Што кога не сака да пуши?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
JASMIN напиша:
" Aj barem ispusi mi go"...
Mnogu ocajnicki zvuci. Da e za edna vecer- sigurno nema da odbie da odite doma. Toa bila od start poentata vo izleguvanjeto. Znaci toa otpaga. Da e vrska vo prasanje, loso izigrano. Pateticno. I da posakam kef da napravam, posle vakov voved, nema da ima ni zaplet pa kamoli kulminacija.

E sega jakite momci forumdzii sto umeat dobro da ja izvedat rabotava za da si ja ostvarat zelbata, epa ajde neka kazat kako ke go napravat toa? Pa da vidime...Zenite ke ocenat, biva ili ne biva.

Inaku, vo prvobitnava forma...na niedna zena ne i treba maz sto place za edno pusenje. Tpa povlekuva mnogu drugi raboti podocna, vo vrskata, vo odnosite, vo slozuvanjeto...
А бе тоа ”ај барем испуши ми го” како пример е наведено бе ..:pos2:
Во врска .. а бе има жени кои едноставно не сакаат да го лапнат, не поштуваат пушење, свршување во уста и голтање од ХХХХ причини. Нема потреба од молење, ниту вртење муабети од околу .. ”а бе знаеш сакам да ми го испушиш”, доволен е еден поглед .. да не речам ”ми стана”, ”испуши ми го” итн. ( не ми текнува некој соодветен израз сеа:icon_lol::toe: ), ко што имаме ние поглед ”влажна сум до колена”, за девојката да тргне во акција без многу мрчење, вртење муабети и молење. Треба да се има боди ленгвиџ со партнерот, со самото негово бакнување да знаеш што му е целта бе. Ако гледа не капираш тој да ја започне ”акцијата” и да ти светне на крај на што циља уствари.:wink:
Ај да не ја тупам .. ако ми се пуши не треба тој да ми каже ”дојди испуши ми го”, сама му го земам и ”си се задоволувам” а воедно го задоволувам и него. А ако него му се пуши .. кажав и погоре доволен е само поглед или бакнеж и капирам.:wink::pusk:
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
The`bItCh напиша:
А бе тоа ”ај барем испуши ми го” како пример е наведено бе ..:pos2:
Во врска .. а бе има жени кои едноставно не сакаат да го лапнат, не поштуваат пушење, свршување во уста и голтање од ХХХХ причини. Нема потреба од молење, ниту вртење муабети од околу .. ”а бе знаеш сакам да ми го испушиш”, доволен е еден поглед .. да не речам ”ми стана”, ”испуши ми го” итн. ( не ми текнува некој соодветен израз сеа:icon_lol::toe: ), ко што имаме ние поглед ”влажна сум до колена”, за девојката да тргне во акција без многу мрчење, вртење муабети и молење. Треба да се има боди ленгвиџ со партнерот, со самото негово бакнување да знаеш што му е целта бе. Ако гледа не капираш тој да ја започне ”акцијата” и да ти светне на крај на што циља.:wink:
Ај да не ја тупам .. ако ми се пуши не треба тој да ми каже ”дојди испуши ми го”, сама му го земам и ”си се задоволувам” а воедно го задоволувам и него. А ако него му се пуши .. кажав и погоре доволен е само поглед или бакнеж и капирам.:wink::pusk:
Се разбира, јас мислам дека тие конмуницирање со телото се најважи. Глупо ми е в'крај кога ќе мора некој да зборува или некои такви работи, многууууу мразам. Само работата е ако неќе да пуши со првиот допир твој таа ќе реагира, па потоа одиш на други работи што се многу поубави од едно пушење или на крај пак дркање
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
А има и женски кои уопште не сакаат да пушат. Ко на пример имам една другарка која никад не би го направилатоа од проста причина што мисли дека е многу курвински, гадно-у негативна смисла. Така е воспитувана и иди сеа ти да си машко разубеди ја....
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Asterix, OK. Ja prefrlas topkata na moj teren, ama ke ti odgovoram:)

Licno i personalno, ako ne mi e kef da odime po doma, onda ne sum mnogu mnogu na niet za seks. Arno ama, vo slucajov, deckoto moze da mi kaze: Mnogu sum vozbuden/napalen/zapalen itn, sakas li da me zadovolis? Pritoa, me gleda direktno vo oci.
Ke ti kazam zasto.

Ti imas potreba. Seksualna. Imas devojka do tebe. Nema valjda da moljakas za toj kef, i da saras so ocite levo desno ko posleden krivec? Toa go pravat onie koi se seksualno inhibirani i imaat crvce na sovesta mislejki deka prasuvaat za nesto gresno. Nema protreba od pretstavi. Ti imas potreba za zadovolstvo, najubavo. Ste pominale ubava vecer. Nema potreba da molis. Toa ostava mnogu ponizen vpecatok- ona ke znae deka vo seriozni situacii vo zivotot, ti nema da znaes da se nosis, ke te rastrgnat impulsite i sramot ( Ne deka tie ne cinat, no zboruvam za kontekstov).

Ke zamolis za proska, za izvinuvanje, itn; za ljubov i zadovolstvo nemoj da molis. Tie ti sleduvaat, ne spagaat vo charity:)

P.S. Vo slucajov, vo tekot na zadovoluvanjevo( ako bidne) me obzema i mene strast, pa bi mi sleduvalo i na mene od porcijata, zarem ne?:)

...Bitch, los e primerot. Iako e samo primer. Ima eden kup takvi- primeri.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Sweet Barbie напиша:
А има и женски кои уопште не сакаат да пушат. Ко на пример имам една другарка која никад не би го направилатоа од проста причина што мисли дека е многу курвински, гадно-у негативна смисла. Така е воспитувана и иди сеа ти да си машко разубеди ја....
Може само пред вас другарките таква се прави, а со дечко може му го цица до бесфест, или пак не....
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Sweet Barbie напиша:
А има и женски кои уопште не сакаат да пушат. Ко на пример имам една другарка која никад не би го направилатоа од проста причина што мисли дека е многу курвински, гадно-у негативна смисла. Така е воспитувана и иди сеа ти да си машко разубеди ја....
Ева, ева курвински.:nesvest: Само машко може да те направи да се чувствуваш како курва - во позитивна смисла. Кажи и така на другарка ти може ќе се премисли.:icon_mrgr:wink:
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Може само пред вас другарките таква се прави, а со дечко може му го цица до бесфест, или пак не....
Добро под претпоставка дека е стварно таква што би и кажал?
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Sweet Barbie напиша:
А има и женски кои уопште не сакаат да пушат. Ко на пример имам една другарка која никад не би го направилатоа од проста причина што мисли дека е многу курвински, гадно-у негативна смисла. Така е воспитувана и иди сеа ти да си машко разубеди ја....


Pa i jas taka mislam..i sega sho?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Мистичен напиша:
Или нехигиена?

Може девојката знае што миомириси ја чекаат по откопчувањето на патентот :)
ako e tvoja devojka podolgo vreme (taka pisuese u prasanjeto od nikola,nali) znae ona sto ja ceka...........tam dolu..........:pusk:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
MoNa` напиша:
[/b]

Pa i jas taka mislam..i sega sho?
Страшно. Немате пробано а викате дека е гадно и курвински? Или сте во лош филм или се фурате трето нема. Сфаќам дека има жени кои се гадливи и кои не сакаат да пробаат, жени на кои не им стиска ( немаат муда ) да пробаат и жени кои пробале и не им се допаднало .. ама категорија на жени кои не пробале, немаат во план да пробаат и не сакаат да пробаат а нарочито тврдат дека е гадно не можам да ги сфатам. Ниту тој што ја тера девојката да му го испуши е сељак, ниту пак тие што пушат се курви - и чинот не е курвински. А што ќе ти рече типот кога ќе му кажеш дека не сакаш да му го испушиш .. ваљда дека си старомодна и со некои заостанати сфаќања ( без навреда ама така е.. ).:toe:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
The`bItCh напиша:
Страшно. Немате пробано а викате дека е гадно и курвински? Или сте во лош филм или се фурате трето нема. Сфаќам дека има жени кои се гадливи и кои не сакаат да пробаат, жени на кои не им стиска ( немаат муда ) да пробаат и жени кои пробале и не им се допаднало .. ама категорија на жени кои не пробале, немаат во план да пробаат и не сакаат да пробаат а нарочито тврдат дека е гадно не можам да ги сфатам. Ниту тој што ја тера девојката да му го испуши е сељак, ниту пак тие што пушат се курви - и чинот не е курвински. А што ќе ти рече типот кога ќе му кажеш дека не сакаш да му го испушиш .. ваљда дека си старомодна и со некои заостанати сфаќања ( без навреда ама така е.. ).:toe:

...паааааа може да ти удри една чврга и тогаш може ќе се сети:pos2:

Мали се овие сограѓанке, уште си играат со барбики и собираат салфетки:pos: ...има време ќе научат, какви задоволства нуди :sekss: :pusk: и остала уметност:icon_lol:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
sagaqua напиша:
...паааааа може да ти удри една чврга и тогаш може ќе се сети:pos2:

Мали се овие сограѓанке, уште си играат со барбики и собираат салфетки:pos: ...има време ќе научат, какви задоволства нуди :sekss: :pusk: и остала уметност:icon_lol:
:eek:ftopic:А кога ќе пробаат ќе им се уарни .. не ќе можеме да ги сопреме. Прво нешто и за к*р ќе се фаќаат.:icon_lol::pusk:
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
33
Поени од реакции
2
sagaqua напиша:
...паааааа може да ти удри една чврга и тогаш може ќе се сети:pos2:

Мали се овие сограѓанке, уште си играат со барбики и собираат салфетки:pos: ...има време ќе научат, какви задоволства нуди :sekss: :pusk: и остала уметност:icon_lol:
taka e.bravo za vakvi devojki samo taka treba.ne treba da se plasis da probas neso novo.treba da probas pa da zboris posle:bravo: :wub:
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Ако ова со барбиките беше во преносна смисла за општа информација ја неам никаков проблем со пушењето. Примерот беше за другарка, не за мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom