„СТОП АКТА“ Протест во Македонија?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ма немој да ме јебеш бре!!! Немам друга работа че се закревам од Прилеп да одам на протест.
Бев за Мартин Нешкоски на протест со цел за да немаме страв од Полицијата.А за ова АКТА протестов ти го отстапувам моето место СЛОБОДНО викај УА и за мене.ОК?
И на тој протест отсуствуваа многу луѓе кои сакаа да излезат, ради шегобијци.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
И на тој протест отсуствуваа многу луѓе кои сакаа да излезат, ради шегобијци.
Ако ти или некој друг потпаѓате под туѓи влијанија очигледно немате свое ЈАС за разлика од вас јас ИМАМ СВОЕ ЈАС!!!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ако ти или некој друг потпаѓате под туѓи влијанија очигледно немате свое ЈАС за разлика од вас јас ИМАМ СВОЕ ЈАС!!!
Изгледа имаш не повеќе од 16-17 години.
Хормоните се опасна работа, разбирам.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Меѓувреме кај соседите
14.02.2012, 15:05
Бугарија нема да го ратификува АКТА договорот
Бугарија донесе одлука да не го ратификува меѓународниот договор против пиратијата АКТА, по масовните протести мотивирани од стравувањето дека тој ќе оневозможи „симнување“ филмови и музика од Интернет, изјави денеска бугарскиот министер за економија Трајчо Трајков.
...
 
B

Borg_Drone

Гостин
Меѓувреме кај соседите
14.02.2012, 15:05
Бугарија нема да го ратификува АКТА договорот
Бугарија донесе одлука да не го ратификува меѓународниот договор против пиратијата АКТА, по масовните протести мотивирани од стравувањето дека тој ќе оневозможи „симнување“ филмови и музика од Интернет, изјави денеска бугарскиот министер за економија Трајчо Трајков.
...
Паметно.На таа сиромаштија уште и да ги тераат да ги купуваат преку интернет оригинали.Глупости невидени и грешка од катастрофални размери ќе биде ова ако се прифати кај нас.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.714
Поени од реакции
22.217
Меѓувреме кај соседите
14.02.2012, 15:05
Бугарија нема да го ратификува АКТА договорот
Бугарија донесе одлука да не го ратификува меѓународниот договор против пиратијата АКТА, по масовните протести мотивирани од стравувањето дека тој ќе оневозможи „симнување“ филмови и музика од Интернет, изјави денеска бугарскиот министер за економија Трајчо Трајков.
...
Па нормално дека нема да ја ратификува АКТА. Тоа е како Италјаните да ја забранат пицата.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Изгледа имаш не повеќе од 16-17 години.
Хормоните се опасна работа, разбирам.
Те разбирам и јас.Си имаш мака голема за разкика од тебе јас го поминав тоа.BTW имам 23
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Те разбирам и јас.Си имаш мака голема за разкика од тебе јас го поминав тоа.BTW имам 23
Па смешно се однесуваш за 23 години!
Малце читај меѓу редови. Баш затоа што некој има свое јас не сака неговото присуство да биде користено за сосема други цели.
Think about it. Twice, if needed.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Мене само не ми е јасно зошто да има протести во МКД ко ние не спаѓаме во тоа т.е. нема потпишување и слично. Не сме во ЕУ, така да кај нас ова не важи. Џабе протести.

Кога ќе излезат нашиве политичари и ќе почнаат да распрашуваат за договор околу АКТА, тогаш треба да протестираме.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Мене само не ми е јасно зошто да има протести во МКД ко ние не спаѓаме во тоа т.е. нема потпишување и слично. Не сме во ЕУ, така да кај нас ова не важи. Џабе протести.

Кога ќе излезат нашиве политичари и ќе почнаат да распрашуваат за договор околу АКТА, тогаш треба да протестираме.
http://www.pravo.org.mk/documentDetail.php?id=5667
Не сум сигурна дали е ова тоа, немам време да барам сега..
Има и кај нас.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
http://www.pravo.org.mk/documentDetail.php?id=5667
Не сум сигурна дали е ова тоа, немам време да барам сега..
Има и кај нас.
Колку што сум информиран, моментално само оние кој се во ЕУ ќе го изгласуваат законот. Така да ова не ќе да е. Ова веројатно е за некој авторски права, а и гледам уште од 2003 е.

Едноставно е, ACTA кај нас не доаѓа. Само финтата е што светските сајтови го прават варезот, а не ние. Без нив џабе ни е download и upload.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom