Што кога партнерката/партнерот(најчесто партнерката) се шегува за вашиот полов орган?

Член од
17 јули 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Реално гледано..секогаш има нешто што не ни се допаѓа кај партерот/партнерката, па и половиот орган. Што мислите, дали треба да се спомнува тоа воопшто а не па да се прави шега на сметка на партнерот...
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
ако имаш со што да се пофалиш нема никогаш да ти пререче нешто ама ако немаш е ондак си го наебал
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Мислам дека и на нив (освен ако ти претходно не ги дирнеш на слаба точка) им е глупо да се шегуваат на сметка на половиот орган .
Мислам , не дека ти си сакал да ти е толкав .. :)
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
ако ти се шегува тебе ти со иста мера на нив и нивната најслаба точка
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Сеа ќе ви кажам една поучна прикаска (како Езоп)
Си бил еден младич и решил да се жени, али сакал да земи невина мома. Во тие далечни времиња, немало забавување, дечко - девојка, излегување... туку невестата се просела, се венчавала и се носела дома па дури тогаш гледаш што си зел. Така не знаејќи што да прави, го прашал приателот за совет и тој му рекол:
“Ќе одиш на сите слави во селото и околу каде во куќата има невеста за мажење, и ќе си седиш до последно, кога и последнио гостин ќе стани да си бега, домаќините ќе излезат да го испратат и тогаш девојката ќе почни да собира по масата чаши и пајнци и ќе бидете сами, тогај извај го половио орган да може да го види и посматрај како ќе реагира, ако вресни или ако се вцрвени или ако се насмеи... тоа е знак дека таа има видено полов орган и дека можи и да не е невина, али ако продолжи да си работи и ич не му обрни внимание, значи дека такво нешто нема видено и дека е невина“
Така и напраи момчето, почна да оди на секоја слава за која слушна, и почна да прави како што му советуваше приателот, ко ќе останеше сам во собата со девојката, го вадеше али секаде некоја или ќе вреснеше, или ќе избегаше, или ќе се вцрвеше или ќе се насмееше. Но еден ден во една куќе, го вади тој органо а девојката мртва ладна си продолжи да си работи, да биди сигурен, дечкото го пљасна на маса, го размафта тро - и пак ништо, никаква реакција! “Неа ја сакам“ весело помисли дечкото. За неколку дена бидна и свадба и тој цел среќен ја однесе дома, ја легна на кревет, и почна да се слеква. Потоа му го покажа органо и му рече:
“Знаиш мори шо е ова .... ова е кур “
А таа пак незаинтересирано го гледа па му вели “Ова кур?? еее да го видиш куро на комшијата мој....“
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас неможам да преќутам ако има нешто за шегување на неговото тело,ниту он на моето.Во секоја шега 50% вистина,па потоа следат диети,теретани,гевреци:)За половиот орган немам за што да се шегувам.Верувам дека некој може да си закачи комплекс и од шега да премине во навреда.Мажите преку отворените теми покажаа дека треба да му се поклонуваме на нивниот орган како на бог,замислете да му се смеете на богот,која божја казна може да ве закачи.
Не сум видела досега некој што може да ме насмее,но познавајќи се себеси,нема да можам да преќутам,ќе има дриблање до сабајле:vozbud:
п.с.после може ќе ме направи цела модра,но еднаш се гледа такво нешто (мало,слабо и криво)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.795
Поени од реакции
22.988
Без гајле. Дал Господ целулит, банџи дојки, гз два листа Нова Македонија (стариот формат) и бутови за чварки.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Нека се заебава слободно ако има причина, таа ќе биде заебана после :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Без гајле. Дал Господ целулит, банџи дојки, гз два листа Нова Македонија (стариот формат) и бутови за чварки.
Штотуку ја опиша жената на моите соништа.... се возбудих... ќе ме нема едно 15 минути...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Штотуку ја опиша жената на моите соништа.... се возбудих... ќе ме нема едно 15 минути...
Или те потсети на моменталната па се фрлаш на работа сега :zlo:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Или те потсети на моменталната па се фрлаш на работа сега :zlo:
Младо си и животот е пред тебе, јас сум оженет подолго од шо Мендела беше в затвор а секогаш ко ќе е така патиш по нешто што го немаш при рака.
 
Ј

јовица11

Гостин
Досега не ми се десило да се шегуваат на сметка на мојот полов орган а и да се деси нема тоа така трагично да го сватам,може нема да ми биде сеедно,ама не е ни крај на свет,има побитни ствари за нервирање
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Ако не ми се допаѓал - немало да ми биде партнерка.

И обратно :)
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Нема шо да му се смеам, ако е за смеење значи не му е ок, а ако не му е ок, секогаш има бољи...
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.774
ќе и го ставам во уста за да престане со смеење и ќе почнам да и забележувам и за најмалите недостатоци и маани
 

Kajgana Shop

На врв Bottom