Шо се случува со Субрата Рој и Сахара груп?

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Да не пак овој со капата од лево што еднаш инвестираше?
.не бе тој е кравар за лонгхорнои, читај внимателно. ИТ инжињери.., како гледаш нигде не се спомнуат говедари;)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
http://faktor.mk/archives/131103#

добро бе има некој макар со средно да им пишува изјавите??
па потпишаа договор со Субрата за инвестиции, променија закони за да му олеснат и забрзаат постапките за инвестициите, поделија државјанства на фамилијата, го пречекуваа како претседник, се сликаа снимаа со него и охрид и џумајлија, свечени ручеци прес конференции... и сега “Појма немаме тој шо сакал...“
Па еве јас ќе одам Охрид нек ме пречека владина делегација, моми во народна носија, ТВ екипи, и свечен ручек нек ми приредат...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
http://faktor.mk/archives/131103#

добро бе има некој макар со средно да им пишува изјавите??
па потпишаа договор со Субрата за инвестиции, променија закони за да му олеснат и забрзаат постапките за инвестициите, поделија државјанства на фамилијата, го пречекуваа како претседник, се сликаа снимаа со него и охрид и џумајлија, свечени ручеци прес конференции... и сега “Појма немаме тој шо сакал...“
Па еве јас ќе одам Охрид нек ме пречека владина делегација, моми во народна носија, ТВ екипи, и свечен ручек нек ми приредат...
Тоа што го кажуваат, важи за оној Мексиканецот Карлос, за овој го доведија и Блер да блее на плоштад и какви се не пари потрошија со овие 3 милиона може само за лопати и бензин да покријат
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Е тоа е бедното лицемерие и дволичност на „вредните“ и „работливи“ властодршци.

Ако по некоја случајност инвестираше овој преварантот, месец дена секаде ќе трубеа дека они го донеле, они ветувале, они му овозможиле, ќе се снимаат рекалми, ќе се гостува по емсии, медумскит загари ќе ни го отечат од фалење, а сега сите се прават на триипол како да некој друг го шеташе авајнот по цела држава и го пречекуваше мислиш којзнае кој дошол.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
http://faktor.mk/archives/131103#

добро бе има некој макар со средно да им пишува изјавите??
па потпишаа договор со Субрата за инвестиции, променија закони за да му олеснат и забрзаат постапките за инвестициите, поделија државјанства на фамилијата, го пречекуваа како претседник, се сликаа снимаа со него и охрид и џумајлија, свечени ручеци прес конференции... и сега “Појма немаме тој шо сакал...“
Па еве јас ќе одам Охрид нек ме пречека владина делегација, моми во народна носија, ТВ екипи, и свечен ручек нек ми приредат...
Нема , сите се со магистратура а богами поекето се доктори !
Па ти си бил во Охрид , те знаат дека не си волку убав ко Субратчо наш , затоа не те канат на ручек!
Се праат наудрени баго мајката , оти тогаш му ја дадоа земјата под концесија , кога веке не ветил дека ке инвестира?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Се праат наудрени баго мајката , оти тогаш му ја дадоа земјата под концесија , кога веке не ветил дека ке инвестира?
случајно му ја дале... у ствари тие не му ја дале тој сам ја зел
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Па ја активирале гаранцијата од 3м евра и 3м денари,директно во буџет за плати на администрација и пензионери и на ЈСП за пензионерите што се бањаат еднаш месечно или на два месеци да се возат без пари.
Барем стик за под мишки да ставаа немаше да бздат на километар
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Добро е, како папагали сте ја научиле приказната и ја повторувате секаде, треба дури и среќни да бидеме шо не инвестирал иначе немаше да ги земеме парите.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Добро е, како папагали сте ја научиле приказната и ја повторувате секаде, треба дури и среќни да бидеме шо не инвестирал иначе немаше да ги земеме парите.
Требаше ние да го уапсиме а не индијците, тие 3 милијарди долари кауција ќе му земат ние мизерни 3 милиони евра и то кузнај чии пари, можно е и таа гаранцијата од наш џеп да е, е тоа се вика да мислиш и размислуваш
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Владата, нејзини членови или Дпмне никогаш не говореле во име на Субрата Рој.Никогаш!

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
А што беше проблемот со земјиштето на МПЦ во Струга, таму требаше да се гради?

Или тоа не е земја на МПЦ, не следам баш, знам дека Владиката Тимотеј се бунеше, бајги на телевизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom