16 македонски камиони уништени од грчки демонстранти

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ја мислам дена не треба никако да се враќа со кршење камиони ...пошо и кај нив возат некој "Невини камионџии." не дека не ги мразам цела нација али..доволно е само медиумски да ги отепаме...новинариве да напишат една добра статија и крај на муабетот!
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Kaj се невладините организации сега да излезат да протестираат или барем еден брифинг да одржат со осуда за настанот... да се случеше кај нас, сега ќе бевме поплавени со нивните гомна,како сме ние недемократско општество, како сме вандали и слични срања .. Ма Ја НЏИ-оата би ги спалил на клада !
Кај нас ЕнЏиОу значи да си против мнозинското мислење во државата.
односно...
Одамна имам кажано дека кај нас ОБЈЕКТИВНОСТ значи ПЛУКАЊЕ на СЕ!

Мораме да се помириме со фактот дека мнозинството (значи не кажувам сите) невладини, невладиното си го имаат сфатено како противладини(не само за оваа влада за која и да дојде). Концептот им е промашан и денес е дувло на сите тие што некогаш ги предавале комитите по планините.
Они се водат по принцип на „Нивното е злато, нашето е рѓа“... парафразирано од една Руска документарна емисија која зборува за „Пропастот на Византија“ т.е. причините за нејзиниот пропаст.
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Веро ќесе на глава и ...
Абе мора да си снаодлив :)

п.с. задолжително замиси си дека ебеш Б'лгарка.
Ce morame so niski udari da gi pogodime i da im ja poizebeme onaa od CSI:NY... Vo najdobar slucaj eden grupnjak pa posle neka ispiruva so sofisticirani metodi koj toa ja ebel...


Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom