15 најсвирепи луѓе во светот!

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
За мене најболен човек на сите времиња е Амон Гет. Тој е личност од една книга што моментално ја читам "Шиндлеровата листа" од Томас Кенили. Типацов живејт во Полска, командант е и пријател на Адолф Хитлер. Гет лично има убиено илјадници евреи лично, а замислете си колку уште се под негово водство. Мојте да прочитате за него на википедија, дека стварно имат шо да се прочитат. Би предложувам да ја прочитате и книгата или да го гледате филмот (режијата е на Стивен Спилберг и е на 8-9 место за најдобри филмови на сите времиња).
Исто многу болна личност е и Канибал Лектор. Се надевам дека имате слушнато за него.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
А кога веќе спомнавте доктори, сега ми текна дека можит на листиве да го ставиме и доктор Менгеле, сигурно го знаете. Тој бил докторот на Хитлер, кој правел експерименти со евреите, на примерЧ колку време можат да издржат без вода, без храна, им пресадувал органи- трансплантација и уште многу гадни работи. Сега уште не е откриено како е умрен. После завршетокот на Втората Светска војна, тој побегнал во Јужна Америка и оттогаш му се губи секаков глас.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
А кога веќе спомнавте доктори, сега ми текна дека можит на листиве да го ставиме и доктор Менгеле, сигурно го знаете. Тој бил докторот на Хитлер, кој правел експерименти со евреите, на примерЧ колку време можат да издржат без вода, без храна, им пресадувал органи- трансплантација и уште многу гадни работи. Сега уште не е откриено како е умрен. После завршетокот на Втората Светска војна, тој побегнал во Јужна Америка и оттогаш му се губи секаков глас.
Друже умрел на 68 години во Јужна Америка. постигнал премногу во врска со генетиката на човекот што и модерната медицина му симнува капа:)
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Друже умрел на 68 години во Јужна Америка. постигнал премногу во врска со генетиката на човекот што и модерната медицина му симнува капа:)
Фала шо ми кажа. Јас ваљда неубо имам дознато. Па добро, се прават грешки.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.409
Поени од реакции
79.349
Друже умрел на 68 години во Јужна Америка. постигнал премногу во врска со генетиката на човекот што и модерната медицина му симнува капа:)
Да, еве сеа селската амбуланта во Дељадровце ќе се вика др. Јозеф Менгеле.

Шала на страна, точно е дека повоената медицина користи некои достигнувања на нацистичките доктори. Но тоа дека "Целта ги оправдува средствата" во овој случај не важи.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
sonja vesterka od Pensilvanija koja se smeta deka ima magepsano poveke od 300 luge koi potoa se ubivale sami megu sebe.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
Дај кажи ми појасно каков список сакаш на какви лујѓе? оти сите различно пишуваат надвор од темата и скроз се збунив...кази ми поточно на каков список мислиш.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.993
Поени од реакции
6.263
иди амин , пол пот , хитлер , џингис кан , атила хунот , распутин , влад дракул , ....
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
За Грофо Дракула по има Влад и не му го знам презимето знам дека таткому го викале Дракул но некој ден турците му го отепале целото семејство и од тогаш Влад си го променил името од “Дракул“ во “Дракула“ и им ги кинел главите и ја цицал крвта на сите луѓе што биле поврзани со турците а најмногу убивал турци. То знам
 
S

StormRage

Гостин
За Грофо Дракула по има Влад и не му го знам презимето знам дека таткому го викале Дракул но некој ден турците му го отепале целото семејство и од тогаш Влад си го променил името од “Дракул“ во “Дракула“ и им ги кинел главите и ја цицал крвта на сите луѓе што биле поврзани со турците а најмногу убивал турци. То знам
Грофот Дракула- Влад Тепеш се викал... го добил прекарот Дракула (инаку на романски Син на змејот или син на ѓаолот) заради то шо: сите турци шо ќе ги фател ги качел на колци... (не им е пиел крвта) и најубо му било јадењето кога гледал дека ги колет, касапет, качет... турците... и поради то шо го запалил цел град зашо не им вервел на луѓето...

и btw шо ова толку со распутин??? не напрајл чоекот нешо лошо... бар ко шо читам од овде само ги проколнал луѓето...

а инаку за хитлер... на пример Рузвелт според мене имат напраено голем злочин... не колел евреи ама двете атомски во Јапонија... се уште имат последици... хитлер ги изопрал евреите ама пак се преродие... и то е злочин не велам не... ама рузвелт ај то шо изопрал еден куп луѓе туку сеуште останати се последици(деца без една рака, без нога итн...)
 
Х

Ханзо

Гостин
Рузвелт не ги фрли атомските. Ги фрли тој Енола Геј со крилата, а наредбата ја даде Труман. :helou:
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Rasputin ne gi iskasapil Romanovi , toa go napravile komunistite.malce istorija
ucete.
naj brutalni luge se:
Adolf Hitler
Jozef Stalin
Pol Pot

a za doktor Mengele se smeta deka poradi negovite istrazuvanja(namesto gluvci/luge ) se napraveni golemi cekori vo genetikata , (otkrivanje na dnk, sakal da klonira ), sto posle im uspea na drugi naucnici
Jozef Gebels - minister za propaganda , se gleda kolku bil uspesen vo svojata rabota stom gi nateral site germanci da ja podrzat nacistickata ideologija.
na krajot se ubile so zena mu i gi utrule 4 deca so cijanid.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom