Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе Слеш кикснаа Сандерленд :/
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.756
Честито победа за Јунајтед заслужена беше, опстанокот (кој сериозно верувам дека може да се достигне) Сандерленд ќе си го бара на друго место.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
ManUtdChampions Ти беше тој со букмарковите така ? :D

Стави во букмарк дека сум рекол ако Јунајтед остане со Мојс што подолго нема да заврши топ3, а има можност и да не заврши во топ4.

Јанузај е играчиште, во фан клуб на Јунајтед пишав за него уште летово, има потенцијал нешто да бидне од него, еве шанса во ваков Јунајтед да се пробие и да порасне како играч.

Инаку и покрај тоа што победи Јунајтед интересно е како се менуваат работите. Пред почеток на сезона навивачите не Јунајтед се потсмеваа со навивачите на Арсенал и Ливерпул а сега е обратно :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ManUtdChampions Ти беше тој со букмарковите така ? :D

Стави во букмарк дека сум рекол ако Јунајтед остане со Мојс што подолго нема да заврши топ3, а има можност и да не заврши во топ4.

Јанузај е играчиште, во фан клуб на Јунајтед пишав за него уште летово, има потенцијал нешто да бидне од него, еве шанса во ваков Јунајтед да се пробие и да порасне како играч.

Инаку и покрај тоа што победи Јунајтед интересно е како се менуваат работите. Пред почеток на сезона навивачите не Јунајтед се потсмеваа со навивачите на Арсенал и Ливерпул а сега е обратно :D
А ти на мене у Ајриш ми кажа дека Мојс си бил супер и нема потреба да се руга :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
А ти на мене у Ајриш ми кажа дека Мојс си бил супер и нема потреба да се руга :D
Да. Претпоставував дека некој тоа за Мојс ќе го спомне ама касно ми текна да направам едит.

Мојс е добар менаџер, ама не може да направи нешто посебно со ваков Јунајтед. За негово добро ќе биде да си отиде што порано, бидејќи претпоставувам дека за евентуална неуспешна (надвор од топ4) сезона сите ќе го сметаат за најголем кривец Мојс. А реално овој тим на Јунајтед на хартија можеби е и послаб од тој на Тотенхем, а секако и од Челзи и Сити. Тука некаде се со Ливерпул и Арсенал, ама во Јунајтед одеднаш настана револуција што ќе треба време да се оправи. А со ваков тим само магионичар како Ферги или Јуп би можел да направи тим што до последни кола би се борел за титула.
Што би рекол Mr.White: The faster the change, the more violent the reaction.
А променава на Јунајтед одеднаш некако дојде, и претпоставувам дека после вакви резултати Мојс нема да добие поддршка од голем број на навивачите. И баш затоа ќе има негативна атмосфера.
А Мојс е добар менаџер :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ја покривав, кузнај шо праев. А ја имав полувреме крај. Кузнај шо праев, појма неам. Нема теорија да покриеш меч ко ќе го имаш полувреме/крај али испаничив. Се изнапишав, кузнај како, али важно, влезе големото ливче.

ОФФ топик: Вечер свирка кај мене во кафич, плус Јегер презентација. Бујрумте форумџии од Битола и оние кои се чувстуваат така, на Јегер. И на некоја презентерка. :D :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
Liverpool fans have Sturridge And Suarez: SAS.
Arsenal have Yaya, Arteta, Bendtner, Abou Diaby, Afobe, Bacary, Aaron, Damian, Ozil and Olivier: YABADABADOO
:D

Нема нешто комшија од Македонија овој и ние да се заинтересираме ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да. Претпоставував дека некој тоа за Мојс ќе го спомне ама касно ми текна да направам едит.

Мојс е добар менаџер, ама не може да направи нешто посебно со ваков Јунајтед. За негово добро ќе биде да си отиде што порано, бидејќи претпоставувам дека за евентуална неуспешна (надвор од топ4) сезона сите ќе го сметаат за најголем кривец Мојс. А реално овој тим на Јунајтед на хартија можеби е и послаб од тој на Тотенхем, а секако и од Челзи и Сити. Тука некаде се со Ливерпул и Арсенал, ама во Јунајтед одеднаш настана револуција што ќе треба време да се оправи. А со ваков тим само магионичар како Ферги или Јуп би можел да направи тим што до последни кола би се борел за титула.
Што би рекол Mr.White: The faster the change, the more violent the reaction.
А променава на Јунајтед одеднаш некако дојде, и претпоставувам дека после вакви резултати Мојс нема да добие поддршка од голем број на навивачите. И баш затоа ќе има негативна атмосфера.
А Мојс е добар менаџер :)
Абе мислењето на рандом фанови на клубов воопшто не е битно. Манчестер Јунајтед е клуб што работи на долгорочен план, поголемиот дел го знаат тоа а тоа што некои го немаат сфатено тоа а фрлаат дрва и камења си е нивни проблем. Мојс има договор на шест години, единствениот што може да му даде отказ е Фергусон, човекот кој знае колку му беше тешко него првите години за да состави екипа и освои трофеј. Знам сеа дека ќе рече некој ама Мојс наследи шампионска екипа, е да, наследи, ама наследи и проблематичен Руни и средина потенка од таа на Сандерленд па и капак на тоа дебитира во ЛШ каде што е буквално практикант.

Мене не ми пречи Мојс што има тешкотии, нормално е тоа, прв пат гледа некои работи, ако мислел Фергусон дека тој има исти замисли за тимов како неговите јас немам проблем никаков со тоа а гледам ни управата. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom