Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Абе мислењето на рандом фанови на клубов воопшто не е битно. Манчестер Јунајтед е клуб што работи на долгорочен план, поголемиот дел го знаат тоа а тоа што некои го немаат сфатено тоа а фрлаат дрва и камења си е нивни проблем. Мојс има договор на шест години, единствениот што може да му даде отказ е Фергусон, човекот кој знае колку му беше тешко него првите години за да состави екипа и освои трофеј. Знам сеа дека ќе рече некој ама Мојс наследи шампионска екипа, е да, наследи, ама наследи и проблематичен Руни и средина потенка од таа на Сандерленд па и капак на тоа дебитира во ЛШ каде што е буквално практикант.

Мене не ми пречи Мојс што има тешкотии, нормално е тоа, прв пат гледа некои работи, ако мислел Фергусон дека тој има исти замисли за тимов како неговите јас немам проблем никаков со тоа а гледам ни управата. :)
Не мислев само на форумов. И во Енглеска очекувам да добива хејт :D

А не наследи шампионска екипа. Освои екипа што стана шампион. А оваа екипа на Јунајтед според мене не треба да го има епитетот "шампионска".

А и покрај тоа што има договор на 6 години не би се изненадил да добие отказ порано така да brace yourself :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
ManUtdChampions Ти беше тој со букмарковите така ? :D

Стави во букмарк дека сум рекол ако Јунајтед остане со Мојс што подолго нема да заврши топ3, а има можност и да не заврши во топ4.

Јанузај е играчиште, во фан клуб на Јунајтед пишав за него уште летово, има потенцијал нешто да бидне од него, еве шанса во ваков Јунајтед да се пробие и да порасне како играч.

Инаку и покрај тоа што победи Јунајтед интересно е како се менуваат работите. Пред почеток на сезона навивачите не Јунајтед се потсмеваа со навивачите на Арсенал и Ливерпул а сега е обратно :D
Не ставам букмаркови јас, памтам.

Бакмаркот е за пички.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не мислев само на форумов. И во Енглеска очекувам да добива хејт :D

А не наследи шампионска екипа. Освои екипа што стана шампион. А оваа екипа на Јунајтед според мене не треба да го има епитетот "шампионска".

А и покрај тоа што има договор на 6 години не би се изненадил да добие отказ порано така да brace yourself :D
Може да се кладиме за отказ ако сакаш, си го знам клубот :) ќе седи тука шест години па што сака нека е :)

Нема хејт во Енглеска, грешка си, напротив, само поддршка :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Не ставам букмаркови јас, памтам.

Бакмаркот е за пички.
Будала памти, паметен прави букмарк. #НародниПоговркиReloaded
--- надополнето: 5 октомври 2013 во 21:35 ---
Може да се кладиме за отказ ако сакаш, си го знам клубот :) ќе седи тука шест години па што сака нека е :)

Нема хејт во Енглеска, грешка си, напротив, само поддршка :)
Deal. Јас викам дека е возможно да биде отпуштен пред 2019 (така ќе му дојде ваљда).
Па накај 2020 тој што ќе изгуби нема да му даде млеко на бебето цел ден :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
За денеска нема мубает. :) Ама до пред овој меч беше стварно одличен и верувам дека пак ќе ја врати формата. :)
За неколку дена два пати скоро иста асистенција прави.:)Го скинаа повредите,просек постана.
Клеверли да не игра на позиција "прави гужва" ? :icon_mrgr:

Браво за косоварот,како му легна волејчето.(y)А Перси убав зицер промаши.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
За неколку дена два пати скоро иста асистенција прави.:)Го скинаа повредите,просек постана.
Клеверли да не игра на позиција "прави гужва" ? :icon_mrgr:

Браво за косоварот,како му легна волејчето.(y)А Перси убав зицер промаши.
Абе заеби, неможеш никако да ме натераш лош збор да кажам за Видиќ. :D

Не, озбилно... Омилен дефанзивец ми е во Јунајтед, неможам да заборавам како играше од 2007 некаде до хорор повредата против Базел. Едноставно дуел не губеше и идол ми беше во тие моменти. :)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Абе пуштајте Канал5,ќе има добар бокс.Остајте Мојс,Видиќ и тако даље.

Еве овој ќе вика lets get ready to rumbleeee и ќе лапне нешто солено за тоа.:cool:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Се изнапиша реферат, а уствари Челзи со 5 засилувања плус Мурињо има бод повеќе. Ако утре случајно не победат и ние да тераме некој таков муабет.

Настрана горното и мене со ништо не ме убедил Мојс дека знае што прави досеа. Прашав еднаш не ми одговорија, што ако на полусезоната има скор 7-6-6 и заостанува 15-20 бода зад првиот. Толку ли е за никаде тимот? Не е.
Многу се губи ако не успее до топ 4 да дотера. А и такви црни мисли ме фаќаат. А потајно се надевам дека на сите ќе им затне устите и ќе освои барем ФА и Премиер . :D
--- надополнето: 5 октомври 2013 во 21:45 ---
За неколку дена два пати скоро иста асистенција прави.:)
Брат 20 исфрлања имаше со Шахтјор. Двата тима заедно немаа толку. Па еднаш ќе погреши мајка му стара. А денеска што беше за нигде беше, нема збор.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Абе пуштајте Канал5,ќе има добар бокс.Остајте Мојс,Видиќ и тако даље.

Еве овој ќе вика lets get ready to rumbleeee и ќе лапне нешто солено за тоа.:cool:
:cuc: Фала многу баш се мислев дали ќе го даваат некаде боксов.

Се изнапиша реферат, а уствари Челзи со 5 засилувања плус Мурињо има бод повеќе. Ако утре случајно не победат и ние да тераме некој таков муабет.
Челзи се тапа сезонава со многу појак тим. Нема што да се негира тоа, ама денес играше Јунајтед а не Челзи па затоа за Јунајтед искоментирав :D
За Челзи утре ќе правиме муабет :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
Добро зашто никој не ја спомнува лошата одбрана на Јунајтед? Сите зборите Руни, средината итн а одбраната ви е каша. Де Геа ве вади на велико, клучен момент на натпреварот беше неговата мајсторска одбрана... да влезеше тоа не се враќаше јунајтед да победи...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ilumious

Не дека не си го знаеш тимот и раководвството ама од Далглиш и последната ПЛ титула менаџери добиваа исто така долг период и покрај тоа што не освојуваа титули во ПЛ....Сунес, Еванс, Улие, Бенитез се додека не дојде Хоџсон и не доби отказ за пола сезона, Далглиш повторно за сезона и пол. Се менува време, не е исто. Не дека Фергусон нема влијание, далеку од тоа ама дали тој ќе може да го гледа УТД како 2-3 сезони се бори за излез во Европа а не во борба за титула.

Друго време. Фергусон имал тежок старт, го преживеал и гледаме после четвртина век што остави позади него ама пак....друго време :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.364
Добро зашто никој не ја спомнува лошата одбрана на Јунајтед? Сите зборите Руни, средината итн а одбраната ви е каша. Де Геа ве вади на велико, клучен момент на натпреварот беше неговата мајсторска одбрана... да влезеше тоа не се враќаше јунајтед да победи...

Како бе брат никој не ја спомнува, цело време трубам и ја и другите членови што следат поподобро, дека играме без одбрана овие неколку меча...
Против Сити каснеа на стартови, Навас го оставија од свој шестнаестеник да дотрча и да му нафрли на Насри, Рио 2 пати го изгуби од вид Агуеро, 2 гола му даде...
Смолинг, Еванс и Битнер на неколку наврати ги прескокна топката со Ливерпул, нешто што ни во најлош случај не смее да се случи на централен дефанзивец... исклучок, Битнер, бек игра...

И лани имавме проблеми со одбраната, само што тогаш ги вртевме утакмиците...
Сега гледам, пак истото...

Мора да се внесе стабилност и константност во перформансот на екипата, ние играме топло ладно...
Како да беше денес една екипа у првото полувреме, а сосема различна во второто...
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Абе пуштајте Канал5,ќе има добар бокс.Остајте Мојс,Видиќ и тако даље.

Еве овој ќе вика lets get ready to rumbleeee и ќе лапне нешто солено за тоа.:cool:
Шо да пуштаме, овај Кличко кондиционен тренинг има...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom