ANDROID (OS и телефони) vs APPLE (iOS и iPhone)

Кој (според вас) е подобар?

  • Android

    Гласови: 154 78,2%
  • Apple iPhone

    Гласови: 43 21,8%

  • Вкупно гласачи
    197

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
За да држи цена затоа му се сите тоа работи, стварно е не разбирливо за софтвер од 150мб тие перформанси :)
Јас мислам дека како што има шупаци кои зимаат ајфон ради јаболчето, има и шупаци кои зимаат андроиди ради ЕЈ БРАТ, ИМАМ 4 ЈАДРА БЕ АЛОО!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
I vie ne mi odgovorivte dali ste go probale i kakov vi e user experience na sgs3. a zborite svasta deka nemalo potreba od ova, od ona. zosto? zatoa sto toa go nema na iphone.
a so toj quad sto go ima sgs3 dobivas ne samo performansi, tuku i podolgo traenje na baterija. znaci ne ja cica baterijata. taka da dosta so toa bla bla ne se koristi quad za nisto, a go stavile.
taka bese i so cpu za pc-a, pa pocnaa da se koristat.
imas ekran zver na sgs3, a baterijata trae 2 dena so maltretiranje na sekakvi aplikacii,mail,exchange,wifi non stop uklucen so 4.8 inci preubav display.
Значи со квадот на SGS3 уствари добиваш подолго траење на батеријата!
Ете бе Корун, а ти бот прашуваш за перформанси.

Јас сум користел S3. Предтоа користев и One S. Исти курац ми се во брзина.

И сега 159159?
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Барем не морам да рутирам телефон за да добијам најосновни нотификации и виџети. Ама ајде, стрпливи сте вие ifans гарант со iPhone 5 ќе добиете нотификации а со iPhone 6 можеби и виџети :D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Член од
21 април 2012
Мислења
128
Поени од реакции
39
Јас мислам дека како што има шупаци кои зимаат ајфон ради јаболчето, има и шупаци кои зимаат андроиди ради ЕЈ БРАТ, ИМАМ 4 ЈАДРА БЕ АЛОО!!
Abe supaci ima za sve zivo.
Ste se fatile za 4 jadra i gotovo. Ne se koristat, ke se koristat.
Kazi mi sto vredi tolku na iphone za da bide poskap od sgs3? sgs3 go brise u sekoj pogled. jabolkoto, logoto.
imas milion testovi i benchmarkovi.
--- надополнето: 20 август 2012 во 14:42 ---
Значи со квадот на SGS3 уствари добиваш подолго траење на батеријата!
Ете бе Корун, а ти бот прашуваш за перформанси.

Јас сум користел S3. Предтоа користев и One S. Исти курац ми се во брзина.

И сега 159159?
Da, osven performansi, bitno e i za baterija. Procitaj malku, pa zbori.
Da, jas koristev iphone4, 4s, zte, htc desire i sgs3 i site se isti kurac vo brzina.
Mi veruvas?
I sega Mac))
Znaes kolku e validna tvoja sporedba i test na telefon, ama bas ic.
Najbitno mi e licno iskustvo, a probav dosta telefoni i sgs3 e definitivno najdobro nesto momentalno so android.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Abe supaci ima za sve zivo.
Ste se fatile za 4 jadra i gotovo. Ne se koristat, ke se koristat.
Kazi mi sto vredi tolku na iphone za da bide poskap od sgs3? sgs3 go brise u sekoj pogled. jabolkoto, logoto.
imas milion testovi i benchmarkovi.
--- надополнето: 20 август 2012 во 14:42 ---

Da, osven performansi, bitno e i za baterija. Procitaj malku, pa zbori.
Da, jas koristev iphone4, 4s, zte, htc desire i sgs3 i site se isti kurac vo brzina.
Mi veruvas?
I sega Mac))
Поскап е само ради јаболчето, нормално. Затоа никогаш не би купил ништо од Apple на ново или над 250 евра.
 
Член од
21 април 2012
Мислења
128
Поени од реакции
39
Поскап е само ради јаболчето, нормално. Затоа никогаш не би купил ништо од Apple на ново или над 250 евра.
Ne e normalno, toa e samo dobar marketing.
Ok e iPhone i iOs, ama samo ima eden problem, skapi se a ne vredi tolku. Preceneti se, dobar marketing, naduvana cena. Toa e poradi supaci sto gi vikas, sto trcaat i spijat pred prodavnici za jabolceto.
I kazi mi realno, sto bi kupil
sgs3 za 500$ ili iphone 4s za 600 evra? Stom gi imas probano i dvata.
Ne go prasuvam Mac)) zasto pocna da se nervira izgleda, pocna agresivno da mi se obraka :).
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Барем не морам да рутирам телефон за да добијам најосновни нотификации и виџети. Ама ајде, стрпливи сте вие ifans гарант со iPhone 5 ќе добиете нотификации а со iPhone 6 можеби и виџети :D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Барем не мораме ром да мењаме зашо тој stock-от за кур не го бива. Плус, рутирање не е поим кој го користи apple user, тоа е ваш поим. :icon_lol:
--- надополнето: 20 август 2012 во 14:50 ---
Ne e normalno, toa e samo dobar marketing.
Ok e iPhone i iOs, ama samo ima eden problem, skapi se a ne vredi tolku. Preceneti se, dobar marketing, naduvana cena. Toa e poradi supaci sto gi vikas, sto trcaat i spijat pred prodavnici za jabolceto.
Нормално дека не вреди, исто како што не вреди и квад корот моментално. Сега појасно ти е како почна муабетот?
 
Член од
21 април 2012
Мислења
128
Поени од реакции
39
Барем не мораме ром да мењаме зашо тој stock-от за кур не го бива. Плус, рутирање не е поим кој го користи apple user, тоа е ваш поим. :icon_lol:
--- надополнето: 20 август 2012 во 14:50 ---


Нормално дека не вреди, исто како што не вреди и квад корот моментално. Сега појасно ти е како почна муабетот?
Tebe ne ti e jasno izgleda.
NE E SAMO NOVO QUAD NA SGS3, IMA INOVACII, NOVI FUNKCII, PREUBAV EKRAN, GORILLA 2.
Izvinete za caps, ama da procita Mac)).
Quad e plus, za nekoe vreme koga ke pocnat igri i aplikacii za quad.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Tebe ne ti e jasno izgleda.
NE E SAMO NOVO QUAD NA SGS3, IMA INOVACII, NOVI FUNKCII, PREUBAV EKRAN, GORILLA 2.
Izvinete za caps, ama da procita Mac)).
Quad e plus, za nekoe vreme koga ke pocnat igri i aplikacii za quad.
Јас кога го ставив видеото за перформанси, пишав КВАД КОР НАЈЈАЧИ.

Еве ти капслок, сакаш читај, сакаш инати се.
 
Член од
21 април 2012
Мислења
128
Поени од реакции
39
Јас мислам дека како што има шупаци кои зимаат ајфон ради јаболчето, има и шупаци кои зимаат андроиди ради ЕЈ БРАТ, ИМАМ 4 ЈАДРА БЕ АЛОО!!
Ej a i kaj smizli poveke pali koga ke go vidi jabolkoto. A da i kazes deka imas 4 jadra, ke te prasa aloo kakvi jadra zboris. Jasno ti e za kakvi supaci zboram. Ne vikam deka si ti eden od tie, ama ima polno takvi so jabolkoto.
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Имав iphone ама мал ми беше екранот, така да сега сум на андроид телефон. Софтверот е со горе-доле исти функции и апликации само под различно име. По колку години имате вие што се натегате за глупости?
 
P

Princ

Гостин
Муабетот на Корун за шупаците држи вода, ама непобитен факт е дека од страна на јаболкото далеку многу повеќе ги има по број :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Муабетот на Корун за шупаците држи вода, ама непобитен факт е дека од страна на јаболкото далеку многу повеќе ги има по број :)
Што ствара аверзија кај Андроид јузерите, кои го ругаат системот изнервирани од таквите шупаци...а не се во право. Round and round we go! :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ne e normalno, toa e samo dobar marketing.
Ok e iPhone i iOs, ama samo ima eden problem, skapi se a ne vredi tolku. Preceneti se, dobar marketing, naduvana cena. Toa e poradi supaci sto gi vikas, sto trcaat i spijat pred prodavnici za jabolceto.
I kazi mi realno, sto bi kupil
sgs3 za 500$ ili iphone 4s za 600 evra? Stom gi imas probano i dvata.
Ne go prasuvam Mac)) zasto pocna da se nervira izgleda, pocna agresivno da mi se obraka :).
Не би дал над 250-300 евра за телефон. А инаку за муабетов, нормално дека SGS3 :)
4S е џабе патот, тоа е повеќе за фанатици кои купуваат СЕ што ќе изрекламираат Apple.


Муабетот на Корун за шупаците држи вода, ама непобитен факт е дека од страна на јаболкото далеку многу повеќе ги има по број :)

Ради нив, јас го јадам, ни крив ни должен :)
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Еве, што би избрале ?
Па ова Ајфончево ќе ми лизне низ некоја дупка низ џебот..

П.С. еве и упатство како што самиот автор кажува “за лесно менување на позадина“

Here are the easy steps you can take to change iPhone Wallpaper easily.
http://www.aiseesoft.com/how-to-change-iphone-wallpaper.html
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom