Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не знам ни јас. Исто не знам оти му се лутат фановите на Јунајтед на Суарез што рекол дека Евра е нигер. Тоа си е од раѓање и секогаш ќе биде.

Кога Евра го рече тоа стварно беа деца. Овие сега не се деца, многу од нив се зрели играчи имаат преку 25 години. А ако тепање и фаулирање по терен без санкција е начин на игра, Стоук треба да се шампиони, можеби и затоа во премиер лигата веќе не остана ни еден суперстар играч.
Да, ама КАКО деца да се. Многу се лабилни, кога ќе им дадеш гол се незаинтересирани, кога еден Волкот се форсира уште од медиумите ко играчиште..

тоа е поентата на муабетот. Не е тепање, Арсенал и без кршење можеш да ги напикаш у шеснаесетник
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Еве гледам Бејл, Суарез и РвП се во Монако/ПСЖ/Реал
Бејл и Суарез максимум може уште една сезона да бидат тука, (за Бејл и уште утре може да го нема) РВП ќе го стигнат годините, колку од најдобрите светски таленти како Геце или Нејмар дошле во Премиер лигата последниве сезони (освен Хазард), или врвни играчи како Фалкао и сл.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Да, ама КАКО деца да се. Многу се лабилни, кога ќе им дадеш гол се незаинтересирани, кога еден Волкот се форсира уште од медиумите ко играчиште..

тоа е поентата на муабетот. Не е тепање, Арсенал и без кршење можеш да ги напикаш у шеснаесетник
Тоа и ја ти викам, не се деца а се понашаат така, ама конкретно денес, а и многу пати претходно судиите допушаат физички да не сомелат противниците до точка кога психички и тактички се распаѓа тимот и целата негова игра, тоа барем е тактика која со години вродува со плод уште во времето кога Арсенал беше најдобар, па нели и Г.Невил зборуваше за тоа еднаш дека тоа била тактиката на Јунајтед во тоа време.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Се додека играат играчи како Шчелни, Рамзи, Џекинсон во прв тим кај Арсенал, ништо.

Како бе така без класичен деструктивец? Како можеа да дозволат Густаво да го пропуштат уште не ми е јасно.. И зашто побогу не го купат Цезар од КПР? Што чекаат?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Бејл и Суарез максимум може уште една сезона да бидат тука, (за Бејл и уште утре може да го нема) РВП ќе го стигнат годините, колку од најдобрите светски таленти како Геце или Нејмар дошле во Премиер лигата последниве сезони (освен Хазард), или врвни играчи како Фалкао и сл.

Јас те разбирам што сакаш да ми кажеш ама ти рече дека НЕМА, јас ти кажав тројца екстремно врвни фудбалери. Дали утре или после ќе бидат во ПЛ, не ме интересира. Збориме за сега, во моментов.

Друго, според тебе Франција и Русија имаат подобра лига од Англија, зошто нели Фалкао отишол во Монако а Хулк во Зенит.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.787
Ги видов пеналите за Астон Вила и првиот беше чист пенал. Не знам со кој мозок дал предност таму судијата кога беше екстремно тешка ситуација. Не дадоа од убав агол каде што гледав, ама ми се чини дека Шчезни спречи чиста шанса за гол и можеше лесно да добие црвен картон.

Вториот е ситуација каде што судиите за жал често грешат, ама не беше тоа пенал. Убаво му ја тргна топката прво, дури и од агол на судијата дадоа одлично се гледаше тоа.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ама ни се наситивте сите, ви се наполни душата за цело лето. Заслужен пораз ако се земе цел натпревар иако имаше спорни одлуки.

Него дајте некој на позајмица за другиот викенд, ќе ви го вратиме до први септември.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Него дајте некој на позајмица за другиот викенд, ќе ви го вратиме до први септември.
Де Чеље одговара? Hardly used, спакуван во украсна фолија заедно со бомбоњера ќе ги во дадеме. Без обврска да го враќате. Цена по ваш избор.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ама ни се наситивте сите, ви се наполни душата за цело лето. Заслужен пораз ако се земе цел натпревар иако имаше спорни одлуки.

Него дајте некој на позајмица за другиот викенд, ќе ви го вратиме до први септември.

И галантерија плус.:pos:
--- надополнето: 17 август 2013 во 18:49 ---
A Murtinjo e klasa? :icon_lol:
Мојсие е класа. (y)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Е само така може Суарез :)
Колку толку...
го продадовме даунинг:(
Ми скрши филм ептен!
Де Чеље одговара?
Кој е Де Чеље? Ако има две нозе и трча давај. Глава не му треба, таман ќе се снајде.

Бенајун да беше гол ќе дадеше!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom