Чакри

Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Пријател што има отворено трето око ми забележа дека аурата ми е со боја на виножитото, има некој подетални сознанија за тоа?
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Пријател што има отворено трето око ми забележа дека аурата ми е со боја на виножитото, има некој подетални сознанија за тоа?
Драпаници,тоа секој може да ти го каже кој има повеќе прочитано литература.Воглавном аурата е иста кај сите луѓе,нема некоја битна разлика.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Пријател што има отворено трето око ми забележа дека аурата ми е со боја на виножитото, има некој подетални сознанија за тоа?
Aura_color_meaning_chart.jpg
Преку ова битребало да си најдеш одговор... Исто така прочепкај и по Google на тема aura color meanings сум сретнал одлични објаснувања. Лично не гледам аури сеуште и не сум компетентен да кажувам што и како. Поздрав.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Пријател што има отворено трето око ми забележа дека аурата ми е со боја на виножитото, има некој подетални сознанија за тоа?

Јас имам забележано кога правам некои процеси со '' третото око '' дека има најразновидни бои и најслично ми е виножитото.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Јас имам забележано кога правам некои процеси со '' третото око '' дека има најразновидни бои и најслично ми е виножитото.
Да не ти го затепал некој па и очи ти излетале и цел свет у секаква боја ти се видел? :pos:
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
... koga koga bi se znaele nekoi raboti bi bilo mnogu polesno.. a koga sami bi sfatile togas bi bile mnogu povekje od ona sto sme sega... tajnite postojat za da nie lugjeto otkrivajkji gi se gradime i bidneme nesto mnogu povekje od ona sto sme, ... tajnite ne postojat za da bidat izdadeni , ili kazani..
... koga prasav eden mudar covek sto e vinozitoto, mi kaza toa ti e nebesna kniga koja treba da ja procitas ...hahaha, nisto ne sfativ, ama sega znam, i blagodaren sum mu sto ne mi kaza... sedumte boi na vinozitoto se sedum stepenika do neboto.... se e povrzano, samo za onoj koj saka da uci i da odi napred... zatoa i tajnite ne se dostapni na sekogo...
...koga gi citate tolkuvanjata za aurata i za čakrite, ne zaboravajte deka mnogu raboti ne treba da se sfatat bukvalno, tuku simbolicno...mojata aura e portokalova, ama porotkalovata ne e samo portokalova tuku e dobiena od dve drugi boi koi se spoeni vo nea... i uste znajte deka sekoj od vas e poseben i ona sto vazi za eden ne mora da znaci deka vazi za site...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom