„Појави“ на Богородица, Исус и др. низ светов

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.689
Поени од реакции
4.825
Секоја слика можеш да ја мењаш под кој агол сакаш ..
али ова ,,
Синоќа околу 22 часот деца од населбата забележале силна светлина која доаѓала од пресеченото стебло.
„Децата од лулашките се враќале, кога виделе светлина некоја, дотрчаа да кажат и ние видовме“, додава Дончовски.
Кога почнавме да ги сечеме гранките, почнаа пилите да се стегаат, како некако да не даваше да се работи
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Мене ми личи на пресечено стебло, со оние годови внатре кои ја покажуваат староста на дрвото.
И на ништо друго.:vozbud:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Доста интересно. Стварно наликува малку на богородица, али не треба веднаш да се крене узбуна. Од една страна верувам во ова божјо чудо, али од друга страна луѓето се очајни за слава и увеличување на работите, така да не сум ни на една ни на друга страна.
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
preeska go gledav prilogot na a1, navistina ubavo i interesno, ali ocigledno ne za site:helou:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
:helou:

одлично....само не знам што е толку чудење ко енглези да сте..

Во Македонија векови наназад вакви мали чуда и знаци не се ништо невообичаено, се случувале и ке се случуваат...чешмите црквите потоците крстовите бањите..не се никнати туку така
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.463
Поени од реакции
13.945
Вака од блиску кога се гледа, и не се забележува баш најмногу, погледнете на оваа слика, од подалеку е сликано, и за мене изгледа ептен слично со Богородица. :toe:

 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
сеа треба одма аеродром да се прави, да се воспостават воздушни мостови за НАВАЛАТА НА АЏИИ , хотели, храмови под отворено небо итн.итн. остајте тоа HARIBO неверници :), нив евентуално само мало штандче да им се дае да продаваат тоа бонбоните, ама обавезително и МТВ тарифа да си плаќаат...... :)
глејте и учите од тоа Меѓугорје проектот.........ТОА СВЕТЛИНАТА Е МНООООГУ БИТНА, мислам дека еден симпозиум на православни доктринари е неизбежен.... незнам само како е со соодветната хотелска инфраструктура наоколу...???? , во моментов... :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Фала ти Господи, вчера се молев да ми дадеш знак дека ги слушна моите молитви и конечно знам дека вреди да чекам, дека сепак бев слушната, благодарам за ова прекрасно боженствено привидение.
Знам и зошто во близината на градот во кој што сум родена.
 
А

Александра Д.

Гостин
Би сакала да го видам во живо бидејќи А1 не се ми толку сигурни. Како и да е изгледа многу интересно, но не е ништо чудно. :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.463
Поени од реакции
13.945
Би сакала да го видам во живо бидејќи А1 не се ми толку сигурни. Како и да е изгледа многу интересно, но не е ништо чудно. :)
Во првиот пост имаш слика која е сликана од мој другар кој живее во тоа место. :)
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
боо чудо што уште нема да се деси.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.411
Поени од реакции
22.002
Баш вчера гледав на вестите..И се чудам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom