Штип

Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Од 3-4 места кај што ви ги имам пробано пиците, дефинитивно Казабланка.
Смирувачко местенце, услугата на место, пиците совршени.
Tamu si bil malku poodamna,a sega odi i vidi ke ti presedne i pastmajlika i atmosfera i se.Moze samo da se ispokaras so kelnerot i razocaran da si odes doma.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Tamu si bil malku poodamna,a sega odi i vidi ke ti presedne i pastmajlika i atmosfera i se.Moze samo da se ispokaras so kelnerot i razocaran da si odes doma.
Нема врска... Казабланка е едно од најдобрите места во Штип, најдобра атмосфера и најубави јадења
 
M

**MEMORY**

Гостин
Според мене, Верона, или Рома, или не знам уште кое место, не се подобри од Казабланка. Не знам што не чини во услугата, баш тоа е една од работите поради која сакам да одам таму. Ааааа да, и пиците. :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Нема врска... Казабланка е едно од најдобрите места во Штип, најдобра атмосфера и најубави јадења
во казабланка не сум била но сум слушнала многу за тоа и сите коментари се позитивни кога ке одам ке пишам и за моите впечатоци
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
vie ste ludi be ccc...Abe vo stip ziveat najzlobnite luge u MK...
Jas sum od stip 20 godisen decko sum i mozam da vi raspravam za stip kolku sakate.
Jas vi zivotot kolku imam stradano od bolniot stipski narod toa e ne videno.Da vi kazam vo golema zabluda ste.Sum bil vo gevgelija radovis prilep strumica kocani i dr dr gradovi i kade i da otidam ne po moja volja a sami lugeto ke mi kazat "abe zoso vie stipjani ste nogu klet narod" si imat lugeto izmisleno i iminja za stipjani Evrei mislam ne vikaat.
A i stip go vikat zmijarnik.A i takov e.Stip kako grad e mnogu mnogu ubav grad.Samo sto e poln so zmii.Zmii so bas kako so kaza pogore tipot,zmii so gledat da dokopat nekoj bogat momak pa da se kurcat.Zmii so navecer ke izlezat i na masa ke sednat ke ogovaraat koj so nosel obleceno.Jas licno sum sedel so nekoi faci od stip so se pravat "6lagot" na 6tipskata elita...slusajte so mi se ima desavano so stipjani pa vie sami procenete kakov bolen narod e ova...
Sedam vo kafic so 4 momci i nadvor od kaficot mi pominuva na mene eden prijatel i ja bidejki si g pocituvam i mu viknav onaka da dojde i ovaj momakov do mene fraerot so go znam od onaka,mi veli "abe so mu vikas zdravo" i ja mu velam e kako da ne mu vknambe prijatel mi e.I on mi vika "abe so si glup be so trcas ti po nego so on ne ti rece zdravo na tebe" zimi majka ne mi se veruvase deka deckoto so go pocituvav t.e. fraerot do mene go kaza toa nesto.A i on se znae so toj moj prijatel...i mu vikam so znaci ti taka a cel den sedis i cekas da trcaat lugeto po tebe...
Drugo nesto...Zenite tuka se KURVI zimi majka...ne deka ja go velam ova sam tuku imase na TV ne znam na koj kanal anketa za naj nemoralen grad vo mk i grad so najveke prostitucija..Jasno vi e deka STIP go zede prvoto mesto...Bese taa anketa pred edna godina...
Imam sestra mirna devojka i pametna ...Se nasol eden tip na 26 godini da i nudi na sestra mi ako saka da se izebe so nekoj bogatas od stip za nekoja para...mene toa sestra mi licno mi go kaza i mi rece deka edvaj ceka da trgne na fax samo za da se mane od bolniot grad...
Imam komsii so tolku se ljubomorni so ke si go pokrijam cetvrtiot sprat oti mi tece odozgora od sto nema pokriv.I oni sakale gore da gradat sobi...so koj akl be gore sobi koga toj pokriv jas sum go platil???i ete taka dojde i do tepacka...so bolen narod ni policija ni sud ne izleze na kraj pa morase da se sitepame za da sredime nesto..
Sto sakas koga site dileri na kebap sami megu sebe site se predadoa..Alfite se najgolemite fraeri vo stip...
U stip ima tolku mnogu ocigledni primeri za devojki sto odat so momci samo zaradi pari toa e ne verijatno.Nekam sega da bidam seljak stipski pa da gi imenuvam...
Jas da vi kazam imav drugar so tolku mnogu go sakav.A deckoto poteknuva od dobra familija.Deckoto na vremeto pusese cigari,piese alkohol,u film mu bese mafija ova ona..Zboruvam za kgoa bevme picovi od 16 godinki...moite doma ne mi davaa da se druzam so nego oti neli pusi se zapiva ova ona znaes roditelski muabeti ..jas im rekov na moite prajte sto sakate jas so nego ne se delam...i za na kraj posle 2 godini druzenje da mi kaze IZVINI brat ama ne mozeme da se druzeme veke moite ne mi davaat od doma...I go pitam zosto taka brat?I mi vika epa brat nogu problemi pravis niz grad i bla bla..a da si priznaam jas samo se tepav so nekoi luge nisto poveke...
Ete zaradi toa me napusti a jas za nego staviv repitiran pistol na glava na decko so mu udaril samar...seto toa od ljubov....i zamislete koga ke go videv posle nekolku godini i koga ke mu recev eeeee brat da znaes kolku mi nedostigate i kolku mi trebate i mi e ubavo koa ke se setam kako mi bese so vas hahaha on ke mi odgovorese jebiga brat...bilo pominalo....i koa ke mu recev e kako vi e sega so toj noviot drugar on ke mi odgovorese brat isti kur razlicno pakovanje....mi se idese da go ubijam....a jas i den denes seuste go sakam toj decko kako brat...
I mozam da vi nabrojam iljada drugi primeri za bolnite stipjani...
Zatoa vi velam greska e.Stipjani na pocetok izgledaat mnogu dobri luge nogu fini umni bla bla ....Ama malku da zgusti stijanec e prviot so ke te zakopa vo dupka.Gi mrazam stipjani i se kaam so se rodiv tuka.Ednas sedev so eden prijatel onaka do 8mo ucevme zaedno i pred nekoe vreme sedevme na Isarot gore i mi vika.Eee brat abe se ubavovo zivotov samo edno ne mi e jasno i mi vika:

ABE OD CEL SVET OD CEEEEEEL SVET KAKO BAS USPEAV TUKA U VAJ ZMIJARNIKO DA SE RODAM!!!
 
V

Viktoranius

Гостин
That's what I'm toking about !

Браво дечко, и да знаеш исти курац е и во Струмица, ако не и полош.

Читај ми тајтлот :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
vie ste ludi be ccc...Abe vo stip ziveat najzlobnite luge u MK...
Jas sum od stip 20 godisen decko sum i mozam da vi raspravam za stip kolku sakate.
Jas vi zivotot kolku imam stradano od bolniot stipski narod toa e ne videno.Da vi kazam vo golema zabluda ste.Sum bil vo gevgelija radovis prilep strumica kocani i dr dr gradovi i kade i da otidam ne po moja volja a sami lugeto ke mi kazat "abe zoso vie stipjani ste nogu klet narod" si imat lugeto izmisleno i iminja za stipjani Evrei mislam ne vikaat.
A i stip go vikat zmijarnik.A i takov e.Stip kako grad e mnogu mnogu ubav grad.Samo sto e poln so zmii.Zmii so bas kako so kaza pogore tipot,zmii so gledat da dokopat nekoj bogat momak pa da se kurcat.Zmii so navecer ke izlezat i na masa ke sednat ke ogovaraat koj so nosel obleceno.Jas licno sum sedel so nekoi faci od stip so se pravat "6lagot" na 6tipskata elita...slusajte so mi se ima desavano so stipjani pa vie sami procenete kakov bolen narod e ova...
Sedam vo kafic so 4 momci i nadvor od kaficot mi pominuva na mene eden prijatel i ja bidejki si g pocituvam i mu viknav onaka da dojde i ovaj momakov do mene fraerot so go znam od onaka,mi veli "abe so mu vikas zdravo" i ja mu velam e kako da ne mu vknambe prijatel mi e.I on mi vika "abe so si glup be so trcas ti po nego so on ne ti rece zdravo na tebe" zimi majka ne mi se veruvase deka deckoto so go pocituvav t.e. fraerot do mene go kaza toa nesto.A i on se znae so toj moj prijatel...i mu vikam so znaci ti taka a cel den sedis i cekas da trcaat lugeto po tebe...
Drugo nesto...Zenite tuka se KURVI zimi majka...ne deka ja go velam ova sam tuku imase na TV ne znam na koj kanal anketa za naj nemoralen grad vo mk i grad so najveke prostitucija..Jasno vi e deka STIP go zede prvoto mesto...Bese taa anketa pred edna godina...
Imam sestra mirna devojka i pametna ...Se nasol eden tip na 26 godini da i nudi na sestra mi ako saka da se izebe so nekoj bogatas od stip za nekoja para...mene toa sestra mi licno mi go kaza i mi rece deka edvaj ceka da trgne na fax samo za da se mane od bolniot grad...
Imam komsii so tolku se ljubomorni so ke si go pokrijam cetvrtiot sprat oti mi tece odozgora od sto nema pokriv.I oni sakale gore da gradat sobi...so koj akl be gore sobi koga toj pokriv jas sum go platil???i ete taka dojde i do tepacka...so bolen narod ni policija ni sud ne izleze na kraj pa morase da se sitepame za da sredime nesto..
Sto sakas koga site dileri na kebap sami megu sebe site se predadoa..Alfite se najgolemite fraeri vo stip...
U stip ima tolku mnogu ocigledni primeri za devojki sto odat so momci samo zaradi pari toa e ne verijatno.Nekam sega da bidam seljak stipski pa da gi imenuvam...
Jas da vi kazam imav drugar so tolku mnogu go sakav.A deckoto poteknuva od dobra familija.Deckoto na vremeto pusese cigari,piese alkohol,u film mu bese mafija ova ona..Zboruvam za kgoa bevme picovi od 16 godinki...moite doma ne mi davaa da se druzam so nego oti neli pusi se zapiva ova ona znaes roditelski muabeti ..jas im rekov na moite prajte sto sakate jas so nego ne se delam...i za na kraj posle 2 godini druzenje da mi kaze IZVINI brat ama ne mozeme da se druzeme veke moite ne mi davaat od doma...I go pitam zosto taka brat?I mi vika epa brat nogu problemi pravis niz grad i bla bla..a da si priznaam jas samo se tepav so nekoi luge nisto poveke...
Ete zaradi toa me napusti a jas za nego staviv repitiran pistol na glava na decko so mu udaril samar...seto toa od ljubov....i zamislete koga ke go videv posle nekolku godini i koga ke mu recev eeeee brat da znaes kolku mi nedostigate i kolku mi trebate i mi e ubavo koa ke se setam kako mi bese so vas hahaha on ke mi odgovorese jebiga brat...bilo pominalo....i koa ke mu recev e kako vi e sega so toj noviot drugar on ke mi odgovorese brat isti kur razlicno pakovanje....mi se idese da go ubijam....a jas i den denes seuste go sakam toj decko kako brat...
I mozam da vi nabrojam iljada drugi primeri za bolnite stipjani...
Zatoa vi velam greska e.Stipjani na pocetok izgledaat mnogu dobri luge nogu fini umni bla bla ....Ama malku da zgusti stijanec e prviot so ke te zakopa vo dupka.Gi mrazam stipjani i se kaam so se rodiv tuka.Ednas sedev so eden prijatel onaka do 8mo ucevme zaedno i pred nekoe vreme sedevme na Isarot gore i mi vika.Eee brat abe se ubavovo zivotov samo edno ne mi e jasno i mi vika:

ABE OD CEL SVET OD CEEEEEEL SVET KAKO BAS USPEAV TUKA U VAJ ZMIJARNIKO DA SE RODAM!!!
Тажно, но вистинито.За жал
 

Lucybell

~Supergirl~
Член од
5 ноември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
17
Штип ми е втора дома, обожавам кафе во Business и вечерно излегување во ICE
вечерва е Фани колку што разбрав, а вчера била Дани.
Охридов тапа е за навечер
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Штип колку и го сакам ама толку и го мразам.
Сега со отварањето на универзитетот малку повеќе градот живна, па има кој да запознаеш. Инаку, не ми се допаѓа повеќе од народот ама тоа е тоа. Секој ден си има таму некоја дневна кафе шема, која порано ја обожаваше повеќе, сега не до толку. За излавање зависи кога како, можеш да поминеш со добра забава но не секогаш. Па мислам дека Штип е еден просечен град.. и то, немам веќе зборови.:tapp:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Stip kako so se sekavam jas pred 10 godini i denes koa ke ja vidam situacijata u nego ...
Toa e tazno.Jas sega ke ja obrazlozam problematikata u stip od edna druga tocka so koja so nema saaaansi da ne se sloze nikoj.Cak ni WONDER ne moze da ne se slozi so toa sto sega ke go kazam.Ne znam kolku godini so pol e i taka nataka i so covek e ama ova so ke go kazam ne zasega nisto od toa...

Stip pred 10 godini kako sto ubavo se sekavam bese ZIV grad.Imase mladi koj znaea sto sakat i znaea koi celi vo zivotot gi sledat i kon koi se stremat.A denes????
Nekogas vo Stip imase eden klub da go kazam kade sto izlavaa sekakvi faci.I tvrdokorni i lekoumni i intelegentni faci i narkomani i sekakvo.Toa mesto se vikase PUB barem taka go vikaa.E sea.Spored mnogumina niz stip toa mesto bese DUPKA i koa ke te pitaa kade izleguvas i ako kazes deka izleguvas vo PUBot odma ke ti kazea eiii so be tamu kaj tie narkomanistata.OK...sea ne mi e PUBOT na denevna tema sakam nesto drugo da kazam.
Znaci na toa mesto se zbiraa razni faci.Jas denes 60% se sekavam na site sto izleguvaa tamu i slobodno ke im upatam pozdrav na site tie sto stavaa "pateticni" epiteti na PUBot deka moze samo da mi se fanat za kiflata.Koja e poentata od seto ova???
PUBot bese na vtori sprat vo kompleksot zgradi poazdi Namata.Pod nego se naogase pak kaficot vo toa vreme Jet ako ne se lazam se vikase.Tamu pak izleguvase use togas a i den denesen pak ke recam "elitata" na stipskite kolacinja.Arno ama sega ke vi kazam iako dole izleguvaa takvi faci gore nad niv pak izleguvaa sosema razlicni faci.Ako me pitate mene toa bese sosema normalno i mnogu ubavo.Zarem ne e toa zivotot.Edno opstestvo treba da bide sozdadeno i da e konstruirano od luge pripadnici na sekakov sloj i na luge so razlicen ZIVOTEN STIL.Vo pubot izleguvaa Metalci,Raperi,Transeri i razni drugi.Dole pak vo Jet izleguvaa kako sto rekov znaci po razlicen tip na luge.Luge sto obozavaat dobra obleka i mobilka i sto slusaa House,Turbo Folk,Pop i taka natamu.
Znaci gledate deka stanuva zbor za sklop na poveke stilovi i mnogu razlicni luge.I seto toa ne edno mesto i vo eden grad.Inaku na televizija ne se sekavam na kanal5 mislam bese pred edna godina imase eden gosin vo edna emisija ako ne se lazam bese operskiot pejac Boris Trajanov a mozebi i ne bese on ne me svakajte za zbor ama sakam da kazam deka vo edna emisija eden gostin kaza deka od stip i vo stip se odrzuvale najubavite Muzicki hepeninzi na vremeto.Stip se smetal za eden mnogu kvaliteten muzicki grad kade sto lugeto ubavo ja razbirale muzikata...
E sea...svakate sto sakam da kazam??Mozebi se uste ne , no ok...
Kakva e slikata denes vo stip.PUBot veke ne postoi.Pa i da postoi a mislam deka postoi uste, sepak ne e toa kako sto bese.Gi nema starite faci, t.e. denes tamu ne izleguvaat takov tip na luge kako sto nekogas izleguvaa.Prazno e gore i surovo i sturo.Tamu na vremeto izleguvaa luge sto pravea Rap muzika i toa kvaliteten Rap a ne kako ovoj denes.Imase luge koi pravea i Hard Rok muzika ili Metal i Trans i se i mnogu razlicni luge.A denes nema nisto od toa...mrtvo e se gore....
Dole denes JET e preimenuvan vo LOGO.LOGO zimi majka koga ke vlezete vo nego mislam deka isto kako da ste vlegle vo Las Vegas vo nekoe kazino.Znaci uredeno aristokratski vo sekoj smisol na zborot.Izvinete noo hahahha za mene toa e pateticno be.Mene toa mi lici lecenje na kompleksi.Pa ziti majka ziveeme vo grad kade sto site rabotat kako Taxisti i Konfekcioneri, pola grad stecajci i drugoto rabote vo komunalii i JSP isar i nie sme se nakurcile pa sme napravile takov lokal kako demek ziveeme vo Zagreb.E do koga be taka.Toa za mene ne e realna slika na denesnicata.Realno jas da vi kazam ziveam vo familija kade sto mesecnite prihodi ni se 2000 evra i da vi kazam seuste i NIKOGAS nema da se osekam dovolno zasluzen i kompetenten da izleguvam vo takvi lokali.Toa e katastrofa sto se slucuva so narodot.Narodot misli deka ako zivee vo 21vek i ako na TV gi gleda Bekamovi i Hiltonovi deka i on e dovolno "situiran" za da "uziva" vo takvi lokali.Izvinete pak ke recam toa e LECENJE NA KOMPLEKSI.
Denesnata slika na Mladinata vo stip e daleko od katastrofalna...
Od se gore navedeno sakam da kazam deka vo stip nedostasuva edno nesto sto im fali na site mladi vo stip.Bez toa nesto mladite ne mozat da spoznaat vsustnost koja e realnosta i nikogas nema da mozat da bidat samokriticni.Luge moi vo Stip nedostasuva MULTIKULTURA vo celoto opstestvo_Opstestvoto ne e MULTIKULTURNO.Ne li me svakate sto sakam da kazam????OK sega ke vi obrazlozam...
Denesvo stip koga ke izlezete niz grad i koga ke gi poglednete mladite ke videte deka site se isti.Nema veke Rokeri, nema veke Raperi Transeri i fristajleri.I koga bi pominalnekoj takov vo del od sekundata mu se lepi epitet so koj sto toj covek se oddalecuva od "iskmpleksiranoto i nafuranoto" opstestvo koe se misli za mnogu vistinito i superiorno vo odnos na site drugi koi si teraat svoj stil.Nema veke luge koi si teraat svoj zivot.Pa kako ke imame MULTIKOLOR opstestvo koga site tie faci koi sakaat da ziveat porazlicno od "elitata" nemaat ni kade da izlavat.Za takvite fristajleri Stip e odamna mtvo.I zatoa narodot propaga vo nekoj svoj svet i odi po parkovi pa si se zapiva i si pafnuva po nekoj joint.NE!!Nema nisto loso vo toa.I zatoa alfite posle trcat i gonat mladi "narkomani" ziti majka.Sami si go unistuvame opstestvoto i mladinata.Bas poradi toa slepo sledenje na svetskiot "moden trend" nie si gi unistivme nasite bogatstva.Denes sie se oblekuvaat po eden ist stil, site se oblekuvaat po toa sto nekoj drug "spontano im go diktira" pa taka vo senka porpagaat site drugi stilovi koi edno opstestvo i eden zivot ni gi daval.Stip denes e MONO grad bez multikultura.Jas iskreno Stip go gledam vo Crna i Siva boja.Nema bela boja...
Iskreno kazano ako ste stipjanec i ako imate 20 godini treba da bidete realni i da si priznaete deka pred 10 godini pred da ni se dese vojnata vo MK i pred da stane tolku golema siromastijata vo Stip, treba da bidete iskreni i da kazete deka narodot bese mnogu po topol.Narodot gledase da se zabavuva i da uziva vo zivotnite blagodeti.Ne se ogovarase kako denes do tolkava mera.Nemase tolku zlonamerni potezi od lugeto so koi bi ti napravile steta tebe a samo na sebe si da si napravat ubavo.Da jas mnogu ubavo sum go osetil toa ama nesakam da zvucam ko "degen" pa da obeluvam so nekoi moi primeri a gi imam mnogu mnogu.A i nekam da zboram za da ne se prepoznaat nekoi faci pa da me zamrazat poveke oti imam sliki na profilot.E taka...
Abe moze da dojde koj saka na forumov i da mi kazuva 5000 raboti i primeri deka Stip
e grad so Pozitivni luge i taka nataka.Sekogas ke vi istapam so kontra primer za toa kolku se losi rabotite vo Stip...
Inaku od drug aspekt sega ke vi kazam nekoi raboti.
Sum bil so mnogu "tvrdokorni" faci niz stip.Sum sedel so sekakvi faci t.e. so mnogu mokni faci od stip i nadvor od nego.Ne deka se falam so ovna NE tuku ke vi kazam
deka vo Stip od pozadi rabotite se mnogu truli i smrdlivi...
Vo stip caruvase golema prostitucija do pred nekoe vreme ama prostitucija ne po samovolen izbor tuku po diktiran pat od nekoi bolni faci od stip.
Znam za devojcinja so na sila se bile prostituirani.Znam za luge sto duri imat ubieno devojce koe bese zapletkano megu tie krugovi.Ova sto vi go kazuvam nema nikade da go dobiete kako informacija.Ova go znam zatoa sto kako sto vi kazav sum bil vo mnogu dlaboki krugovi i znam sto se se slucuva vo pozadinata.E sega bidejki odamna se izvlekov od tie faci i krugovi sega ne znam sto se slucuva vo Stip vo pozadinata.
Vo stip ima taka golem REKET sto ne mozete ni da si zamislete...i bi vi kazuval uste mnogu raboti ama da znaete vo Stip rabotite mnogu smrdat.
Pred 3 godini bev vo Ohrid na odmor.I ne znam so kako se sluci se zapoznav so eden Albanec koj imse nekade 30tina godini i mu velam deka sum od Stip i toj mi veli.Eiiii abe vie vo stip ste mnogu ludi be male..Vika vie tamu imate droga,prostitucija,oruzje,ubistva sto se ne.I mu velam da da brat taka e.Vika abe nie vo tetovo sme takvi da ama ne sme tolku ludi kako vas.Ajde vika znaes kaj nas voja bese ova ona i pa ima lufta za takvi raboti ama vie tamu od cista mura ludaci hhahah.
I mu velam brat i da znaes deka e taka.Lud narod.A i da ne spomnuvam deka vo Stip se pronajde trup isecen na parcinja i rasfrlan niz edni tesni ulicki niz Stip i posle 3 meseci se zaboravi na slucajot kao nisto da ne bilo.VI LICI TOA NA NORMALNO?????????Izvinete no nesto definitivno se slucuva tuka vo ovoj Stip.

Znaci da sumiram.Dzabe si mislite deka stip e aren grad.Aren e za kako sto se veli "prostata raja" ama ne i za nekoi luge koj dobro znaat sto se slucuva a i preziveale dosta vo ovoj grad pa znaat.Ne sakam da navredam nekoj so toa "prostata raja" ajde neka bide naivnata celokupna masa.A i ne se falam deka nogu sum proziveal, ama dovolno znam sto se slucuva vo Stip i zatoa vi velam Stip e eden megu naj"bolnite" gradovi vo MK vo poveke gledni tocki.Ne e se vo ubavite gradbi i sliki sto vi gi postira Wonder.Ima nogu poveke za toa.Stip e grad bez kultura.Grad bez prosperitet.Pa kakov prosperitet moze da imame koga imame 200 konfekcii i 1500 taksisti...Advokatski kancelarii na sekoj cekor.I celata mladina site zavrsuvaat Ekonomski,Praven i Pedagoski fakultet.E kade be so site tie diplomi vo ovoj neprogresiven i bezprosperitativen grad???Za zal...se lazat site ako mislat deka ima vo stip zivot.Nema luge.Ne se lazite...


I bi pisuval uste mnogu ama me mrzi sega.Ke se cueme pak vo druga prilika.T.e. nema da se cueme tuku ke pisam.Ajde pozdrav sega braka i sestri.Znajte deka medalot sekogas ima i edna druga strana.Pozadi liceto se naoga opacinata, koja sekogas e po temna od amfasot :p
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
алал да ви е од цела Македонија само вие учите:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom