Air fryer

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Dobar Witz.
Vo air fryer mozhi sekoj budala "da gotvi".
Ama da recish ok vkus treba da imash nekoj defekt vo ustata.
Suvo, presuscheno , Sepak odlicno za mrzi i kamiondjii koj shto nemast shansa da dojdat do podobar aparat.

A za odlicna Pizza ti treba znaenje i umeshnost i MNOGU vreme.

Mene mi trebaja 10 Godini za vakva perfekcija!
I shteta e shto ne nozhite da probate.

Inace jas imam specijalna Mini Pecka so mnogi funkcii kako:
Mikrobranova , Grill, Pomfrit pecenje, Gotvenje na parea, i ushte nekoi drugi sitnici.
Kako na Linkov


Прегледај го приврзокот 390671

Прегледај го приврзокот 390673
Оваа ли е таа фамозната пица, вака на изглед врска нема од пица. 10год низ ветер.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Odlicno!
Utre cekam tvoja Piza da vidam, barem ce mi bidi cest da ima od kogo da naucam!
Немам јас што да правам, не бев јас тој што ги нарекуваше сите мрзи и како немале вкус. Ти беше тој што се фалеше со своите ремак дела за да на крај извадиш манџа од пица.
Да сум имал време да правам пица немало да користам air fryer.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.739
Немам јас што да правам, не бев јас тој што ги нарекуваше сите мрзи и како немале вкус. Ти беше тој што се фалеше со своите ремак дела за да на крај извадиш манџа од пица.
Да сум имал време да правам пица немало да користам air fryer.
Pa toa i ti kazhuvam be prijatele!
Za da mozhish nekogo da otcenish ili treba da probash ili da si podobar,
Vaka kako majstor za gotvenje so Air Fryer se razbira deka si kompetenten i zatoa daj spremi edna pizza makar i za mesec dena (koga ce si dojdish od pat)
pa daj iznenadi ne so tvojata majstorija!

Ili vo prevod,
Odi shetaj mocko eden i lapaj presno i "socno" pileshko vo kozhata kako za remen suva od toa ventilatorot!
Pizza asolna ne si probal vo zhivoto pa i se osuduvas nekogo da kritikuvash!
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Dobar Witz.
Vo air fryer mozhi sekoj budala "da gotvi".
Ama da recish ok vkus treba da imash nekoj defekt vo ustata.
Suvo, presuscheno , Sepak odlicno za mrzi i kamiondjii koj shto nemast shansa da dojdat do podobar aparat.

A za odlicna Pizza ti treba znaenje i umeshnost i MNOGU vreme.

Mene mi trebaja 10 Godini za vakva perfekcija!
I shteta e shto ne nozhite da probate.

Inace jas imam specijalna Mini Pecka so mnogi funkcii kako:
Mikrobranova , Grill, Pomfrit pecenje, Gotvenje na parea, i ushte nekoi drugi sitnici.
Kako na Linkov


Прегледај го приврзокот 390671

Прегледај го приврзокот 390673
Ако за пица ти требале 10 години, за да научиш да го користиш air fryer ќе мора да посветиш уште 5, кај правење пица имаш 2-3 дополнителни чекори затоа си заглавил толку долго ;)

Со доста модели air fryer ти праќаат и упатство со примери на колку степени/колку време се печат, само следи го тоа и ќе научиш за неколку минути, ако немаш, расчепкај на интернет има едно чудо рецепти.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.739
Ако за пица ти требале 10 години, за да научиш да го користиш air fryer ќе мора да посветиш уште 5, кај правење пица имаш 2-3 дополнителни чекори затоа си заглавил толку долго ;)

Со доста модели air fryer ти праќаат и упатство со примери на колку степени/колку време се печат, само следи го тоа и ќе научиш за неколку минути, ако немаш, расчепкај на интернет има едно чудо рецепти.
e dobro ce beshe i da razbereshe shto pishav!
edno e da naucish pizza da pravish a drugo e da napravish sovrshenstvo od Pizza!
Ili shto rece komshivkata, sega pola sat nitu jadam nitu pijam moram da uzhivam vo vkusov shto mi e vo ustava!
Pozdrav,
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
e dobro ce beshe i da razbereshe shto pishav!
edno e da naucish pizza da pravish a drugo e da napravish sovrshenstvo od Pizza!
Ili shto rece komshivkata, sega pola sat nitu jadam nitu pijam moram da uzhivam vo vkusov shto mi e vo ustava!
Pozdrav,
Друже, дискутираме брашно, кашкавал, домати и троа сувемеснато на 2 страни како да е рецепт за еликсир на младоста, а не идеална храна за сјебување на инсулинот и калапење на сало.
Ова е јадење кога немаш што друго, или за со друштво. А ако одам со пристап како твојот може слободно да кажам дека немаш појма од исхрана чим доброволно си посветил толку време на оброк кој нема ниту еден добар бенефит за телото.

Во врска со air fryer, разгледај си на интернет колку време/степени треба за кој тип на храна, инаку апаратот си ја брка својата функција (штеди струја, побрз е од класична рерна, храната е добра). Експериментирај со моделот што го имаш, со правилно користење храната нема маана, сношти правев лосос, за помалку од 10 минути беше на ниво од ресторан, пред некој ден говедско (porterhouse) само го превртив на средина од печењето и исто за 10тина минути беше врв.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
air fryer не е за пица, тој загрева до 200 степени, за пица ти треба рерна што дига над 400 степени. Така да џабе муабетот е.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.739
air fryer не е за пица, тој загрева до 200 степени, за пица ти треба рерна што дига над 400 степени. Така да џабе муабетот е.
Podobro receno neka vidat pogore na linkot shto im treba za dobra Pizza
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.316
Поени од реакции
4.702
Ne nego 450-500

Pizzata za da bidi kvalitetna mora da bidi pecena za 85-95 sec.
Не сум по пиците, но вашиов муабет овде ме заинтересира,
па на овој ЛИНК малку се информирав...
Но не значи дека и тие се во право,
За вкусови не се расправа, нели?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.739
Не сум по пиците, но вашиов муабет овде ме заинтересира,
па на овој ЛИНК малку се информирав...
Но не значи дека и тие се во право,
За вкусови не се расправа, нели?
Makar shto sme Off Topic
Ne se raboti za vkusovi tuku za Temperatur na pecenje i tuka ima pravila ako sakash Napoli Pzza.
A ako sakas "Lepce" so zarzavati togash druga rabota!

Vidi go videovo

 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.316
Поени од реакции
4.702
Ne se raboti za vkusovi tuku za Temperatur na pecenje i tuka ima pravila ako sakash Napoli Pzza.
A ako sakas "Lepce" so zarzavati togash druga rabota!
Кај мене на прво место е вкусот,
сум јадел пици разни, па дури и во Италија демек,
но ќе си останам кај Свети-Николска пастрмајлија.
Во фурна на дрва печена...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom