Aлбански енциклопедиски речник

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
има само една историја и таа историја се вика МАКЕДОНСКА
Па тоа и прашувам ало, еве на пример ти потомец, на која од тие наведени верзии се чувствуваш, словенската или античката, само ова сакам да знам?!
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
што толку те засега нашата историја?Словенската и Античката се присутни во македонската историја.Нема ИЛИ ИЛИ!Историјата е за почитување,а не сега ти мене да ми глумиш добар соживот и да ме вреѓаш за мојата историја!Што толку си запнал со мојата и историјата на македонците.
А ако те интересира стрикно за темава,ќе ти речам дека македонците во Мала Преспа,Корча,Пустец,Елбасан живееле од веков,што значи се автохтони!Зошто не признаеш дека се негира тоа во албанската енциклопедија!Ете ние признавме дека има грешки во нашата па ја поправаме.Што сте вие...!!!

Па тоа и прашувам ало, еве на пример ти потомец, на која од тие наведени верии се чувствуваш, словенската или античката, само ова сакам да знам?!
Поим немаш што пишуваш!И ај сега дискутирај со ваков?!
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
E dobro de, golem kur napravi i ti sega, demek u tesno go fati.... a covekot edno "z" samo zaboravil da opne, pecatna greska najverojatno.

Значи и ти го оправдуваш што ја вреѓа македонската историја.Одговори де ти на претходниот пост!Ајде читај го и одговори
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Значи и ти го оправдуваш што ја вреѓа македонската историја.Одговори де ти на претходниот пост!Ајде читај го и одговори
Dobro, koj "genijalen" um treba da si za da zaklucis takvo nesto od mojot post?!!!
Mene stvarno ne mi e jasno.... so sto ve hranat vas be?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Па тоа и прашувам ало, еве на пример ти потомец, на која од тие наведени верии се чувствуваш, словенската или античката, само ова сакам да знам?!
ало МАКЕДОНСКА,времето на дешавање не е важно има само една верзија а тоа е МАКЕДОНСКА историја,тоа што некој сака да ни вметне некој си други верзии нека си ги вметне кај себе во историјата,ние имаме историја стара 6000 год а таа историја се вика МАКЕДОНСКА!!!Сега што заклучи од ова,за која историја е македонецот(јас)?
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
што толку те засега нашата историја?Словенската и Античката се присутни во македонската историја.Нема ИЛИ ИЛИ!Историјата е за почитување,а не сега ти мене да ми глумиш добар соживот и да ме вреѓаш за мојата историја!Што толку си запнал со мојата и историјата на македонците.
А ако те интересира стрикно за темава,ќе ти речам дека македонците во Мала Преспа,Корча,Пустец,Елбасан живееле од веков,што значи се автохтони!Зошто не признаеш дека се негира тоа во албанската енциклопедија!Ете ние признавме дека има грешки во нашата па ја поправаме.Што сте вие...!!!
Па тоа и очекував, дека ке избегнуваш директен одговор, неможе да си и антички и словенски македонец, бидејќи едната со другата немаат допирни точки, знаеш и самиот.
Сеа јас не ти глумам соживот, и немам потреба од тоа. Само за информација пиле, ја имам соживот со моите комшии македонци и бошњаци повеќе и не ми треба, соживот немој да бараш со мене туку со твоите комшии албанци или турци или незнамкој.
Што се однесуваа за македонците во македонија, немам што да ти кажам, ако навистина мислаат дека имаат сила и можаат да променат нешто само напред јас ги подржуваам, еве ние ја имавме таа сила да ја промениме истата, и предложивме да даваме придонес тие невистинити да се корегираат и се пишуваат нештата како што треба.
Ние сме потомци на ИЛИРИ кратко и јасно, прецизен одговор кој можеш да го слушнеш од секој албанец, и пошироко, еве ваков одговор барам од тебе исто да ми кажеш.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
што толку те засега нашата историја?Словенската и Античката се присутни во македонската историја.Нема ИЛИ ИЛИ! Што толку си запнал со мојата и историјата на македонците.
А ако те интересира стрикно за темава,ќе ти речам дека македонците во Мала Преспа,Корча,Пустец,Елбасан живееле од веков,што значи се автохтони!Зошто не признаеш дека се негира тоа во албанската енциклопедија?!Ете ние признавме дека има грешки во нашата па ја поправаме.Што сте вие...!!!

ова до сите засегнати.ОДГОВОРЕТЕ
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Поим немаш што пишуваш!И ај сега дискутирај со ваков?!
Човек и глуп да е, ке свати дека тоа е само една мала грешка, која не ни се приметуваа, се работи само за една буква, но батали тоа ти е кога немаш друг избор.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
што толку те засега нашата историја?Словенската и Античката се присутни во македонската историја.Нема ИЛИ ИЛИ! Што толку си запнал со мојата и историјата на македонците.
А ако те интересира стрикно за темава,ќе ти речам дека македонците во Мала Преспа,Корча,Пустец,Елбасан живееле од веков,што значи се автохтони!Зошто не признаеш дека се негира тоа во албанската енциклопедија?!Ете ние признавме дека има грешки во нашата па ја поправаме.Што сте вие...!!!

ова до сите засегнати.ОДГОВОРЕТЕ
Sto da odgovoram. Nema prasanja tuka.
Ima edno prasanje: "sto ste vie?". Odgovor: albanec sum.

Nema jas sto da priznaam nisto. Ako mislis deka e pogresno nesto napisano koe sto te zasega tebe, urgiraj, vrsi pritisok, pa ako te biva neka go popravat.

p.s. i ne pisuvaj ko nearen, sredi toa fondovite.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Sto da odgovoram. Nema prasanja tuka.
Ima edno prasanje: "sto ste vie?". Odgovor: albanec sum.

Nema jas sto da priznaam nisto. Ako mislis deka e pogresno nesto napisano koe sto te zasega tebe, urgiraj, vrsi pritisok, pa ako te biva neka go popravat.

p.s. i ne pisuvaj ko nearen, sredi toa fondovite.

Фала многу,сега се потврди моето мислење,дека вие бевте,сте и ќе си останете деструктивци во Р.Македонија.Докажа дека си за "соживот"зад кој се кријат важите игри,вашата"дискриминација".Ете,сега бар ми е мирна главата и знам дека нема да се смените.

Што би рекле турците,АЈТ СИКТЕР
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Фала многу,сега се потврди моето мислење,дека вие бевте,сте и ќе си останете деструктивци во Р.Македонија.Докажа дека си за "соживот"зад кој се кријат важите игри,вашата"дискриминација".Ете,сега бар ми е мирна главата и знам дека нема да се смените.

Што би рекле турците,АЈТ СИКТЕР
Lepi, na koj eban nacin toa ja tebe te diskriminiram?
Ti be, se citas sto pisuvas il ne.... pogledni tamu desno dole na monitorot, 3 i pol e, da ne ti se vrti slucajno? Aj na spienje pa od utre jovo na novo....
ili sto bi rekle vie, AJT U KURAC.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Фала многу,сега се потврди моето мислење,дека вие бевте,сте и ќе си останете деструктивци во Р.Македонија.Докажа дека си за "соживот"зад кој се кријат важите игри,вашата"дискриминација".Ете,сега бар ми е мирна главата и знам дека нема да се смените.

Што би рекле турците,АЈТ СИКТЕР
хахахаха



:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom