Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.018
Поени од реакции
14.868
Без рут ништo не мoжете. Пoбaрaјте towelroot, сo тaa aпликaцијa безбoлнo се рутирa телефoн (aкo е пoддржaн). И пoсле инсталирајте supersu.
Ако не ти е тешко со реченица две објасни ја постапката на рутирање.Имам HTC кој планирам да му го дадам на детето,па да го ослободобам од некои сувишни работи пошто нели игрите се главна работа кај нив,а тие бараат доста меморија
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ако не ти е тешко со реченица две објасни ја постапката на рутирање.Имам HTC кој планирам да му го дадам на детето,па да го ослободобам од некои сувишни работи пошто нели игрите се главна работа кај нив,а тие бараат доста меморија
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Ако не ти е тешко со реченица две објасни ја постапката на рутирање.Имам HTC кој планирам да му го дадам на детето,па да го ослободобам од некои сувишни работи пошто нели игрите се главна работа кај нив,а тие бараат доста меморија
Не,не, тоа е за самсунг туку барај за ХТЦ и не ги мешај самсунг со хтц ,а за што ти треба рут и што ќе правиш ???
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.018
Поени од реакции
14.868
Има многу глупости внатре, да ја поослободам меморијата.Иначе софтверот е добар,можиш програмите да ги префрлаш на картичка,за разлика од некои телефони каде таа опција ја нема
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Па ,со рут тешко да ослободиш глупави апликации и ниту да го префрлиш во мемориска картичка а ако префрлиш во мемориска и нема да ви работи апликациите како што треба зашто е врзан со андроид инаку кој модел хтц имаш ?
И која е верзија андроид ?

Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Не,не, тоа е за самсунг туку барај за ХТЦ и не ги мешај самсунг со хтц ,а за што ти треба рут и што ќе правиш ???
За towelroot збориш дека е само за Самсунг?

Е сега на телефони од пред 2 години, како мојот стар Алкател 995 не функционира.
На Sony Xperia SP функционира. И многу други корисници со различни телефони тврдат дека успеале да рутираат.

[DOUBLEPOST=1411389052][/DOUBLEPOST]А, и глупави апликации на рутиран телефон може без проблем да брише со Titanium Backup.
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Знам за тоа ама некои апликации што се на Google да не се брише бидејќи е дел на андроид јас заебав порано затоа наједноставно флешнував андроид со помалку апликации.Инаку јас рутирав со алатка не ми текнува како се викаше.


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.018
Поени од реакции
14.868
го имам `ц` а за брзо време ми истекува договорот па планирам или 310 или 610 да земам,пошто на претплатата што ја имам ќе испадне многу евтина понуда(фирмата каде работам има посебна понуда од мобимак).

повеќе ме интересира за 310 дали се исплати да ја земам и да ја рутирам ,пошто мразам телефони каде картичката можи да се користи само за слики и слични работи
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Знам за тоа ама некои апликации што се на Google да не се брише бидејќи е дел на андроид јас заебав порано затоа наједноставно флешнував андроид со помалку апликации.Инаку јас рутирав со алатка не ми текнува како се викаше.


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
Може скоро секоја апликација од Google да се избрише со помош на Titanium backup и да немаш проблеми. Ти гарант имаш избришано некоја системска, затоа си имал маки, 100%.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Пошто братучед ми малиот ме здроби да прашам....
Детево има ваков Сони Ериксон и е на мака 5 одд девојчињата неможат лајкови да му ставаат за да се пали зошто неможе слика да стави со новата верзија, а со старата можел.
Инстаграм може да користи и има ставано слики на Инстаграм ама со старата верзија. Со новата се е во ред си гледа слики си става лајкови ама пошто update направил само му врти тоа кругчето за слика што е loading едно 15-20 минути го остави воопшто несака да му се стави сликата.
Дали телефонот неможе да му го поднесе новата верзија или што е работата пишете ми зошто ќе му го искршам телефонот од што е досаден.:mad: Фала однапред. :)
sony_ericsson_xperia_rachael_black_1.jpg
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Пошто братучед ми малиот ме здроби да прашам....
Детево има ваков Сони Ериксон и е на мака 5 одд девојчињата неможат лајкови да му ставаат за да се пали зошто неможе слика да стави со новата верзија, а со старата можел.
Инстаграм може да користи и има ставано слики на Инстаграм ама со старата верзија. Со новата се е во ред си гледа слики си става лајкови ама пошто update направил само му врти тоа кругчето за слика што е loading едно 15-20 минути го остави воопшто несака да му се стави сликата.
Дали телефонот неможе да му го поднесе новата верзија или што е работата пишете ми зошто ќе му го искршам телефонот од што е досаден.:mad: Фала однапред. :)
Прегледај го приврзокот 102983
Settings > Apps > Instagram > Uninstall updates.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom