Штип

WondeR`

Дипломат
Член од
2 февруари 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Е како да не, во Источна Македонија само во Штип имало строга полиција, ај добро кај нас во Струмица беззаконие владее. И овде е строга полицијата, дојди слободно можеш да се увериш. А во Штип додека Каширски не го назначеа за началник полицијата не беше толку застапена низ градот.
Си ме сватил буквално.Сакав да кажам околината, Берово, Македонска Каменица, Пробиштип, Радовиш, за тие делови.Студентите кои учат во Штип од тие градови ми кажувале како е кај нив, и се разочарани од тие места што ги набројав, во врска со безбедноста.
Во Штип мора да има главна полиција, главен суд и сите тие работи оти е центар на Источна Македонија, и го прават таков град.
За во иднина доколку има некој кој сака да го нападне градот, не мислам да се расправам, нека каже тој, што има во неговиот повеќе од мојот град.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Си ме сватил буквално.Сакав да кажам околината, Берово, Македонска Каменица, Пробиштип, Радовиш, за тие делови.Студентите кои учат во Штип од тие градови ми кажувале како е кај нив, и се разочарани од тие места што ги набројав, во врска со безбедноста.
Во Штип мора да има главна полиција, главен суд и сите тие работи оти е центар на Источна Македонија, и го прават таков град.
За во иднина доколку има некој кој сака да го нападне градот, не мислам да се расправам, нека каже тој, што има во неговиот повеќе од мојот град.
Ок сега се разбравме, откако потенцираше за кој градови станува збор. Јас инаку имам информации дека Каширски ќе го ставиле началник на тој целиот регион околу Штип со помалите градови околу него? знаеш ли ти за нешто вакво?
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
Еј ај не почнувајте пак расправии од типот: мојот град е подобар од твојот
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Ок сега се разбравме, откако потенцираше за кој градови станува збор. Јас инаку имам информации дека Каширски ќе го ставиле началник на тој целиот регион околу Штип со помалите градови околу него? знаеш ли ти за нешто вакво?
Pa toj veke e nacalnik na Policija na ovoj region.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Ко прво, пастрмајлии не се јадат летно време, барем јас не можам... А и плус тоа, тука во Велес не се лоши пастрмајлиите. :)
Ама, за пиците, секоја чест.
 

alkos

Швалер!
Член од
8 август 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
јас го обожавам штип и идното место на живеење ми и е токму штип.Тој веке стана центар на источна Македонија има се што му е потребно на младиот народ а сега со отварањето на факлутетите градот повторно заживеја.:toe:
дете а да си го смениш никот у штипјанка, оти вака со овој ник си го брукаш градот во кој живееш моментално.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
дете а да си го смениш никот у штипјанка, оти вака со овој ник си го брукаш градот во кој живееш моментално.
а кој ти вели дека живеам во пробиштип, можеби никот ми е добиен не по местото на живеење туку по нешто друго:vozbud:
 

LordCalipso

Староседелец
Член од
10 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
54
Ma sranje e Stip i gradot i narodot se ligavesi sto cela nedela ne jade se grebe cigari i na kraj v petok ajde marlboro taka nareceniot konjak so preliv hahahahahaha
 
M

**MEMORY**

Гостин
Од 3-4 места кај што ви ги имам пробано пиците, дефинитивно Казабланка.
Смирувачко местенце, услугата на место, пиците совршени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom