Што кога?

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Тука би ставил крај. Бакнежот може да испадне погрешен чекор но сексот е сигурно. Нема резон да се оди понатаму кога таа се предала на друг. Нормално пред раскинувањето треба да се направи муабет околу случката, но ако таа се противи... не е вредна ни да ја познавам.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ако бакнезот го сметаме за неверство и би го осудиле партнерот што би било тогаш ако нашиот партнер имал односи со друга лицност што тогаш како би постапиле?
Тогаш доаѓа крај на она што сме го имале..Ако сметаме дека бакнежот е прељуба, за сексот не останува ништо друго освен да означи крај на врска...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Тууу, изгледа само јас и Гарфилд сме тука црни офци кои нема да постапиме така радикално.
Прво малку да надокнади кај мене во однос на обавување секс задоволства евентуално, ама после мора убаво да се седне и да се разглоби ситуацијата и да се дефинира на што сме, дали на отворена врска одредено време каде би си земале и двајацта слобода или пак тоа значи дека нешто не го бива па да треба да прекинуваме врски.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Јас..не знам како би постапил...:)
Улав сум.:)
Може како Гаро и јас да ја редам...ако дојде некогаш до такво нешто.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ако бакнезот го сметаме за неверство и би го осудиле партнерот што би било тогаш ако нашиот партнер имал односи со друга лицност што тогаш како би постапиле?
Епа ако бакнежот е наверство,тогаш односите со друга личност треба да доведат до каменување на таа личност :toe: едноставно не може преку тоа,бар за мене
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Дефенитивно крај , какво и да е неверство си е неверство и не се опростува!!!
 
M

MIL

Гостин
Постои гума за бришење така ке ја избришам од мојот живот без разлика колку ќе ми е тешко и ќе патам и мување е неверство
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
крај, нема шо тука...
нема изговор, нема компромис хехе
she tripped, fell, landed on his dick:toe:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Moре има да и скршам главата... при таа нервоза.. да ја начекам со некој у кревет.. и она и он има да го видат ГОСПОД иако никој до сеа не го вишол....
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
секако дека би раскинала без рализика дали е бакнеж или секс неверсто си е неверство ако ме сака нема да шара наокулу
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
незнам како би реагирала...не ми се има случено :) веројатно ке му вратам
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Од тај момент ке прекине да постое за мене. Works to me.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Добро навистина одма ги бришете луѓето што ви се битни од вашиот живот и поминувате преку тоа што го направиле туку - така без барање на некакво објаснување?

Ај баш ќе видиме. Дојдете до таква ситуација, искрено да сакате некого (тука се поставува и прањањето што е љубов) ... Кога ќе сакате некого вистински тогаш верувајте дека нема да можете така лесно да преминете преку некого. Освен ако во вас не проработе инатот магарешки па ќе патите и ќе паѓате во депресии по типот или типката (мнооогу ретко) и ќе се прашувате како можев да си го дозволам тоа.

И јас зборев, зборев ако ме излаже, само ако го видам да флертува со друга, да се смува со некоја друга ... секс ? Уффф, нека ми се брише од животот. И мислите дека стварно било, е и ќе биде така ? Не. Има дете со таа девојка, а јас верувајте му простив длабоко во себе ... ама сум правиот инат магарешки и му реков чао, нормално никој нормален не би имал врска со човек кој што сега има дете ...

Знаете што се дешава во мене ?

Секое најмало делче се наежува и го презира него кога ќе помисли што правел со таа девојка додека бил и со мене, а и многу длабоко во себе истото тоа најмало делче вика го сакаш ... Која контрадикторност.

Иначе да, за никоја ситуација не можам да се изјаснам го бришам од животот, не сакам да го гледам или пак ќе му простам, не е битно што направил мојата љубов е поголема.

Ако е некој попатен ќе му вратам тродупло, ги обожавам тие моменти. :vozbud:
А ако е некој како овој во горниот случај, би размислила 2943082950 пати ... Идам се потсетам на значењето на зборот компромис ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom