Хуманост на дело: Кајганџии даруваат крв! [12.02.2011 - С.Д Стив Наумов - Скопје]

Дали ќе ја поддржите хуманитарната акција за дарување крв?


  • Вкупно гласачи
    692

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Тогаш, вклучи се кон акцијата и промовирај ја :)
pred mesec i pol BEV so dvajca moi drugari i si ja zavrshivme ovaa dobrovolna obvrska - znachi sledniot pat koga bi bile - bi bilo posle nekolku meseci- ( I ZAMISLETE OTKAKO STANAVME- NE CHEKAA POSLUZHAVNICi SO po 0.5 L SOK,INSTANT KAFE 3 IN1 , KROASAN, NEKOI CHOKO BISKVIT I NEKAKVI NAPOLITANKI) - koi sakash nejkjesh morash da gi zemesh i izedesh na lice mesto-:toe:-
odete i ne dvoumete se- ne trae povekje od 15 minuti- oti vashata krv e bladoslovena- taa spasuva i ochajnichki nekomu mu treba.:smir:
 
Н

'Никола'

Гостин
И така сум редовен крводарител, не би го пропуштил ни ова.
 
L

Liberation

Гостин
Да претпоставам оти сум геј, мојата крв не ви треба, или...?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Евентот е креиран кога ја отворив и темава, бидејќи знам дека шеринг ис керинг :)
Слободно споделувајте го линкот од темава и од фејсбук.

http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=186952041327346

Поканете ги и вашите пријатели. И не само преку интернет, туку усно.

Повеќе: http://forum.kajgana.com/showthread.php?56964 На крај избриши ги %D0?%..... знаците :wink:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Пред 2 месеца давав. Горе у анкетата требаше да штиклирам
Сакам, ама страв ми е или поради друга причина не сум во можност да донирам. Но, затоа ќе работам на промоција на акцијата!


 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Дечки добив информација, кој даде крв - тој ке иде на собиранката голема. Кој не дојде - нема собиранка за него!

:)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Дарк Кинг... ае на 12ти вечерта има 2 концерти, едниот ептен добар, другиот ептен лош, ама и на двата ќе биде масовно. Најверојатно ќе биде крводарување, пиење кафе/сокче, па бегање по домите на физички одмор и припреми за вечерта.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
НЕ бидејки кога најмногу ми требаше...болницата "немаше" бесплатна крв па морав да ја плаќам а имам дарувано крв 14 пати и повеќе никогаш нема да дарувам крв на болница.

А ако му треба на некој крв недај боже да му треба ке дадам во секое време!!!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Баш тој ден сум прва на работа така да нема лично да ја поддржам акцијата а баш сакав да дадам крв. Можда година дена како немам дадено :)
 

milky

битолчанка
Член од
20 август 2009
Мислења
39
Поени од реакции
2
Баш сум одушевена од оваа хумана акција и мислам дека треба сите што се во мозжност да подарите крв да спасите живот без разлика дали имало крв во болниците кога нас ни било потребно јас лично неможам да се придружам бидејки имам проблеми со крвта но мислам дека сите треба да го сторат тоа барем неколку пати во нивниот животhttp://forum.kajgana.com/images/emot/angel1.gif
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Отсекогаш имам многу слаба крв и не смеам да дарувам. :(
Ќе се потрудам што повеќе луѓе да дознаат за ова и се надевам ќе можат да помогнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom