Што кога ТОЈ се плаши од секс?

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Има врска во фамилијата таткото и те каква врска има....Ама ете некои на тоа поле успеваат и без инструкции, без основата (зошто таткото ти ја дава основата, и да сакаш повеќе не можеш се менуваат времињата одат напред порано ако се фаќало девојка со флаша пиво денеска за да фатиш девојка треба да возиш јахта во коритото на Вардар пр. и да застанеш на центарот на јахтата во стилот на Ди Каприо - Титаник поза. Ова пак како пр. :) )
Проблемот е што авторот не наведува конкретен пример, она не ја наведува причината зошто и како, него се потпира врз тврдењата на својата другарка.Што ако другарка и не и ја кажува целата приказна, што ако тој не и ја кажал целата приказна на својата другарка? :)
Што доаѓаме до заклучок дека не знае и едната и другата зошто и како, затоа повеќето од тука пример не треба да рипаат со заклучоци од одма, нека удрат кочница. :)

Што се однесува до делот со таткото, тоа го посочив како пример зошто имам јас другар кој му се има случено нешто сл. и потполно го разбирам, не дека детето е геј но кога дошол моментот потфрлил, и знае дека не треба тоа да се случува но едноставно се случило зошто знаат некогаш особините и емоциите да бидат посилни и од здравиот разум. А овдека што се не се изначитав одма рипаат со заклучоци, не треба тоа така луѓе веќе си кажаа поназад повеќето членови наведоа примери...
Типични македонски сељачишта и овие тврдења поназад гарант доаѓаат од некои фаци со менталитет како да се од Батинци, Ракотинце, Велешта, (со почит до исклучоците од тие села) од такви про-ќелави нафурани „мжишта и ебачишта“ со ланци, трењерки, застанати пред Лада Нива и глумат Дилавер Бојку - Леку.
Мозокот на човекот тежи 1.4 кг. Кај тие фаци тежи и до 6 кг. сосе салото, а салото е главниот виновник зошто не размислуваат..

Луѓе постои решение, вакум му е мајката има како кикиритка да ви стане мозокот.
Воопшто не ми е по ќеф да си контрирам со тебе, само ми падна во очи истото кое тебе ти пречи но сепак го правиш.

Еве и јас би помислил, што не значи дека е гарант така, меѓутоа би земал во предвид како една можност и најверојатно од чиста заебанција би искоментирал дека типот “може е геј“ чим не бил заинтересиран.
Но видиш, сум центарско дете, не сум ќелав ни проќелавен, нит нафуран фолкер, немам ланец ниту кола ама сепак атипичното однесување кое буди разни сомнежи ми создава таква слика, дека јбг можеби типот е геј (ама не знае) :) и тоа не е злобно кажано, можеби појќе на сеир истрескано, иначе доколку сериозно разговараме и му пристапуваме крајно ангажирано на проблемот во конкретниот случај тогаш би ги земале предвид сите можни аспекти и хипотези кои би придонеле до таква а не поинаква реакција кај набљудуваниот дечко.
Сепак малце релаксирано треба да се пристапува и да не се земаат сите коментари како конечни и пресудни на темава.


П.С. Можеби има огромна бемка на главчето од курот и се срами... (ко опција)

:smir:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Воопшто не ми е по ќеф да си контрирам со тебе, само ми падна во очи истото кое тебе ти пречи но сепак го правиш.

Еве и јас би помислил, што не значи дека е гарант така, меѓутоа би земал во предвид како една можност и најверојатно од чиста заебанција би искоментирал дека типот “може е геј“ чим не бил заинтересиран.
Но видиш, сум центарско дете, не сум ќелав ни проќелавен, нит нафуран фолкер, немам ланец ниту кола ама сепак атипичното однесување кое буди разни сомнежи ми создава таква слика, дека јбг можеби типот е геј (ама не знае) :) и тоа не е злобно кажано, можеби појќе на сеир истрескано, иначе доколку сериозно разговараме и му пристапуваме крајно ангажирано на проблемот во конкретниот случај тогаш би ги земале предвид сите можни аспекти и хипотези кои би придонеле до таква а не поинаква реакција кај набљудуваниот дечко.
Сепак малце релаксирано треба да се пристапува и да не се земаат сите коментари како конечни и пресудни на темава.


П.С. Можеби има огромна бемка на главчето од курот и се срами... (ко опција)

:smir:
Во овој случај сигурно се работи за некој посериозен проблем, бидејќи е реткост.

Можеби има нарушен селф-естим, па поради тоа си става преголем притисок и очекувања и се плаши да не разочара.
Брату, ова е твојот прв коментар од темата, тука во коментаров јас пример не наоѓам ништо лошо, и јас не те посочив тебе на темава како еден од тие, зошто искрено ми се допадна пристапот твој на темава не е таков одма од прва да даваш оценка за некого, туку пишуваш „можеби“.Што мене ме наведува да мислам дека колку- толку имаш некакво разбирање, и знаеш како да пристапиш доколку се најдеш некогаш со некој другар пр. во ваква ситуација, му пристапуваш на проблемот подетално бараш повеќе детали и на крај донесуваш заклучок, што не е случај со огромен дел од луѓето што живеат во државава.Јас ова го приметив кај тебе уште од прва кога го прочитав твојот коментар на темава, зошто јас секогаш темите ги следам од почеток и повеќе од јасно ми стана дека ти не си од тие типови кои даваат одма заклучоци, но кога станува збор за другите примери, е другите примери кај други луѓе и те како наведува да мислиш на тоа, во секој случај не е тоа темата.И да ми контрираш нема врска, ова е сепак тема и за тоа сме тука јас нема зошто да ти се лутам за тебе, впрочем за многу работи сме наоѓале разбирање, на голем дел од темиве т.ест така да уживај, се случува на некоја тема да не се пронајдеме но тоа е нормално нели, не можеме да бидеме исти по размислувањето, слични да, но не и исти.
Мене пример твојот пристап сега на темава ми се допадна, на другите пристапот не ми се допадна, затоа и изреагирав инаку ти знаеш колку јас пишувам на подфоруми од ваков тип, само сега ми падна во очи темава и заклучоците донесени од страна на други луѓе не ти конкретно ти ок си, кажав и претходно.

Да не забегувам ептен од темава, ако нешто ти падна ептен навредлив мојот последен коментар, извини но не се однесуваше на тебе се однесуваше на други луѓе, со сосем поинакви размислувања од твоето.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Whoa.. мачо момент. Геј геј геј геј геј.. Ви доаѓа како буст на вашата сигурност околу сексуалната ориентација а? Што кога тој се плаши од секс? Кај ви е логиката со геј муабетот? Неможе да се има страв и од геј секс веќе ако е геј? Значи геј, небањат, фубал ви се колку да се покажате интересни, а таа фаза е доста брзо минлива. Уствари, што има да се ПЛАШИ, најлошото што може да се случи е, like, to die. Но не од сида, и сите други сексуално преносливи болести кои се само conspiracy theories од здружението на часни сестри.



Аман бе принцезо? А твојот прв пат беше ко во америчкине филмови? Бела постела со рози, 150 свеќи и со екстремно нежен и трпелив Ashton Cutcher lookalike? Јас сум машко и сум имал страв. Првиот. И не гледам некоја причина кој не би кога сите обично на таа возраст се копиљаци кои не размислуваат баш солидно, и од што треба да излезе обострано задоволство, излезе рецимо за 9 месеци паразит кој ќе го хранат, облекуваат, шетат а некои дури и му даваат име. Или алтер его Drama Queen.

Ај смешни сте. Продолжете со геј геј геј геј папагал ефектот.

Извини паметен што не можам да се зезам тоа прво ,а второ беше со свеќи и Ештон Качер стил просто совршено како што би посакала секоја девојка. :smir:


Инаку страв си е страв не битно кој го има.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Најубаво е да му се покаже дека сексот не е страшен, туку дека е природен и убав.
Ќе му ја земеш женската и ќе му ја исексаш а тој да гледа и прати. Да види дека нема од шт да се плаши.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
zdravo imam decko odeme 2 god i 6meseca i do sega sme imale samo 2pati sexs zs ja se plasam imam mu poverenie no sepak se plasam neznam kako da reagiram vo tije momenti?molam za odgovor pls fala :smir:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
zdravo imam decko odeme 2 god i 6meseca i do sega sme imale samo 2pati sexs zs ja se plasam imam mu poverenie no sepak se plasam neznam kako da reagiram vo tije momenti?molam za odgovor pls fala :smir:
Kako da reagiras vo takvi momenti ?? Relax and enjoy .. simple
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
znaci sega jas sum ozbilna a ako vie ne ste onda vas problem inace zasto pa d ane haha zezam se
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
zdravo imam decko odeme 2 god i 6meseca i do sega sme imale samo 2pati sexs zs ja se plasam imam mu poverenie no sepak se plasam neznam kako da reagiram vo tije momenti?molam za odgovor pls fala :smir:
Јас колку шо читам темава е за машки шо се плашат од секс... а жените се плашат од секс по default така да не глеам ништо проблематично или незнам си какво. Ќе ти помине, само вежбајте почесто :)
 
S

smart ass

Гостин
Ај ќерата, има такви точно е.

Тука треба партнерката да интервенира пардон тука треба интервенција од ЖЕНКА:)

Инаку ако кутриот исплашен го остави сам....не може или мали се шансите претпоставувам:toe:

Ама има женки стварно:)

--- надополнето ---

hahahahha sto dobri soveti fala !!!:pos2:
Моме Маккедонче-земи ги работите во СВОИ РАЦЕ:)

Гледај на сексот како на нешто екстра пошто дечко ти е за жалење најозбилно.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Ај ќерата, има такви точно е.

Тука треба партнерката да интервенира пардон тука треба интервенција од ЖЕНКА:)

Инаку ако кутриот исплашен го остави сам....не може или мали се шансите претпоставувам:toe:

Ама има женки стварно:)

--- надополнето ---



Моме Маккедонче-земи ги работите во СВОИ РАЦЕ:)

Гледај на сексот како на нешто екстра пошто дечко ти е за жалење најозбилно.

I pity the fool :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom