Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Значи ова ти е исто ко ти да славиш роденден и ја викаш на роденден.Она ако дое на роденден со самото тоа ти прави чест на тебе и аналогно на ова погоре ти треба сам да си купиш поклон или нејзе да и купиш поклон зошто дошла кај тебе на роденден.Така го разбирам ова јас.
Како сакаш гледај на тоа. Јас не гледам така, само најдов причини дека ако сакаш, можеш да најдеш причина да ја почастиш. Мене не ми требаат, тоа пишав и во постот што си го цитирал.[DOUBLEPOST=1427719251][/DOUBLEPOST]
не барам причина јас...ќе ја частам кога ќе чуствувам дека има потреба и дека ми е желба да ја частам...а не дека мора да платам...
Осет за потреба да ја почастиш не е еден вид на причина?
Штом си осетил, значи имало причина.
Ти кажал дека си убав, ти лижела јајца, ти купила парфем, што и да е....
Горенапишаново не го земај како лично нешто, чисто нафрлам дебилни примери...
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Како сакаш гледај на тоа. Јас не гледам така, само најдов причини дека ако сакаш, можеш да најдеш причина да ја почастиш. Мене не ми требаат, тоа пишав и во постот што си го цитирал.
Не ја сфаќаш поентата.Муабетот ми е дека нема потреба да бараш причини.Или сакаш или нејќеш.Ама дека треба цело време ти да плаќаш. О NONONONONOONNO
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не ја сфаќаш поентата.Муабетот ми е дека нема потреба да бараш причини.Или сакаш или нејќеш.Ама дека треба цело време ти да плаќаш. О NONONONONOONNO
Ама тоа е мој став бе брат :)
Можеби некогаш е искористено тоа од некоја девојка, можеби не сум во право што секогаш го правам тоа ама тој ми е начинот на функционирање и се придржувам до истиот. Затоа, пак ќе кажам, грдо што ете некој и пиша дека ако плаќаш си неспособен да фатиш девојка на тој начин: Затоа и прашав и чекам одговор, да ми пише некој кога последен пат и пишал писмо на некоја девојка.
Се нервирам само што треба да вадам вакви моменти од приватен живот за да докажувам дека не бладам тука, туку таков сум и во реален живот а испаѓа дека само спонзоруши се лепат на мене а јас сум неспособен да фатам девојка на друг начин...
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ама тоа е мој став бе брат :)
Можеби некогаш е искористено тоа од некоја девојка, можеби не сум во право што секогаш го правам тоа ама тој ми е начинот на функционирање и се придржувам до истиот. Затоа, пак ќе кажам, грдо што ете некој и пиша дека ако плаќаш си неспособен да фатиш девојка на тој начин: Затоа и прашав и чекам одговор, да ми пише некој кога последен пат и пишал писмо на некоја девојка.
Се нервирам само што треба да вадам вакви моменти од приватен живот за да докажувам дека не бладам тука, туку таков сум и во реален живот а испаѓа дека само спонзоруши се лепат на мене а јас сум неспособен да фатам девојка на друг начин...

Нека биде така.Јас на првиот состанок би ја платил сметката само ако треба да и залепам шамар на таа пошо е глупача , или ни тргне толку муабетот што другата особа нема да примети ни кога ќе ја платам сметката.Секој со своите принципи у животот.Не викам дека моите се правилни, а твоите грешни туку само не се согласуваме во целост.А тоа дали некој е неспособен да си фати девојка па мора да части не навлагам, зошто ти ако си неспособен два реда муабет да напраиш и да плаќаш исти ташак ќе ти биде.


Еве нека пишат девојките дали би отишле на втор состанок со некој што им платил а бил муле.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нека биде така.Јас на првиот состанок би ја платил сметката само ако треба да и залепам шамар на таа пошо е глупача , или ни тргне толку муабетот што другата особа нема да примети ни кога ќе ја платам сметката.Секој со своите принципи у животот.Не викам дека моите се правилни, а твоите грешни туку само не се согласуваме во целост.А тоа дали некој е неспособен да си фати девојка па мора да части не навлагам, зошто ти ако си неспособен два реда муабет да напраиш и да плаќаш исти ташак ќе ти биде.
Е за болдов. Ако добро ја пратиш дискусијата, тој што плаќа е неспособен за муабет а тие што сакаат да им биде платено се исто така неспособни за муабет и се створени едни за други, само се дупат. Мужот плаќа, она го пуши и тоа е тоа...
Не е тоа здрава врска :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Е за болдов. Ако добро ја пратиш дискусијата, тој што плаќа е неспособен за муабет а тие што сакаат да им биде платено се исто така неспособни за муабет и се створени едни за други, само се дупат. Мужот плаќа, она го пуши и тоа е тоа...
Не е тоа здрава врска :D
Јас ти кажувам мое мислење.Еве излагам со некоја и таа е пичкиште разбираш.Седнуваме негде нарачуваме кафе , и саат време ја си зборам она си клима си кажува гачки некои лоши па инстаграф па ова па она.После тој саат идам до шанк ја плаќам сметката и идам негде на пиво да се опраам од најлошиот саат во мојот живот.Ама тоа сум само јас.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
Како ги измешавте работите алал да ви е. У сосема осма насока ја отеравте дискусијата, мислам дека никогаш нема да се разберете.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас ти кажувам мое мислење.Еве излагам со некоја и таа е пичкиште разбираш.Седнуваме негде нарачуваме кафе , и саат време ја си зборам она си клима си кажува гачки некои лоши па инстаграф па ова па она.После тој саат идам до шанк ја плаќам сметката и идам негде на пиво да се опраам од најлошиот саат во мојот живот.Ама тоа сум само јас.
Не е битно дали е она пичкиште или е некое ѓуленце. Ако не си поминам добро и ме смара, плаќам и со одам, чао пријатно и што викаш, одам некаде да си се напијам пиво на раат, да мезнам кикиритка и да се смеам на срање дејтот што сум го имал :D
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
После 85 страни дебата дајте да се договориме, вие што неќете да платите сеедно од кој табор, може да си „комуницирате“ на нет и да си стискате лајкчиња? Ем не кошта ем ја шмекаш ваљда така му доаѓа?
Зашто бе, некој може ќе смени став. :D
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
А вo истoпoлoвa врскa кoј плaќa?

Зависи сеа.Кој го прима тој не плаќа.Е сеа ако се мењате на недела, тогаш и со плаќањето ќе има смени.Според логиката на ова со плаќањава со двополова врска, а пошто нели сите сме еднакви истото би важело и кај истополовата врска.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
7 342 денари струја, цел ден да акат бојљерон чак и по два пати туширање и рернана акат а гладни пак, нек платит за струја аман, абе шо и сакат душата ќе и купам. Не една пијачака, еден галон нек зејт шо сакат за пиење ќе и го платам, саде струја нек платит.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945


Едит - изменето од модератор: Без непотребно споменување членови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom