Air fryer

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Radoznalosta ubiva! :pos: :pos: :pos:
Аман бе, толку опасни уреди користиш?

Ima i presostati i termostati ali site vo kutijata za termostati gi ima klaeno pa ako go prasas samo termostati ke ti reci deka ima :D
Владе не кажува да не купиме и ние такви. Инаку ми текнува имаше и некои бесни камења за печење пици, кафемати какви што немал ни Корлеоне, а гарант ќе испадне и некое вражуле што самото печи/лупи/мели пиперки за ајвар :D
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738
Аман бе, толку опасни уреди користиш?


Владе не кажува да не купиме и ние такви. Инаку ми текнува имаше и некои бесни камења за печење пици, кафемати какви што немал ни Корлеоне, а гарант ќе испадне и некое вражуле што самото печи/лупи/мели пиперки за ајвар :D
Da ne misleshe na ova besno cudo za Pizza pecenje

Inace samo za tebe kupi si ovde pa ce imash i ti kako moevo, 90 sekundi i pizata e gotova:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Da ne misleshe na ova besno cudo za Pizza pecenje

Inace samo za tebe kupi si ovde pa ce imash i ti kako moevo, 90 sekundi i pizata e gotova:
Хаха, фала за предлогот, ама не е ова за мене. Ретко јадам пица, а уште помалку имам време да ја правам, кога ми се јаде си ја нарачувам од пицерија. Последен пат од нула сме правеле за време на короната.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738
Хаха, фала за предлогот, ама не е ова за мене. Ретко јадам пица, а уште помалку имам време да ја правам, кога ми се јаде си ја нарачувам од пицерија. Последен пат од нула сме правеле за време на короната.
Koj ti e kriv shto ne te biduva.
Vo skopje vo pizzerija Pizza da jadish e polosho od ruski Roulette.

Ako odish nekogash nakaj Deutschland pobaraj me, da probash
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Koj ti e kriv shto ne te biduva.
Vo skopje vo pizzerija Pizza da jadish e polosho od ruski Roulette.

Ako odish nekogash nakaj Deutschland pobaraj me, da probash
Сеедно дали е Скопје или е странство, лично пицата не ја доживувам како wow јадење и ја јадам ретко, најчесто кога сум во брзање и не ми оди математиката да се мислам многу за рецепти/апаратури за готвење.

Од истата причина сметам дека air fryer е практичен апарат, со замарање од неколку минути може да имаш оброк со ок вкус/квалитет.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Владе не кажува да не купиме и ние такви. Инаку ми текнува имаше и некои бесни камења за печење пици, кафемати какви што немал ни Корлеоне, а гарант ќе испадне и некое вражуле што самото печи/лупи/мели пиперки за ајвар :D
Jas imam be takva, srpski brend e mislam ali ne sum siguren, neznam dali e tamu sklopena ili samo po licenca tuka e praena.
Arna se pokaza. Peci, ljupi, meli, peri, gotvi, cisti se praj :D
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738
Од истата причина сметам дека air fryer е практичен апарат, со замарање од неколку минути може да имаш оброк со ок вкус/квалитет.
Dobar Witz.
Vo air fryer mozhi sekoj budala "da gotvi".
Ama da recish ok vkus treba da imash nekoj defekt vo ustata.
Suvo, presuscheno , Sepak odlicno za mrzi i kamiondjii koj shto nemast shansa da dojdat do podobar aparat.

A za odlicna Pizza ti treba znaenje i umeshnost i MNOGU vreme.

Mene mi trebaja 10 Godini za vakva perfekcija!
I shteta e shto ne nozhite da probate.

Inace jas imam specijalna Mini Pecka so mnogi funkcii kako:
Mikrobranova , Grill, Pomfrit pecenje, Gotvenje na parea, i ushte nekoi drugi sitnici.
Kako na Linkov


IMG_20230828_171637.jpg

16946243494803285027580878525888.jpg
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Dobar Witz.
Vo air fryer mozhi sekoj budala "da gotvi".
Ama da recish ok vkus treba da imash nekoj defekt vo ustata.
Suvo, presuscheno , Sepak odlicno za mrzi i kamiondjii koj shto nemast shansa da dojdat do podobar aparat.

A za odlicna Pizza ti treba znaenje i umeshnost i MNOGU vreme.

Mene mi trebaja 10 Godini za vakva perfekcija!
I shteta e shto ne nozhite da probate.

Inace jas imam spezijalna Mini Pecka so mnogi funkcii kako:
Mikrobranova , Grill, Pomfrit pecenje, Gotvenje na parea, i ushte nekoi drugi sitnici.
Kako na Linkov


Прегледај го приврзокот 390671
ја користам air fryer, тешки небулози збориш. Единствено можеш да пресушиш нешто е да го оставиш да се пече многу долго. Све што му даваш толку време колку што бара е сочно и вкусно. Месо пототово стек саламурен или кременадла се топи у уста.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738
ја користам air fryer, тешки небулози збориш. Единствено можеш да пресушиш нешто е да го оставиш да се пече многу долго. Све што му даваш толку време колку што бара е сочно и вкусно. Месо пототово стек саламурен или кременадла се топи у уста.
Uh uh ubanji!
Da odam do vizba sega da ti pratam sliki od kanackata narecena Air Fryer?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom