„Појави“ на Богородица, Исус и др. низ светов

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909


Па мене повеќе на кола ми личи, ако ја свртите десно може и на сладолед да заличи :vozbud:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
se dodeka ima glupi luge koi veruvaat se sto ke im kazes, do togas ke se izmisluvaat cuda. Jas mislam deka seto ova e samo slucajnost. A deka videle svetlina lugeto ne veruvam. Toa se samo godovite na drvoto.A ako se prasuvame zosto ispadnalo taka a ne poinaku,odgovorot e: prorodata taka go sozdala.
:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во секој случај интересно е кога ќе се види вакво нешто. Не верувам во приказната за светлината, се тоа мислам дека е филување на приказната. Сепак и во други земји кога ќе се случи вакво нешто му се дава медиумски простор така што и кај нас не е лошо да се покаже. Можеби не е некое чудо, но дефинитивно не е ни секојдневно.
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Исто така лугето од селото кои го сечеле дрвото за да направат инвентар во блиската црква поради временски услови ја одложувале работата неколку дена и кога го сечеле ланецот на моторната пила им заглавувал.
А исто така дрвото ќе биде конзервирано и испитано од велешкиот музеј.
 
B

BELIEVE ME

Гостин
јас мислам дека е малце чудно пошто таа светлина, ланците што се стегале и неповолните временски услови кој не го давале да се исече дрвото има нешто врска со ова.
Баш ќе прашам какво било времето во велес тој ден дали имало ветер и слично.

Кај ги видовте годовите јас не гледам годови,
На олкаво старо дрво треба да има вакви годови а и да земеме околу Богородица што е и таму треба да има годови а нема ништо.
Еве како треба да изгледа дрво со годови
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Исто така лугето од селото кои го сечеле дрвото за да направат инвентар во блиската црква поради временски услови ја одложувале работата неколку дена и кога го сечеле ланецот на моторната пила им заглавувал.
А исто така дрвото ќе биде конзервирано и испитано од велешкиот музеј.
Прво доста нелогичности де мислам, ако богородица е стварно насликана и е тоа !! Божјо Дело!! зашто би се криела во дрво и истото не би сакала да го покаже на остатокот од светот??? Ланец заглавил па сигурно дека заглавил кога мавнал во чвор а и несе ретки случаевите кога не стручни лица ракуваат со моторна пила да дојде до заглавување на ланецот, и пак зашто богородица бисе нацртала во дрвото и притоа сакала да остане скриена??? Зошто дрвото мора да биде свртено токму во таа позиција?? ај нека го свртат поинаку, и има ли снимка од светлината ??
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39


Па мене повеќе на кола ми личи, ако ја свртите десно може и на сладолед да заличи :vozbud:
А зошто сликата не била завртена во вид на кола? на самото дрво?

Можело вчера и снег да паѓа ама сонце имаше (ако ме разбираш)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271


Aко може Исус да се појави на кучешка задница, оти не може мајка му на дрво.
Господ е семоќен !
 
M

makedon^

Гостин


Aко може Исус да се појави на кучешка задница, оти не може мајка му на дрво.
Господ е семоќен !

Па ова стварно личи на Исус, ама оти е на гс и затоа на гс никој не ја клава сликава. Иначе ова со дрвово е глупост чиста. Да се покажеше иконата во дрвото ама со сите, баш сите детали тогаш нема да биде случајно. Ама ова како изгледа, да го завртиш на кола или сладолед личи. Љугето сакат да бидат излажани, преголемата самотија, криза, беспарица итн ги тера да гледаат секаде икони.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.286
Поени од реакции
27.786
јас мислам дека е малце чудно пошто таа светлина, ланците што се стегале и неповолните временски услови кој не го давале да се исече дрвото има нешто врска со ова.
Баш ќе прашам какво било времето во велес тој ден дали имало ветер и слично.

Кај ги видовте годовите јас не гледам годови,
На олкаво старо дрво треба да има вакви годови а и да земеме околу Богородица што е и таму треба да има годови а нема ништо.
Еве како треба да изгледа дрво со годови
ти ја виде сликата
на првата слика јасно се гледаат годовите.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..Тотално чудно,но вистинито.

Рипли,верувале или не :pipi:Го има тоа и во Македонија.
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
se dodeka ima glupi luge koi veruvaat se sto ke im kazes, do togas ke se izmisluvaat cuda. Jas mislam deka seto ova e samo slucajnost. A deka videle svetlina lugeto ne veruvam. Toa se samo godovite na drvoto.A ako se prasuvame zosto ispadnalo taka a ne poinaku,odgovorot e: prorodata taka go sozdala.
:pos2::pos2::pos2::pos2:

жал ми е што ќе морам да те разочарам ама сигурно веќе си слушнал дека ништо не може да биде случајно ако го создала природата тогаш да се прашаме кој ја создал природата па така натаму ..,
...а да и има уште една можност - освен ако не си бил ти внатре во дрвото и си го изрезбал ликот на богородица :toe:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
чудна е природата и нејзините дела, но ова според мене не е доказ за господовото постоење...
Абе вас и лично Господ да ви се симне од небото па нема да верувате, ќе речете дека е некој ,преварант,магионичар или илузионист :smir:, ама тоа е кога некој убеден во нешто бесцелно и глупаво е да се убедува во спротивното, Бог рекол никогаш да не се тераат и наведуваат луѓето да бидат верници, тоа треба да биде сопствен избор на личноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom