гледано филмов. Имаше повеќе приказни... Една беше во санаториум се раскажуваше приказната со тигарот.... Па имаше нешто со вуду ритуал.... Ама не го знам насловот од филмов.... :(
Ова иначе постои. Не е легенда, стварно се продаваат вакви осакатени живи кукли.
Citation needed.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Се заебааш или ..?
Нема шанси,премногу е бизарно.
Ми звучи познато ова со дрвово.... Го имам гледано филмов. Имаше повеќе приказни... Една беше во санаториум се раскажуваше приказната со тигарот.... Па имаше нешто со вуду ритуал.... Ама не го знам насловот од филмов.... :(

Citation needed.
Прогуглајте underweb, ако толку ве интересира сурфајте го, све и свашта има.. Од living sex dolls до нарачување убиства преку untraceable трансакции и тако даље.
For real.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom