Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.959
Поени од реакции
84.395
Де де,исто ко лани и полани Арсенал не фатија место во ЛШ,така и Јунајтед нема да фати.
Ќе прават што ќе прават,со последниот воз ќе стигнат до тоа 4то место.

А шта речи за мој Арсенал.Хајлајтс гледајте,од 4 гола,3 се магија и едно ремек дело на бекот,Жиру.:drk:
Тоа беше друга ситуација со дебилни муабети.
И сега после прво коло фанови на Јунајтед,Ливерпул, Челзи викаа како Арсенал ќе паднеле сезонава ама оп прво место еве ги.

Ако сака некој нека ме цитира ама Јунајтед сезонава тешко до четвртто место.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.056
Поени од реакции
11.308
Саутемптон не е наивна екипа од рангот на Кардиф и Норвич.
Е сега што кога се игра дома мора да се победува тоа е друга работа.
Да беше нерешеново на гости ај ќе поминеше некако за Мојс,дома не.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Тоа беше друга ситуација со дебилни муабети.
И сега после прво коло фанови на Јунајтед,Ливерпул, Челзи викаа како Арсенал ќе паднеле сезонава ама оп прво место еве ги.

Ако сака некој нека ме цитира ама Јунајтед сезонава тешко до четвртто место.
Se slagam, zosto sezonava sigurno 4 ekipi igraat momentalno podobro i se nadevam deka ke igraat podobro od utd, drugo ke beshe ako pred utd da mu gi zamrsuvase smetkiti za ls ekipa kako Crystall palace, ali ne e taka...Jebiga Mojso vo pogresno vreme se najde na chelo na UTD,minatata sezona mozebi ako dojdese i za titula ke se boreshe...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Де бе па вие шо го напраивте саутемптон...
Не викам дека се лоши, напротив добар тим имаат ама екипа од рангот на јунајтед треба да ги тепа...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.959
Поени од реакции
84.395
Se slagam, zosto sezonava sigurno 4 ekipi igraat momentalno podobro i se nadevam deka ke igraat podobro od utd, drugo ke beshe ako pred utd da mu gi zamrsuvase smetkiti za ls ekipa kako Crystall palace, ali ne e taka...Jebiga Mojso vo pogresno vreme se najde na chelo na UTD,minatata sezona mozebi ako dojdese i za titula ke se boreshe...
За тоа зборувам. Не дека имам комплекси....добро лажам имам комплекси од Јунајтед.
Ама Арсенал,Ливерпул,Челзи,Сити,Тотенхем,Евертон се пред Јунајтед. 6 екипи кој што не се наивни и се борат секоја сезона за место во Европа. Јунајтед нема некој опасен ростер а ќе играат сабота/вторник/сабота сезонава што може да резултира со замор или повреди. Плус евентуални суспензии, плус негативна атмосфера во тимот и меѓу навивачите, плус нов менаџер итн.
Сето тоа ќе резултира во најверојатно отпаѓање на Јунајтед од топ4.
Се сложувам и дека Мојс дојде во лош период, да дојдеше пред година,две или три сигурно ќе имаше подобри резултати.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.447
Поени од реакции
42.727
За топ 4 има уште многу време. За титула што е до мене слободно отпишете ги, нема да се бунам, пошто реално шансите им се малце поголеми од 0.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
За тоа зборувам. Не дека имам комплекси....добро лажам имам комплекси од Јунајтед.
Ама Арсенал,Ливерпул,Челзи,Сити,Тотенхем,Евертон се пред Јунајтед. 6 екипи кој што не се наивни и се борат секоја сезона за место во Европа. Јунајтед нема некој опасен ростер а ќе играат сабота/вторник/сабота сезонава што може да резултира со замор или повреди. Плус евентуални суспензии, плус негативна атмосфера во тимот и меѓу навивачите, плус нов менаџер итн.
Сето тоа ќе резултира во најверојатно отпаѓање на Јунајтед од топ4.
Се сложувам и дека Мојс дојде во лош период, да дојдеше пред година,две или три сигурно ќе имаше подобри резултати.
Подобри се во првите 8 кола од сезоната.
Има уште 30 кола за играње.
Јунајтед имаа прилично тежок распоред на почетокот, кога ќе играат со боси екипи, ќе заврзат неколку добри резултати по ред и ќе има огромна разлика од сега.
Јунајтед завршуваат во топ 3 100 посто сезонава.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Манчестер Јунајтед со скок од едно место на табелата! Take that Hull!

tabela.PNG

Одлични голови постигна Арсенал, Лукаку ме поздрави на фантази (па уште и капитен), а Сандерленд е многу веројатно дека ќе игра еден ранг подоле во следната сезона.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Подобри се во првите 8 кола од сезоната.
Има уште 30 кола за играње.
Јунајтед имаа прилично тежок распоред на почетокот, кога ќе играат со боси екипи, ќе заврзат неколку добри резултати по ред и ќе има огромна разлика од сега.
Јунајтед завршуваат во топ 3 100 посто сезонава.
a koja ekipa ja otpisvis ? Liverpool? City?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Кратка ретроспектива, муабетите од пред само 2 месеци :pos:

Него стварно ова е можеби дното на Арсенал од кога ги пратам, најслабата генерација на играчи. Годинава ни место во ЛШ нема да помирисат
Се додека играат играчи како Шчелни, Рамзи, Џекинсон во прв тим кај Арсенал, ништо.


Арсенал се исти ко нашиве трупци од репрезентација, само на пријателски тепаат.

Ејјјјјј Венгере Венгере им даде титула на Јунајтед. И лани, а можеби и годинава.
:pos:


Ливерпул ако најде начин да го користи Суарез како Јунајтед Перси ќе биде конкурентен за топ 4. А играта на Јунајтед е очекувана. Годинава се и без притисок, заради одличната политика досега да се создава атмосфера дека сите успеси на Јунајтед се заслуга само на Фергусон. Прашање на време е само кога ќе почнат истите да ги препишуваат на Мојс.
онаму кај што завршивме таму и започнавме .. on the top of the table
Кажа рајан гигс на 18ти август... и само на 18ти.. :pos:

Јунајтед нека се крстат во Перси сезонава, немој да ме јебеш дека којзнае како изиграа со свонси... и со виган утакмицата по срање игра не сум видел. Јунајтед ке биде сезонава како арсенал 11/12 само за нијанса боље па некако ке бидат у игра за титула. Ова у случај да не се промени нешто, ама со истиве играчи неверувам, реално очекувам сити и челзи да се борат за титула ама рано е... ке видиме за 3-4 кола
еве јас рецимо сити сум ги сметал за конкуренти па дури и јунајтед и јас...




Единствен фронт на кој би сакал да сме нешто подоминантни е ЛШ...


факт дека вртиме празни муабети од ден у ден, од месец у месец :D
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.056
Поени од реакции
11.308
Аууу Арсенал,браво бе да си ебете векот:LOL:
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Кратка ретроспектива, муабетите од пред само 2 месеци :pos:
:pos:
Кажа рајан гигс на 18ти август... и само на 18ти.. :pos:
еве јас рецимо сити сум ги сметал за конкуренти па дури и јунајтед и јас...
факт дека вртиме празни муабети од ден у ден, од месец у месец :D

Зошто вака не не цитираше минатата сезона?:noze:
Или ти беше малку страм за такви работи?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom