Што кога ТОЈ се плаши од секс?

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Значи едно е да се плаши а друго е дека не сака со девојката што му нуди секс...
Еве на пр. јас да ми бара некоја која не ми се допаѓа или ми е одбивна одма би и рекол Не! - значи тука не станува збор за страв.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Нек не се плаши, не е курот сапун па да се троши со употреба.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
^ Хахахаххахахаха.:pos2:

Now get serious. Можеби има некој проблем па не сака, а да му е страв не верувам. (глобализација, можно е да има некои исклучоци)
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ноу коментс, во секој случај ај хејт предрасуди - геј е ако не ја легне!
може си има некоја причина која не е поврзана со физичките мани, ако сакате да го тупам читајте:
1. си има бољи типка за сексање во секое време, јас си ги викам БФФ
2. не му одговара изгледот на типката и не би сакал да ја види гола (многу пати ми се случило)
3. не му одговара карактерот (ако е некоја тужи-баба, цело нејзино школо ќе знае каков си во кревет)
4. ако не ти е денот, мислиш дека со секс ќе ти се разубави? напротив може само да не го задоволиш партнерот, затоа што треба и м`лку психички весел да си за тоа
5. срам му е да иде кондоми да купи :pos: до пред 2 години мене ми се имаат дешавано овие работи хххххххххххххх

како и да е жените одибваат за да бидат повеќе посакувани (зборам за тие што имале искуство) или да не испаднат курви ако е премногу рано за сексуални активности, иако е "модерно" на прва ноќ да се даде доколку си одговарате и имате сл. карактер.
кај мажите појма неам дали е интересно да и одолговлекуваш на типката, но имам одбиено неколку пати - ако не побараат пак, понуди ;)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
1. си има бољи типка за сексање во секое време, јас си ги викам БФФ

Секс пријателките си ги викаш БестФрендФоревр? Бошко бе?:))
Секс и Форевр во иста реченица звучи страшно :)))
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ама муабет паднало на темава браво:)Сигурно има некоја причина,што не му се сака,но гласам за причините набројани од трнот,досега убедливо најзидржани.
А да не е посветен на љубовта?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Значи едно е да се плаши а друго е дека не сака со девојката што му нуди секс...
Еве на пр. јас да ми бара некоја која не ми се допаѓа или ми е одбивна одма би и рекол Не! - значи тука не станува збор за страв.
Во право си Алиен и јас не би имал секс со некоја женска доколку ништо не ме привлекува кај неа ама добро сепак ретко ми се дешава тоа.
Ама да не сакам со некоја НАДАРЕНА женска без разлика дали ја/ме знае, одма го сечам и си го давам на кучето...:toe::toe::drk::pop::pos2::pos2:

кој е бе тој што не сака
мртов да сум одма станувам:vozbud::vozbud:
Паскалче братче ќе ја е.беш ли на НАЗАРЕТО ако ти каже?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Избришав мислења што беа премногу неозбилни.

Вака сега, нема да помислам дека е геј, нема ни да помислам дека му е не знам што. И што ако се плаши? Може му е страв, може нема доволно самодоверба или искуство. Не знам зашто мора се на заебанција и ремет да се удира.
Знам мене колку ми е страв, колку се кочам и кога ќе ми текне на секс, а не сум го ни имала, зашто да не може и на некое машко да му се случи истото? Зашто секогаш мора некој што е поповлечен или плашлив да биде реметен? Не можат да бидат сите опуштени, храбри, полни со самодоверба. И ако нешто такво му се случи на мојот дечко, тогаш ќе го сфатам и разберам и ќе пробаме заедно да го надминеме стравот, кој што го имам и јас. Не се сите совршени. Боже Господе, геј бил...:pop:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ако е геј, ќе видиш дека праи муабет со педерски глас, не го допира девојчето ниту по рака, и прават муабет за тоа каква облека сака тој или таа.Нејсе тоа...
Ако типот не сака, по мене или е премногу начукан, камен се напраил од локање и не му се дига, се плаши дека му е мал, или се плаши дека ќе му шприцне за една минута. Што би рекол Тошо "ја такви типови батка презирам" но ако, ќе си преставува малку повеќе во фантазијата како треба и ќе му се ослободат менталните патишта.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Се ебачи се најдовте на форумот, блазе на тие девојки што ве имаат.


И не не, далеку од нормално е некој да не е распложен за секс или некој да има премногу страв и фрустрации за да може така лесно да се опушта. Да,сигурно е геј, друго објаснување нема шанси да постои.


:nesvest:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кафеделмар викна и сите мамара:icon_lol:Геј да бил,сигурно ќе и го дал досега.
Што мислиш од што доаѓаат тие стравови и фрустрации?Самодоверба,верба во партнерот или некоја друга причина?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Вака сега, нема да помислам дека е геј, нема ни да помислам дека му е не знам што. И што ако се плаши? Може му е страв, може нема доволно самодоверба или искуство. Не знам зашто мора се на заебанција и ремет да се удира.
Знам мене колку ми е страв, колку се кочам и кога ќе ми текне на секс, а не сум го ни имала, зашто да не може и на некое машко да му се случи истото? Зашто секогаш мора некој што е поповлечен или плашлив да биде реметен? Не можат да бидат сите опуштени, храбри, полни со самодоверба. И ако нешто такво му се случи на мојот дечко, тогаш ќе го сфатам и разберам и ќе пробаме заедно да го надминеме стравот, кој што го имам и јас. Не се сите совршени. Боже Господе, геј бил...:pop:
Се согласувам со тебе ..
Единствен паметен коментар до сега :).
Али знаеш како е кај нас сите станаа експерти ,психолози,сексолози предвидувачи ,бајачи доктори па дури и Хигиеничари :pos2: ,така да не ме изненадува тоа што многумина одма ги осудија дека се нешто трето и нешто лошо ..
Ама тоа ти е.,што да праиш :)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Кафеделмар викна и сите мамара:icon_lol:Геј да бил,сигурно ќе и го дал досега.
Што мислиш од што доаѓаат тие стравови и фрустрации?Самодоверба,верба во партнерот или некоја друга причина?

Самодоверба прва кочница.
Верба во партнерот не би била кочница за првпат,можеби би било себе повлекување во иднина или едноставно прекинување на таа врска.
Други причини гарант постојат и се секако индивидуални,но сепак се потекнува од самодовербата.Ако неможе тој пред себе да се опушти и да ја доживее својата сексуалноста (не сексуална определба) ,пред нејзе па ич нема да се реализира додека не се преслуша и не надмине се она што го прави плашлив.


Ама не бе,шо зборам јас ,сигурно е геј.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ја ко што разбрав, воопшто и немало конкретен пример за ова, па да дискутираме.
Туку некоја пепелашка си рекла абе гарант има некој таков шу ти е на тебе ма, и другарка и одма тема отворила.

Нормално здраво хормонално машко нема што да се плаши,
ќе гледа секоја можност да заврши работа.

Доколку воопшто не покажува интерес, тогаш нешо не е у ред. Секој може да се срами, ама да не преувеличуваме.

Да заклучиме набрзинка дека ова е несреќен изолиран случај,доколку постои :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom