Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Еве ќе ти дадам неколку примери каде што голманот налетува на играчот откако тој ја шутира или префрла топката, а судијата свири пенал.



Овој последниот е класична копија на она што се случи денеска, а и првите два се слични само што не е судар со тело туку старт. Ама сепак стартовите над Клосе и двата се откако тој веќе ја упатува топката кон голот но како што гледаш судиите и во двата случаеви досудија пенали. Затоа велам ако некој има меморија како се третираат овие работи во ПЛ и да даде некој пример нема да биде лошо. Според мене требаше пенал да досуди во таа ситуација и жолт да му даде на голманот.

@vidooq технички е невозможно да го казни за опасниот старт, а да не досуди пенал. Тоа нема логика. Ако судијата му дадеше жолт на Оспина тоа значи дека направил прекршок. А направен прекршок е слободен удар или пенал во зависно од тоа дали е во или надовор од шеснаесетникот. Не постои казна картон за опасен старт без досуден пенал/слободен удар.
Добро сеа вака може да се убедуваме уште 2 месеца. Јеби га.
Ова е повеќе да го наречеме судиско убедување. Така осетил у моментот, кој ти го знае.

Иначе за ова последново мислам дека се даваат жолти картони за опасни стартови кои не се свирени како прекршоци односно се дало предност. Има многу такви ситуации каде откако ќе заврши акцијата судијата покажува жолт картон на играч кој играл опасно ама не е прекината акцијата поради предност.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако освои ПЛ наредна сезона мислам дека тоа ќе е крајот и нема да каже до последно, во Фергусон стил.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Добро сеа вака може да се убедуваме уште 2 месеца. Јеби га.
Ова е повеќе да го наречеме судиско убедување. Така осетил у моментот, кој ти го знае.

Иначе за ова последново мислам дека се даваат жолти картони за опасни стартови кои не се свирени како прекршоци односно се дало предност. Има многу такви ситуации каде откако ќе заврши акцијата судијата покажува жолт картон на играч кој играл опасно ама не е прекината акцијата поради предност.
Целата поента е што не даде предност. Видок бараше жолт за опасната игра, а судијата тоа воопшто не го окарактеризира како прекршок..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489





JL е https://twitter.com/LaurensJulien

Сити ќе тргнат по се англиско летово што вреди. А ова со Љорис :kuracc: Леви мислеше дека нема шанси 4 години да не влезе во ЛШ.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ќе земаме дома куче, и се отвори дебата денеска, како да го именуваме кучето. И јас им велам на моиве: " Ами шознам, ај Стиви да го викаме?" И татко ми: " Седи бе, ми е страв да не се лизни, да се истепа некаде."
Ме посра.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ќе земаме дома куче, и се отвори дебата денеска, како да го именуваме кучето. И јас им велам на моиве: " Ами шознам, ај Стиви да го викаме?" И татко ми: " Седи бе, ми е страв да не се лизни, да се истепа некаде."
Ме посра.
Баш на годишнината од настанот си го извади муабетов :icon_lol:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
https://vine.co/v/eWFHDtbgT01

I love these fucking boys вика :pos:

Менаџерот само 37-годишен, пред тоа 11 години играл за нив. Пред седум години клубот идел у пропаст кога бил во 4та лига, па фановите морале од свој џеб да даваат пари за да го спасат. Сега добиваат 120 милиони фунти за промоција, а имаат шанса и во последно коло да ја освојат лигата. Шта речи?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147





JL е https://twitter.com/LaurensJulien

Сити ќе тргнат по се англиско летово што вреди. А ова со Љорис :kuracc: Леви мислеше дека нема шанси 4 години да не влезе во ЛШ.
За второто
Има Стариов изјавено дека лично во Лондон дома кај него преговарал со агентов од Хазард, ама парите биле проблем.
Колку е контрадикторен овој JL за третото и сам незнае :)
болдов ти е :pos::ROFLMAO::ајнапиво:[DOUBLEPOST=1430210328][/DOUBLEPOST]
https://vine.co/v/eWFHDtbgT01

I love these fucking boys вика :pos:

Менаџерот само 37-годишен, пред тоа 11 години играл за нив. Пред седум години клубот идел у пропаст кога бил во 4та лига, па фановите морале од свој џеб да даваат пари за да го спасат. Сега добиваат 120 милиони фунти за промоција, а имаат шанса и во последно коло да ја освојат лигата. Шта речи?
Ме претрка со старово :D
Секоја чест за дечкиве :bravobe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom