A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Таман ми е. Знае да зезне неколку пати у месецот, ал то је...

 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Што се случува со кабловскиот оператор Cabletel? Додека сите останати оператори ги збогатуваат своите понуди што со побрз интернет и пристојни цени како и со зголемување на тв каналите и други услуги Cabletel стои во место. На нивниот сајт неажуриран неколку месеци стои дека ги купил некој западно европски фонд лидер во дигитална тв но од тоа засега ништо:toe:. Пред да ги откачам дефинитивно до крајот на годината ме инересира дали некој е запознат со ситуацијата кај нив пред се дали ке има нови пакети и нови тв програми.:tv: Бидејки со продажбата пишува дека се многу среќни и радосни не е лошо и нивните корисници да ги направат среќни и задоволни од нивните услуги.:nenene:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Nemam net veke 2 dena a se mi e plateno. Ne sakam da im odam tamu oti treba ozbzbeduvanje da vikaat. Ebate nenormalnite da dae Gospod da crknat site so si igraat majtap so narodov.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.027
Поени од реакции
1.282
Највише ме пизди што не ми одговараат ни на еден емаил што им праќам:tapp::tapp:
 
Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
што сакаш да ти кажат кои дигитални канали ги даваат... па најголем дел од нив се нелегални сигурно, денес ги гледаш утре веќе не. затоа сигурно и немаат ставено листа на канали на нет (нешто што за сериозна фирма е несфатливо) :)

знам до пред 3-4 месеца идеа ХБО, спорт клуб и сл добри канали ама аш од нив веќе.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Користам од пакетот Еxtra мислам дека беше по 10 гига месечно ,а сега гледам дури кога направив 15 гига ми падна брзината на 27 кб/с...да не е сменет пакетот и сега е 15 или ?Се скршив од симнување до вчера и сега ни 1 клип на Јутјуб неможам да гледам :(
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Користам од пакетот Еxtra мислам дека беше по 10 гига месечно ,а сега гледам дури кога направив 15 гига ми падна брзината на 27 кб/с...да не е сменет пакетот и сега е 15 или ?Се скршив од симнување до вчера и сега ни 1 клип на Јутјуб неможам да гледам :(
пакетите се веќе 2 месеца сменети
http://www.cabletel.com.mk/internet paketi1.html
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Користам од пакетот Еxtra мислам дека беше по 10 гига месечно ,а сега гледам дури кога направив 15 гига ми падна брзината на 27 кб/с...да не е сменет пакетот и сега е 15 или ?Се скршив од симнување до вчера и сега ни 1 клип на Јутјуб неможам да гледам :(
Пакетите се од памти век веќе по 15 гига:)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.015
Поени од реакции
6.041
Користам од пакетот Еxtra мислам дека беше по 10 гига месечно ,а сега гледам дури кога направив 15 гига ми падна брзината на 27 кб/с...да не е сменет пакетот и сега е 15 или ?Се скршив од симнување до вчера и сега ни 1 клип на Јутјуб неможам да гледам :(
15 се. како се вас ве кратат на 15? Ја по 60 трошам со нормална брзина и тек после ме кратат. Октомври 110 гб потрошив па ме скратија.
Екстра користам.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
15 се. како се вас ве кратат на 15? Ја по 60 трошам со нормална брзина и тек после ме кратат. Октомври 110 гб потрошив па ме скратија.
Екстра користам.
дај бе не дупи 60??? :О :nesvest: како е могуче тоа? :uvo: :toe:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
леле овие мајтап си играт со мене вчера 6 саати немаше интернет отидов во наплатниот центар да видам што е работа и ми вика се си е во ред и ај отидов дома гледам има интернет(а пред да излезам немаше) денес нема ни телефон ни интернет
ке идам ке ги ликвидирам сите таму:zid:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.027
Поени од реакции
1.282
леле овие мајтап си играт со мене вчера 6 саати немаше интернет отидов во наплатниот центар да видам што е работа и ми вика се си е во ред и ај отидов дома гледам има интернет(а пред да излезам немаше) денес нема ни телефон ни интернет
ке идам ке ги ликвидирам сите таму:zid:
Биди среќен барем мрежата е постабилна од на Телекабел и брзината е поголема....Ја стално им се јавувам да видам кога ќе дојдат накај Пребег и се викаат многу брзо ама па се надевам дека ќе биде така...Иначе телекабел знае и по цел ден да си нез тв,нет,телефон:pos2::pos2:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
Биди среќен барем мрежата е постабилна од на Телекабел и брзината е поголема....Ја стално им се јавувам да видам кога ќе дојдат накај Пребег и се викаат многу брзо ама па се надевам дека ќе биде така...Иначе телекабел знае и по цел ден да си нез тв,нет,телефон:pos2::pos2:
ја од телекабел имав долго време интернет и обично еднаш у месец паѓаше, имав и адсл една година и за цело време само еднаш падна и брзината си беше константа 7.00 мегабита, а овие месец и пол како имам и до сега 6-7 пати по 2-3 саата немам интернет и телефон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom