Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
T

Todd Solondz

Гостин
За пенал нема враќање назад кога ке се пушти предност, како што има за фаул.Или се суди или се пушта предност.Оливер пушти предност.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
За пенал нема враќање назад кога ке се пушти предност, како што има за фаул.Или се суди или се пушта предност.Оливер пушти предност.
И тоа како има враќање назад. Барем во Италија. Еве еден пример:
1.30 некаде во видеото.

А и нема логика да даде предност за пенал освен ако не е некој играч пред празен гол. Оти пеналот е огромна шанса и не може да се поистоветува со било каква предност. Инаку исти е третманот и за пенал и за слободен удар во врска со дадената предност. Судијата и во двата случаеви може да се врати на својата одлука.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Ова од погоре не е исто.

Оскар шутна во празен гол, па го фаулираа. Ова погоре немаше шанса да шутира, го собори по прв допир на топка.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Па тоа ти викам.Или пресудил дека нема пенал,или пресудил во глава дека има пенал,ама да не свирам пенал плус да дадам жолт еве нека е гол.И на крај ништо. :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Еden Hazard numbers vs Arsenal

0 - tackles
0 - shots on target
0 - chances created
0 - crosses
1 - interception
7 - take ons
47 - passes

Го убива Хазард со овие тактики Мурињо.
Глупости. Не ме заебавај, убиваја га. Затој игра најдобру сезону откако дошја, најконстантан и све. Еве бар овија днови читај малце интервјуа сс Хазарда пред да пишуеш овакви глупости, у свако интервју изјавуе дека има комплетну слободу ама дека на своју иницијативу сака да гу подобри игру без топку и помага у одбрану и трчи.

http://www1.skysports.com/football/news/11668/9819679/eden-hazard-says-his-long-term-future-lies-at-chelsea-in-sky-sports-exclusive

"I train well with him, we work well," he revealed. "But the most important thing for me is he let my play, he just asked me to be the best and he doesn’t give me pressure. So for the player we are free and this is good.

"Everybody knows I like to have the ball at my feet, but without the ball I try to give everything offensively, defensively. This is my job. But for me, the most important thing is to create something, to score for the team or create an assist."

Како некој вмровац си биднаја, едно исто ламфаш свако коло :D
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Еden Hazard numbers vs Arsenal

0 - tackles
0 - shots on target
0 - chances created
0 - crosses
1 - interception
7 - take ons
47 - passes

Го убива Хазард со овие тактики Мурињо.
А голем кредит треба да му се даде и на Белерин.Дечкото како ја изигра утакмицава,а и 2-3 месеца уназад.:cuc:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
Судијата и да дал предност и да помислил дека ќе е гол има право да се врати и да досуди пенал откако виде дека не е гол. Ама јас гарант давам дека не даде предност туку едноставно не досуди ништо во врска со сударот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.609
Чист пенал е она за Челзи бе, што има врска намерно/ненамерно, битно му влезе и го откорна асално. Она на Фабрегас врска немаше од пенал, каков контакт какви бакрачи, можеше комотно да продолжи али престојот во Барселона очигледно си го направил своето. :D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Не се играјте не било пенал тоа врз Оскар, му влегува во дуел промашува топка и го покоси на трева, значи класичен пенал и у најмала рука жолт за голмант, нека ви текне финале со Барселона кога Леман го истресе Ето со фаќање за нога, тогаш и црвен доби Леман, а муабетиве со предност демек ако не било гол не се враќало на пенал се во најмала рука смешни.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
@Mojso и баба да имаше муда ќе го викавме дедо.. Затоа тие + или - 5 бода си се реални...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Глупости. Не ме заебавај, убиваја га. Затој игра најдобру сезону откако дошја, најконстантан и све. Еве бар овија днови читај малце интервјуа сс Хазарда пред да пишуеш овакви глупости, у свако интервју изјавуе дека има комплетну слободу ама дека на своју иницијативу сака да гу подобри игру без топку и помага у одбрану и трчи.

http://www1.skysports.com/football/news/11668/9819679/eden-hazard-says-his-long-term-future-lies-at-chelsea-in-sky-sports-exclusive

"I train well with him, we work well," he revealed. "But the most important thing for me is he let my play, he just asked me to be the best and he doesn’t give me pressure. So for the player we are free and this is good.

"Everybody knows I like to have the ball at my feet, but without the ball I try to give everything offensively, defensively. This is my job. But for me, the most important thing is to create something, to score for the team or create an assist."

Како некој вмровац си биднаја, едно исто ламфаш свако коло :D
Ја ти збору дека тактика, формациска поставеност га лимитира Хазарда, ти га правдаш Мурињу као демек он му вика, не иди напред. Не ми е јасно зашто, сс најдоброга играча у ПЛ, он се брани. И дома, и на гости.

Збору конкретно за овакви утакмице како днска или како онуј против ПСЖ која куде куде е побитна од овуј. Колко сака нека има слободу, ако тим не му транзитира у напад, може селфи да си прави сам напред.
Слични цифре имаја и против ПСЖ како овија днска.

И немој сс ВМРО-овци да ме споредуеш, боље сс ужежану виљушку ми бркни у око...
 
Последно уредено:

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
@Mondonico Оваа со Јувентус не си ја ставил.Иначе ниту трите шанси не се исти со оваа денес од проста причина што овие трите што ти ги покажа реално се гледаше дека нема шанси да завршат во гол,додека оваа денес од гол линија ја спаси Белерин.Да беше Мертесакер претпоставуваш што ќе се десеше.Судијата очигледно даде предност иако не видов да покаже со рацете(можеби покажал) поради тоа што видел дека се големи шансите да е гол.Веќе кога се дава предност нема смисла ако не е гол,ајде се враќаме на претходното.Барем не е ова фифа предноста да трае толку и толку секунди.И не се изглупира како 2006 финалето Арсенал-Барселона.Реално 50-50 за пенал.
За мене не беше ова пенал.Англија е многу поразлична од сите,пред се според критериуми.
Единствено нешто што ме нервира повеќе пд глуп човек е тој што не е а се прави со сила.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја ти збору дека тактика, формациска поставеност га лимитира Хазарда, ти га правдаш Мурињу као демек он му вика, не иди напред. Не ми е јасно зашто, сс најдоброга играча у ПЛ, он се брани. И дома, и на гости.

Збору конкретно за овакви утакмице како днска или како онуј против ПСЖ која куде куде е побитна од овуј. Колко сака нека има слободу, ако тим не му транзитира у напад, може селфи да си прави сам напред.
Слични цифре имаја и против ПСЖ како овија днска.

И немој сс ВМРО-овци да ме споредуеш, боље сс ужежану виљушку ми бркни у око...
Абе ја те сфаќам, ама ако веќ збориш од тј аспект збори за цел тим дека га лимитра. Иначе у право си, и тој е факт, дека Мурињо не га користи нападачи потенцијал у дербиња уопште и си фура његову познату тактику, зашто и сам знаеш, носи му резултати, добро против ПеСеЖе не бш, ама углавном вади добри резултати. И ја сам против тој ама тој е, битно трофеи нека има, Хазард и онакој е напаст чував га 10 душе.

Брат ја имам едн много добар израз за тој: Како сс кур у чорбу да си му бркнаја се потресеја. Нели, коперациски муабет до даску :D[DOUBLEPOST=1430096578][/DOUBLEPOST]
Честито титула на фановите на Челзи
Честитај сеа колку сакаш, џабе е, не ко лани :P
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom