Што би се случило кога сите луѓе еден цел ден би зборувале само вистина?

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Па мислам дека би настанал тотален хаос...а мислам дека такво нешто никогаш нема да се случи па затоа и не ни размислувам многу на оваа тема:pipi:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..ќе биде гадно..лошо...ауу нејчем..
,....мислим не за џабе викаа вистината секогаш боли :vozbud:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
54
Поени од реакции
0
epa koj ja kasuva vistinata nikogas ne sali mnolgu toj ke se olesni i ke dojde do podobri rezultati a pak toj sto ja krie vistinata koga dae ke ja otkrijat i tie sto ne trebale a ttoj sto ja kriel koga site ke se svtat protiv nego ke se kae cel zivot:baeh::nenene:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
За мене секојдневје.Доволно ми е комплициран зивотов за да си го усложнувам јас самиот.Искрен,пред самиот себеси пред се,после пред другите.Јас сум релативно едноставен човек,со мене секогаш знаеш на што си затоа што не лажам,не се комплицирам.Понекогаш преќутувам некои работи,но тоа ретко се случува.Внатрешниот мир ми е многу побитен од тоа кој-што мисли за мене.
Скоро никој не сака да ја чуе вистината за него плесната у фаца,ама тоа е,мене ми е вака полесно.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ќе го преспијам сепак тој ден:pos::pos:
Уф па незнам, ќе си кажам се што ќе ме прашаат и толку:pos: Нема да идам до кај некого посебно да му кажам нешто, уствари можеби и ќе отидам, ако е добра веста:helou:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Како што сите кажаа - лошо ќе биде :)

А јас што би направила? Па само не би сакала да се видам со одредени личности што не би требало да дознаат некои работи... Тоа е поентата на денот нели, ама не би сакала да се дознае сепак :)... И би отишла кај некои луѓе кои што не ми веруваат за некои работи, па да се уверат :)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Најдобро би било тој ден сите да молчиме.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
нема да ми смени ништо:toe:
Добро ај може мааааааалце нешо али пак ќе биде нешо небитно.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Verovatno naredniot den nikoj so nikogo poveke nemada razgovara.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Нема да бидам способен да изјаснам на кајгана што се случило.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
Да биде поинтересна темава.. што бива ако незнаете дека денот ке е таков, нема да сте информирани па би се однесувале ко секој нормален ден, што тогаш?
Без криење и спиење и одбегнување, дволични чудовишта! :pipi:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Епа шознам можда ќе кажам премногу работи шо мислам во себе и ги собирам од порано..
а исто би се запрашала што би се десило кога други ќе зборуваат само вистина?
Тогаш многу маски ќе паднат..
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
би се случила калакурница, ќе дознаеш многу тајни во врска со тебе од многу луѓе, ќе си откриеш многу твои тајни ,ќе те повредат милион луѓе, ќе повредиш милион луѓе,ма нека го овака добро е ,секој ја трга главата на страна обидувајќи се да не гледа многу очигледни работи
 
Член од
24 август 2008
Мислења
238
Поени од реакции
133
Да биде поинтересна темава.. што бива ако незнаете дека денот ке е таков, нема да сте информирани па би се однесувале ко секој нормален ден, што тогаш?
Без криење и спиење и одбегнување, дволични чудовишта! :pipi:
Се осека оти си го гледал Lair lair
А иначе да има таков ден мислам дека другиот ден сите блиски ке се мразат :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom