Што антивирус користите?

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ESET Smart Security


од сите до сега што сум ги пробал и касперски инортон и све и свашт адо сега од овој сум најзадоволен а тоа го гледам не ми се укочил компјутерот ниеднаш за разлика до другиве кога ги користев за едно 5-6 месеци редовно го носев на чистење компјутерот.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Како до 100% заштита од вируси? Има ли некој начин за ова?
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
785
Avira AntiVir Personal... и многу сум задоволен!
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Има вируси и за линукс. Ефективни исто колку и на Windows.
Пример: spyware/trojan кое ги кради снимети лозинки од прелистувачите без проблеми можи да се изврши и на linux и на windows. За таа работа нема потреба од админ/root права доволно е да се изврши на стандарден корисник. И шо е финтава. Линукс корисниците ретко користат антивирус и/или излезен огнен ѕид. На таква машина таков активен spyware без проблеми ќе си ја изврши работата и нема да биде биде забележан од корисникот.
 
Член од
16 август 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Bit Defender Anti-Virus Total Securuty 2010.Го купив од Anhoch и веќе 1 месец немам слушнато за вирус во компјутерот:baeh:
 
Член од
16 август 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Јас користам Trend Micro Internet Security.Анти-Вирусот ми е лиценциран.Кога имав Windows XP другите анти-вируси што ги имав инсталирано не ми наоѓаа вируси,а овој ми најде 359:nesvest:
И од сега само овој го користам затоа што според мене е најдобар и сам си прави update.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
јас користам ESET Smart Security 4 не го кочи ком има редовен update и имам лиценци закон е !!!!
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Некој си Avira AntiVir Personal.И добар е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom