Што антивирус користите?

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Јас си го вакцинирав против грип пролетта и сега нема гајле тера.
ОН:Користам авира не е многу ефикасен туку ајде.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Во последниве месеци менив многу антивируси и не се одлучив ни за еден од нив.

Ќе пробам со Deep Freeze (иако не е антивирус али може да брка работа), избегавање опасни страници и сметнување на кракувани програми.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
бесплатниве антивируси не чинат куписи со кеш и госпот да те види!!!!!!!!!!!!!!!!а не самиот анти вирус да ване вирус хахахаха:salut::toe:
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
Незнаев кај да питам па ако може овде ако не преместете.
Дали е добро или пожелно да комбинирам KIS 2010 (со изсклученFireWall) со ZoneAlarm Free FireWall, знам дека и КИС-от има Firewall ама се си мислам дека ZoneAlarm e подобар...или ?????
ПОЗДРАВ и ФАЛА :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Незнаев кај да питам па ако може овде ако не преместете.
Дали е добро или пожелно да комбинирам KIS 2010 (со изсклученFireWall) со ZoneAlarm Free FireWall, знам дека и КИС-от има Firewall ама се си мислам дека ZoneAlarm e подобар...или ?????
ПОЗДРАВ и ФАЛА :)
А ти да не чуваш податоци за CIA па се плашиш да ти пробијат во компјутер?
Firewall-от што го има Касперски е и повеќе од доволен за најголемиот број на корисници. Во повеќето случаи дури не ти ни треба firewall, ама нема да имаш штета ако го имаш.
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
А ти да не чуваш податоци за CIA па се плашиш да ти пробијат во компјутер?
Firewall-от што го има Касперски е и повеќе од доволен за најголемиот број на корисници. Во повеќето случаи дури не ти ни треба firewall, ама нема да имаш штета ако го имаш.
:D :D :D OK Фала, и тоа шо викаш нема којзнае шо у компјутеро, уствари ништо нема :D

ПОЗДРАВ
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
54
Поени од реакции
9
јас користам ESET Smart Security 4 не го кочи ком има редовен update и имам лиценци закон е !!!!
дај бе кажи од кај ги наогаш лиценците, ја на секој месец нов пасворд морам да барам, па е-маилови па триста глупости
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
дај бе кажи од кај ги наогаш лиценците, ја на секој месец нов пасворд морам да барам, па е-маилови па триста глупости
Симни си NodLogin т.е. побарај по торенти и решен ти е проблемот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom