Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.759
Освен 10 годиншни деца кој друг прати Трол фудбал денес ?

Фората е што има менаџирано јаки клубови, а нема значител успех со нив во лигашки натпреварувања. Успехот му се базира на второкласни екипи кои успеал да ги промовира во повисока лига. Со Јуве, Челзи и Интер има завршено неколку пати втор колку што знам, поправи ме ако грешам.
Еве да не барам сега по википедија ама сигурно има 4-5 пати завршено второ место и една изгубена титула во тесна борба со Рома.
Не дека е некој тежок лузер си има човекот успех со помали екипи ама не е ни победник, затоа луѓево се заебаваат со него дека е увек втор.

Мене баш ми е мило што ќе ја освојат лигата и ги бодрам ко Јунајтед да игра кога ги гледам. Муабетот е дека ако фејлнеше и сега Раниери ќе си останеше доследен на прекарот ама вака со освојување ќе го разбие малерот.
Те поправам бидејќи грешиш. Тренер на Интер беше само неколку месеци, ги презеде со 1 бод од 3 меча, го отпуштија само по неколку месеци. Интер имаше стар, катастрофален состав. Јуве го водеше во двете сезони после Серија Б. Подобро од трето и второ место не можеше да се очекува. Челзи кој го водел Раниери нема допирна точка со денешниот. Едино со Рома ја загуби титулата која сепак сам ја доведе при рака бидејќи и нив ги презеде во трето коло со два порази на почетокот.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.976
Поени од реакции
25.310
"Šta sam uradio sinoć kada sam čuo da je Tottenham remizirao? Ništa, bio sam kod kuće sa mojom suprugom, relaksirao se kao svaku večer. U mojim godinama odmor je veoma bitan, meni je potrebno da se opustim dan nakon paklenih 90 minuta na King Power Stadionu. Ne mogu isto to reći za moje momke: jučer oko ponoći kada sam se skoro uspavao čujem kako zvoni zvono. DILLY DING, DILLY DONG (smeh). Bili su Jamie Vardy i Riyad Mahrez, i igrali su neki ples ispred moje kuće, vjerojatno su popili malo više u nekom pubu u Leicesteru. Pohvalio sam ih za ples a onda ih savetovao da idu na spavanje, podsetivši ih da sutradan imamo trening. Ne umem biti strožiji prema njima, poklanjaju mi san, poklanjaju san sami sebi. Sa druge strane, moji momci su malo ludi."

- Claudio Ranieri
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
Те поправам бидејќи грешиш. Тренер на Интер беше само неколку месеци, ги презеде со 1 бод од 3 меча, го отпуштија само по неколку месеци. Интер имаше стар, катастрофален состав. Јуве го водеше во двете сезони после Серија Б. Подобро од трето и второ место не можеше да се очекува. Челзи кој го водел Раниери нема допирна точка со денешниот. Едино со Рома ја загуби титулата која сепак сам ја доведе при рака бидејќи и нив ги презеде во трето коло со два порази на почетокот.
Да не го браневте ко да ви е татко немаше да ти реплицирам сега :D

Не ти викам дека е најголем лузер туку дека е тренер од втор калибар и увек завршувал втор. Во првата сезона после враќање во Серија А ајде де, ама во втората немаше баш некој наивен состав со Јуве. Тука се уште беа играчи како Буфон, Дел Пиеро, Недвед, Киелини, Трезеге(?), Каморанези, Салихамиџиќ, Маркизио и останати добри играчи. Остај тоа што испаднаа Јуве од лига ради местење, костурот горе доле им остана.
Во Челзи ја фати првата сезона на Абрамовиќ и го кикна пошто според него Раниери не е тренер што може да му донесе титули на Челзи.
Со Рома изгуби титула.
Со Интер е фејл, а со Грција уште поголем фејл. Но, добро збориме за клубови не репрезентации.

Исто баш се сеќавам имаше Мурињо една ијзава за Раниери каде вика, ''го почитувам Раниери, но човекот има 60 и кусур години и се уште нема освоено нешто позначително".

Еве сега само три бода го делат од голем трофеј, се надевам дека уште викендов на Олд Трафорд ќе го освои.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.759
Да не го браневте ко да ви е татко немаше да ти реплицирам сега :D

Не ти викам дека е најголем лузер туку дека е тренер од втор калибар и увек завршувал втор. Во првата сезона после враќање во Серија А ајде де, ама во втората немаше баш некој наивен состав со Јуве. Тука се уште беа играчи како Буфон, Дел Пиеро, Недвед, Киелини, Трезеге(?), Каморанези, Салихамиџиќ, Маркизио и останати добри играчи. Остај тоа што испаднаа Јуве од лига ради местење, костурот горе доле им остана.
Во Челзи ја фати првата сезона на Абрамовиќ и го кикна пошто според него Раниери не е тренер што може да му донесе титули на Челзи.
Со Рома изгуби титула.
Со Интер е фејл, а со Грција уште поголем фејл. Но, добро збориме за клубови не репрезентации.

Исто баш се сеќавам имаше Мурињо една ијзава за Раниери каде вика, ''го почитувам Раниери, но човекот има 60 и кусур години и се уште нема освоено нешто позначително".

Еве сега само три бода го делат од голем трофеј, се надевам дека уште викендов на Олд Трафорд ќе го освои.
Па баш од тие изјави на Мурињо и неговото влијание во медиумите ради неговата експонираност најмногу придонесоа за ние денеска да дискутираме за тоа дали е Раниери лузер или не.

Никој не вели дека Раниери е врвен тренер и нема да стане таков ни по сезонава. Ама тврдењата дека е лузер ради вторите места со Јуве и Челзи е во најмала рака дебилна работа. Може ти не го правиш така, ама многу го прават.

Иначе немој со тоа дека Јуве го задржал костурот 2006 година, нема смисла бидејќи. Раниери кога беше тренер за Јуве настапуваа(и тоа во првиот тим речиси) играчи како Григера, Молинаро, Мелберг, Легротаље, Кристијано Занети, Тиаго, Јакинта, Амаури. Од овие осум играчи барем пет или шест беа секогаш во прв тим. Со слични играчи тренерите по Раниери завршија на 7мо место.

Штета што Раниери не е како Мурињо сега малку да му залепи во фаца две-три работи преку медиумите. Па со таков состав да те отпуштат бидејќи си на 12то место не е мала работа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.964
Не може Раниери ништо да му залепи на Мурињо, преку тасета ако освои ПЛ со Лестер, ни до колена не му е. Мурињо комотно може да се шета гол по дома кај Раниери, пред жена му и децата и Раниери да не смее ни збор да каже. :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не може Раниери ништо да му залепи на Мурињо, преку тасета ако освои ПЛ со Лестер, ни до колена не му е. Мурињо комотно може да се шета гол по дома кај Раниери, пред жена му и децата и Раниери да не смее ни збор да каже. :D
А дури му се шета дома, на Раниери за к*р можи да му се фати?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Титулата на Раниери повеќе би вредела од тие на Мурињо во ПЛ. :kafence:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.964
Пошо Мурињо не направи таков подвиг со Порто во ЛШ.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Па затоа реков во ПЛ. Колку и да го дискредитирате Раниери, неосновано е да важи за лузер после сезонава ако освои.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom