Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ме интересира дали на Таблет можи да се инсталира и користи Viber? Прашувам заради комуникација, башка онаа од скајпот. Таблетов би бил наједноставен бидејќи ќе се купува строго само ради комуникација и ништо друго.
Секако дека може
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.366
Поени од реакции
4.825
Ме интересира дали на Таблет можи да се инсталира и користи Viber? Прашувам заради комуникација, башка онаа од скајпот. Таблетов би бил наједноставен бидејќи ќе се купува строго само ради комуникација и ништо друго.
Viber и Skype ги инсталира без проблем, додека whats app не ми дозволува да ја инсталирам на таблет.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Viber и Skype ги инсталира без проблем, додека whats app не ми дозволува да ја инсталирам на таблет.
Не може директно од плеј стор да се инсталира, ама има начини. Побарај на гугл.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.366
Поени од реакции
4.825
Не може директно од плеј стор да се инсталира, ама има начини. Побарај на гугл.
Фала на советот, иначе не ми е проблем и од телефон да се ставам немам намера да барам некој заобиколни патишта :)
Ако некогаш се решам да инсталирам ќе го послушам твојов совет
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Фала на советот, иначе не ми е проблем и од телефон да се ставам немам намера да барам некој заобиколни патишта :)
Ако некогаш се решам да инсталирам ќе го послушам твојов совет
Во мојава ситуација, јас користам таблет за се што правам, вклучувајќи и ватсап, а за разговор користам обичен телефон. Затоа ми е корисно да знам како се инсталира ватсап на таблет. :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Во мојава ситуација, јас користам таблет за се што правам, вклучувајќи и ватсап, а за разговор користам обичен телефон. Затоа ми е корисно да знам како се инсталира ватсап на таблет. :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Ај запознат си со андроидиве, ..... знаеш што му е?
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Ај запознат си со андроидиве, ..... знаеш што му е?
Се разбирам нешто... поосновно од покомплицираното :) Ама ова што ти прашуваш, не знам што би можело да биде. Освен тоа, многу малце податоци имаш дадено. Се надевам дека некој од поискусните ќе ти помогне.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Се разбирам нешто... поосновно од покомплицираното :) Ама ова што ти прашуваш, не знам што би можело да биде. Освен тоа, многу малце податоци имаш дадено. Се надевам дека некој од поискусните ќе ти помогне.
Средено е, нов фирм и сл
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Би сакал да ги прашам корисниците на Alcatel Idol 2 Mini S колку им трае батеријата во нормален циклус на работа. Дали на едно полнење ви издржува 12 саати?

Пробувам да одгатнам дали телефонот ми има проблем или сепак премногу го користам. Дури и со уклучен 4G но на standby мод, батеријата се троши со иста брзина како и кога телефонот се користи.

Ако има корисници присутни, ќе ве замолам да споделите ваши battery stats.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.489
Би сакал да ги прашам корисниците на Alcatel Idol 2 Mini S колку им трае батеријата во нормален циклус на работа. Дали на едно полнење ви издржува 12 саати?

Пробувам да одгатнам дали телефонот ми има проблем или сепак премногу го користам. Дури и со уклучен 4G но на standby мод, батеријата се троши со иста брзина како и кога телефонот се користи.

Ако има корисници присутни, ќе ве замолам да споделите ваши battery stats.
Да пробаш да видиш да не ти работи некоја апликација во позадина ?
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Проверено. Со вејклок детектор дава некои чудни процеси што не можам да ги стопирам без рутирање. Баш за тие вејклокови има многу малку информации онлајн. Е сеа сакам да знам дали кај сите ја троши батеријата еднакво брзо или само кај мене се багирал софтверот.

Којзнае дали во Македонија некогаш некој ќе го доврши KitKat софтверот, ама до тогаш ужасно нервира два пати на ден полнење батерија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да не знае некој зашто кога ќе пратам follow request на Инстаграм kaj заштитени профили, не го прифаќа, после 5 секунди се враќа пак на follow?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Проверено. Со вејклок детектор дава некои чудни процеси што не можам да ги стопирам без рутирање. Баш за тие вејклокови има многу малку информации онлајн. Е сеа сакам да знам дали кај сите ја троши батеријата еднакво брзо или само кај мене се багирал софтверот.

Којзнае дали во Македонија некогаш некој ќе го доврши KitKat софтверот, ама до тогаш ужасно нервира два пати на ден полнење батерија.
Пробај стави го на 3G, 4G повеќе троши батерија заради слабиот сигнал/покриеност. Кај мене на Samsung се осеќа разлика. Види дали кај тебе ќе има разлика.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Кaкo нaјлеcнo дa рутирaм лг г3... Пo мoжнoст без кoмпјутер. Прoбaв сo stump root i toweroot нo не сaкa. Нa stump root ми пиши Device is pached, sorry!
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Зашо на Галакси таб 3.0 на Снапчат GO keyboard тиа анимациите(смајлињата) не ми работат само празни места остават?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom