Што кога ТОЈ се плаши од секс?

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Тој никогаш не се плаши од секс. Сигурно неговиот омилен тим игра фудбал во моментот и го чека да победи, за да лапне јака пара во кладилница. А не можеш да се сексаш и да навиваш во исто време. Ќе ја исплашиш цурата.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Не сум сретнала таков,а не па да доживеам ! Ќе помислам дека е болен од нешто или дека се мрднал . Едноставно машките никогаш не можат да кажат не кога се води кон тоа и кога е таква ситуацијата. :smir:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ја мoжам да кажам НЕ ако тоа ја пали... можи и шамар да и опалам ако је возбудува тоа....
се шо ќе и помогне да се напали и добро да ми го испуши
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ја мoжам да кажам НЕ ако тоа ја пали... можи и шамар да и опалам ако је возбудува тоа....
се шо ќе и помогне да се напали и добро да ми го испуши

Во право си за ова. Секоја цура различни работи ја палат, ама мислам еднаш да и речеш „не“ и после ќе ти бара уште повеќе. ;)

Наравоучение: Еднаш одбиј, дупло добиј. ;)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.022
Поени од реакции
607
Другарка ми има таков случај.Година и пол одат.Таа сака тој нејки.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Aко и е хитно, зачлени ја тука :)

Инаку, по проста логика, совршена завеса за латентните хомосексуалци би била - девојка :)
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Другарка ми има таков случај.Година и пол одат.Таа сака тој нејки.
Кажи и на другарка ти дека дечко и ќе ја остави ко у америчкине филмови со фразата '' Те сакам и ќе те сакам ко сестра. Јас уствари имам дечко''.:smir:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Геј, небањат, ненормален или па.. му се гади и од самата помисла на секс со девојката, а е со неа ради шеста причина (одкоја најверојатно кога размислува трезно исто му се гади)..
или Тин Шема прича - невер хев бин сиин
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Небањан или му смрдат чорапите.. друго објаснение нема..или па до толку не го пали девојката,па нејќе секс

--- надополнето ---

Или па е удрен со мокар пешкир у глава :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.703
Whoa.. мачо момент. Геј геј геј геј геј.. Ви доаѓа како буст на вашата сигурност околу сексуалната ориентација а? Што кога тој се плаши од секс? Кај ви е логиката со геј муабетот? Неможе да се има страв и од геј секс веќе ако е геј? Значи геј, небањат, фубал ви се колку да се покажате интересни, а таа фаза е доста брзо минлива. Уствари, што има да се ПЛАШИ, најлошото што може да се случи е, like, to die. Но не од сида, и сите други сексуално преносливи болести кои се само conspiracy theories од здружението на часни сестри.

Кажи и на другарка ти дека дечко и ќе ја остави ко у америчкине филмови со фразата '' Те сакам и ќе те сакам ко сестра. Јас уствари имам дечко''.:smir:
Аман бе принцезо? А твојот прв пат беше ко во америчкине филмови? Бела постела со рози, 150 свеќи и со екстремно нежен и трпелив Ashton Cutcher lookalike? Јас сум машко и сум имал страв. Првиот. И не гледам некоја причина кој не би кога сите обично на таа возраст се копиљаци кои не размислуваат баш солидно, и од што треба да излезе обострано задоволство, излезе рецимо за 9 месеци паразит кој ќе го хранат, облекуваат, шетат а некои дури и му даваат име. Или алтер его Drama Queen.

Ај смешни сте. Продолжете со геј геј геј геј папагал ефектот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.724
Поени од реакции
18.473
Whoa.. мачо момент. Геј геј геј геј геј.. Ви доаѓа како буст на вашата сигурност околу сексуалната ориентација а? Што кога тој се плаши од секс? Кај ви е логиката со геј муабетот? Неможе да се има страв и од геј секс веќе ако е геј? Значи геј, небањат, фубал ви се колку да се покажате интересни, а таа фаза е доста брзо минлива. Уствари, што има да се ПЛАШИ, најлошото што може да се случи е, like, to die. Но не од сида, и сите други сексуално преносливи болести кои се само conspiracy theories од здружението на часни сестри.



Аман бе принцезо? А твојот прв пат беше ко во америчкине филмови? Бела постела со рози, 150 свеќи и со екстремно нежен и трпелив Ashton Cutcher lookalike? Јас сум машко и сум имал страв. Првиот. И не гледам некоја причина кој не би кога сите обично на таа возраст се копиљаци кои не размислуваат баш солидно, и од што треба да излезе обострано задоволство, излезе рецимо за 9 месеци паразит кој ќе го хранат, облекуваат, шетат а некои дури и му даваат име. Или алтер его Drama Queen.

Ај смешни сте. Продолжете со геј геј геј геј папагал ефектот.
Correct.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Нормално здраво хормонално машко нема што да се плаши,
ќе гледа секоја можност да заврши работа.

Точно, но што правиме со тие деца кои целото детство го имаат поминато без татко на пр. ??
Покрај мајката, и таткото има важна улога во фамилијата а една од тие улоги е и оваа, да го учи своето дете (машко) на овие работи, како да постапува, што да прави и.т.н.
Има и такви примери, и сум сретнал лично јас детето пример најнормално си функционира, си работи си се бори во животот, но таа работа не му оди од рака да се прилагоди знае дека треба да се опушти но едноставно не може, не зошто е геј....
Сите имаат слабости, а кај тоа дете пример таа е негова слабост, исто како кај тебе пример што е слабост некоја „рандом“ работа.Од таму потекнува и изреката „Не се сите совршени“.
Не се сите исти по карактер и затоа не можете да давате за секого одма оценки дека е геј, пред да даде некој таква оценка треба убаво да ја согледате работата..
Ама тоа е типичен македонски синдром, јадење „трици“ и ништо друго.
Не зборувам конкретно за тебе, што читам примери од форумов.
Него ајде, детето е дефинитивно геј не го ни виделе повеќето од тука, не знаат како изгледа и од внатре и од надвор и одма се најдоа експерти да даваат оценки.

За мене највалидни се коментарите на CafedelMar и Leandra секоја чест....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Точно, но што правиме со тие деца кои целото детство го имаат поминато без татко на пр. ??
Покрај мајката, и таткото има важна улога во фамилијата а една од тие улоги е и оваа, да го учи своето дете (машко) на овие работи, како да постапува, што да прави и.т.н.
Има и такви примери, и сум сретнал лично јас детето пример најнормално си функционира, си работи си се бори во животот, но таа работа не му оди од рака да се прилагоди знае дека треба да се опушти но едноставно не може, не зошто е геј....
Сите имаат слабости, а кај тоа дете пример таа е негова слабост, исто како кај тебе пример што е слабост некоја „рандом“ работа.Од таму потекнува и изреката „Не се сите совршени“.
Секако, меѓутоа ние не разговараме за конкретен случај според кој би потврдиле дека условите во кои растел биле такви и не поинакви. Доколку секоја наша забелешка поаѓа од претпоставката “што ако“ тогаш ќе најдеме милион причини како потенцијални одговори на темава, но сепак тоа ќе бидат наши претпоставки.
Кај сите нас варираат различни карактеристики, како што варираат и способностите, дел произлегуваат од карактерот и дел од искуството, некој може да биде несмасен, друг да биде премногу агресивен, трет едноставно не го бива, но сите машки имаат вроден интерест да освојат некоја жена и да си ја смират душичката.

А искрено, не знам чиј татко кај нас во Македонија, го воведува синот во тајните и техниките на машко-женските односи и не сум сигурен дека моите “јаки“ страни се производ од влијанието на татко ми, ниту “слабите“ поради влијанието на мајка ми.
Во едно исто семејство во подеднакви услови, понекогаш едниот син е нормален хетеросексуалец, а другиот геј.

Затоа не сакам да навлегувам во исклучоци, бидејќи за да водиме една дискусија таа мора да има некоја норма кон која сме во состојба да се повикуваме.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Секако, меѓутоа ние не разговараме за конкретен случај според кој би потврдиле дека условите во кои растел биле такви и не поинакви. Доколку секоја наша забелешка поаѓа од претпоставката “што ако“ тогаш ќе најдеме милион причини како потенцијални одговори на темава, но сепак тоа ќе бидат наши претпоставки.
Кај сите нас варираат различни карактеристики, како што варираат и способностите, дел произлегуваат од карактерот и дел од искуството, некој може да биде несмасен, друг да биде премногу агресивен, трет едноставно не го бива, но сите машки имаат вроден интерест да освојат некоја жена и да си ја смират душичката.

А искрено, не знам чиј татко кај нас во Македонија, го воведува синот во тајните и техниките на машко-женските односи и не сум сигурен дека моите “јаки“ страни се производ од влијанието на татко ми, ниту “слабите“ поради влијанието на мајка ми.
Во едно исто семејство во подеднакви услови, понекогаш едниот син е нормален хетеросексуалец, а другиот геј.

Затоа не сакам да навлегувам во исклучоци, бидејќи за да водиме една дискусија таа мора да има некоја норма кон која сме во состојба да се повикуваме.
Има врска во фамилијата таткото и те каква врска има....Ама ете некои на тоа поле успеваат и без инструкции, без основата (зошто таткото ти ја дава основата, и да сакаш повеќе не можеш се менуваат времињата одат напред порано ако се фаќало девојка со флаша пиво денеска за да фатиш девојка треба да возиш јахта во коритото на Вардар пр. и да застанеш на центарот на јахтата во стилот на Ди Каприо - Титаник поза. Ова пак како пр. :) )
Проблемот е што авторот не наведува конкретен пример, она не ја наведува причината зошто и како, него се потпира врз тврдењата на својата другарка.Што ако другарка и не и ја кажува целата приказна, што ако тој не и ја кажал целата приказна на својата другарка? :)
Што доаѓаме до заклучок дека не знае и едната и другата зошто и како, затоа повеќето од тука пример не треба да рипаат со заклучоци од одма, нека удрат кочница. :)
Што се однесува до делот со таткото, тоа го посочив како пример зошто имам јас другар кој му се има случено нешто сл. и потполно го разбирам, не дека детето е геј но кога дошол моментот потфрлил, и знае дека не треба тоа да се случува но едноставно се случило зошто знаат некогаш особините и емоциите да бидат посилни и од здравиот разум. А овдека што се не се изначитав одма рипаат со заклучоци, не треба тоа така луѓе веќе си кажаа поназад повеќето членови наведоа примери...
Типични македонски сељачишта и овие тврдења поназад гарант доаѓаат од некои фаци со менталитет како да се од Батинци, Ракотинце, Велешта, (со почит до исклучоците од тие села) од такви про-ќелави нафурани „мжишта и ебачишта“ со ланци, трењерки, застанати пред Лада Нива и глумат Дилавер Бојку - Леку.
Мозокот на човекот тежи 1.4 кг. Кај тие фаци тежи и до 6 кг. сосе салото, а салото е главниот виновник зошто не размислуваат..

Луѓе постои решение, вакум му е мајката има како кикиритка да ви стане мозокот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom