A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
И сеа краен заклучок нетот добар е или јок? :) :) :) Ми истекува договорот од он.нет па не знам шо да зеам... Сите ме нервираат, лопови. :toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И сеа краен заклучок нетот добар е или јок? :) :) :) Ми истекува договорот од он.нет па не знам шо да зеам... Сите ме нервираат, лопови. :toe:
Катастрофа е во Карпош,а ти како сакаш :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.316
Поени од реакции
27.969
Дувне малку ветар-5 саата нема да имаме интернет
Ако заврне па-Цел ден нема интернет
Не дај Боже да згрми-цела недела нема интернет
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Ех ех не е сеа до толку...кај мене беше коа стаив првите месеци а тоа беше пред 2 години а после тие тешки и неподносливи месеци се си дое на свое место...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дувне малку ветар-5 саата нема да имаме интернет
Ако заврне па-Цел ден нема интернет
Не дај Боже да згрми-цела недела нема интернет
Што збориш жити све. :devil3:

А коа има гужва по улиците, имате нет или слабо?
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Da ne znae nekoj dali i Upload-ot se smeta vo soobrakajot??? Eve 15ti e a mene izglea mi e potrosen, :tapp:. 2 godni bev na telekabel i dali ednas ili 2 pati go potrosiv a ovde sekoj mesec. Ebate internetot, izglea povazno im e da gi zaebat korisnicite.

Dali nekoj go koristi serverot, poso gleam ima nesto i na stranata ama nema adresa nitu pak druga informacija, ili pa jas ne gleam dobro.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Da ne znae nekoj dali i Upload-ot se smeta vo soobrakajot??? Eve 15ti e a mene izglea mi e potrosen, :tapp:. 2 godni bev na telekabel i dali ednas ili 2 pati go potrosiv a ovde sekoj mesec. Ebate internetot, izglea povazno im e da gi zaebat korisnicite.

Dali nekoj go koristi serverot, poso gleam ima nesto i na stranata ama nema adresa nitu pak druga informacija, ili pa jas ne gleam dobro.
да :) тотален трансфер :)
јас го користам серверот, си проверувам трансферот до кај ми е :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ок. Спор нет како да сум поминал лимит. А од тоа ни П од преминато. Идиоти арамиски.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Може ли некој да ми каже кои дигитални програми ги има во пакетот
ДИГИТАЛЕН ДОПОЛНИТЕЛЕН ПАКЕТ
(DIGITAL EXTENDED)
Од кејблтел,пошто на офицјалната страна не кажуваат кои канали се а на мејлови не ми одговараат.:jaj:
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Ок. Спор нет како да сум поминал лимит. А од тоа ни П од преминато. Идиоти арамиски.
Toa e така уште кај нас и во Кенија. Никог не ги тужел до сеа затоа си играат мајтап со народот. Со добар адвокат убеден сум дека парницата би се допила за со огромно обештетување, зборам за околу 50,000 евра.
Кој фактор се они да не крадат нас и за нашите пари да не го даваат она што го пишува во договорот.Али тоа е, трпи македонче и моли се да биде подобро. Таков народ сме ние.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom