Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Кој како сака. Ти кажав погоре. Не сме исти. На некој целта во животот му е да си направи кариера, на некој да се омажи/ожени и фамилија да си оформи. Ова општо зборам, не само за гејовите.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Е овој пат си во право,така е, плавите очи кажуваат љубов,НО за убави жени,не за смрдени педерски газови..бљк,фуј...
Дечко, не знам како не забележуваш, ама аватарот ти е ептен педерски! Најискрено.
 
Член од
13 јуни 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
Викаш се избореле за своите права, па потоа продолжуваш да објаснуваш како сме еднакви колку што и ти си еднаков со другите пред законот, i.e., можеш да се жениш и да имаш деца (но не и ние, пошто ти смета). Али не, еднакви сме со тебе во секој поглед. Мене не ми изгледа како да имаме бенефиции. Ако збориш за бенефиции користи реални примери, како на пример албанците во Македонија, кои уживаат специјален статус на граѓани.

Мене ЛГБТ организација, нити локална, нити интернационална не ми помогнала за ништо во животов. Активистите во 70те и 80те го поплочија патот за прифаќање и интеграција на хомосексуалците како малцинство кое може да живее отворено и слободно, и како такви да се интегрира во општеството. Организациите се бипродукт од тоа, и постојано бараат нови конфликти, дури и кога ги нема. Ја прават ситуацијата на хомосексуалците во Русија и други словенски држави полоша од што е, дури и во една Америка медиумите се накострешени за линч дека некоја си пицерија одбила да послужи геј бар или некоја слаткарница одбила да направи торта за некоја си геј свадба. Да се бореа исклучиво за еднаквост, немаше да бараат влакна во супата на општеството во кое живеат а кое е супер-прифатливо за луѓе како нас. Тоа што некој во мое име демонизира приватни бизниси кои тераат своја полиса на која имаат право, или на локално ниво, во мое име излегува на улица да шљака со боја, јајца, да демолира, и да се тепа со полицајци, придружен од фанатички албански групи (како и групации од разновидното ни соседство надвор од МК), тоа не значи дека делиме ист менталитет. Некои од нас имаат црвени линии, во однос на што бараат, и како да се добие истото.

Други ќе се џилитаат на улица надрогирани под капа на револуционери и ќе лапа пари од НВО-а наместо да најде вистинска работа од која ќе заработува. Од тие наши организации само тоа видов. А ти, пошто ти одговара статус квото, според тебе подобро е да ти се инфилтрирам у фамилија преку мајка, сестра, братучетка? Затоа што newsflash, во државава моментално така се стекнуваат со семејства хомосексуалците и бисексуалците. Некои имаат проблематични бракови, некои комплет дисфункционални бракови, некои се разведуваат штом се здобијат со деца. Изгледа таа игра повеќе ти одговара. Баш бенефитно.

Но како и да е. Да бидеме реални, тебе не те интересираат муабети овде. Дојде на темава исклучиво да сереш за хомосексуалците, како очаен трол, кој не легнал нешто веќе една цела епоха, и фрустрациите ги лечиш тука, во надеж дека некој self-loathing геј ќе ти здрви една во инбокс (а на нас држиш лекции за провокации) и ќе отпочнете некој разговор кој ќе води до некаде. Само барем претстави си се кој си, мислам дека на стара слава многу поефективно ќе делуваш, него вака преку sock-puppets од време на време, мислејќи дека некој не знае кој си.


Прво сум женско, второ имам право на која тема сакам да дадам мој став и мое мислење како ти во случајов и трето каде виде дека серам? Јас мислам дека ништо навредливо не упатив кон хомосексуалноста за да биде серење,напротив ти тоа го правиш за тие што не се истомисленици ко тебе со последниов текст што ми го упати,и да ти кажам баш тоа ме провоцира кај хомосексуалците што не смееш ништо да искоментираш против нив одма се вклучува одбранбен механизам со прости и погрдни зборови.Тоа што баш коментирам за хомосексуалците не значи дека не сум легнала цела година, немам време многу за форуми,чисто за забава понекад и не сум тука за да се претставувам. Не сум против пак ќе кажам, на крај краева кој ме прашува мене? Само гледам дека сите хомосексуалци што ги познавам супер си живеат и никој не ги малтретира,бракот може ајде ќе го проголтам,ама деца специјално да се посвојуваат во таков брак мене не ми е нормално,ко што кажав хомосексуалност има и меѓу животните,ама немаат деца самата природа не го дозволува тоа и не знам што толку страшно кажав.Тоа го мислам и точка.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
forums, quotes, posts
how do i work them?!
my mind is blown
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Дечко, не знам како не забележуваш, ама аватарот ти е ептен педерски! Најискрено.
Ako toj avatar pederski, togas ti si teskaaaa lezbejka!!![DOUBLEPOST=1467623287][/DOUBLEPOST]
Дечко, не знам како не забележуваш, ама аватарот ти е ептен педерски! Најискрено.
Ako toj avatar e pederski, togas ti si teskaaaa lezbejka!!!
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
@Con Artist good point!, ide mi da te cuna u dupeto .... @staycalm love it, dobar nacin da se boris protiv hetero-fashizot....ali ocekuvaj navredi....

I deca oti ne razberete deka se se krie u vas samite? Ako brako e promashen, zivoto e promashen....drug nacin da balansirash nema, osven da negirash pederi....oni sa sonivata na se....oni go modeliraa sveto....oni go strukturiraaa....od heteroseksualno ne ocekuvaj mnogu...
[DOUBLEPOST=1467761203][/DOUBLEPOST]
Како фигурира уште на форумов овој @LazarG навистина не ми е јасно.
Kako ti figuriras na forumot ne mi e jasno? So shto posebno ti pravis zaa forumot...

@LazarG

Зошто толку ги мразиш вмро (дпмне). Да не те имаат нападнато и силувано. Општо познато е дека во таа партија сите се педери. Сите во таа партија пушат куреви, лижат газеви, се дупат во шупак.
Apsdolutno nikakva korist od vmrovci, nitu od sdsm....se toa treba da se potisne...Na brat mi bizniso koci od niv, tova sa goveda....a se e legalno....eden den ima da im izvadam markuch i site da gi pominam...hahha
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
@Con Artist good point!, ide mi da te cuna u dupeto .... @staycalm love it, dobar nacin da se boris protiv hetero-fashizot....ali ocekuvaj navredi....

I deca oti ne razberete deka se se krie u vas samite? Ako brako e promashen, zivoto e promashen....drug nacin da balansirash nema, osven da negirash pederi....oni sa sonivata na se....oni go modeliraa sveto....oni go strukturiraaa....od heteroseksualno ne ocekuvaj mnogu...
[DOUBLEPOST=1467761203][/DOUBLEPOST]
Kako ti figuriras na forumot ne mi e jasno? So shto posebno ti pravis zaa forumot...

Apsdolutno nikakva korist od vmrovci, nitu od sdsm....se toa treba da se potisne...Na brat mi bizniso koci od niv, tova sa goveda....a se e legalno....eden den ima da im izvadam markuch i site da gi pominam...hahha
Најактивен си од први до десети во месецот
период кога се пишат рецепти кај матични и земаат лекарства од аптеки
после те снемва
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
@mspasovski
[DOUBLEPOST=1467766910][/DOUBLEPOST]Shtama........deka ste be pederki.....groznoto da se elimiira.....hhahhahahaRogam ricards....https://vk.com/video-40588560_456239195?list=82aa5531f3aa92f920[DOUBLEPOST=1467767087][/DOUBLEPOST]@Let 3 kade e skorpi be.......,da mi izleze u presret.......ja sama
Oki[DOUBLEPOST=1467762827][/DOUBLEPOST]Oki[DOUBLEPOST=1467762934][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1467763209][/DOUBLEPOST]A ti so si, gradsko dete....na dada ti u faca i imaat svrseno tolku mnogu gradski deca.....dada ti e bila zaljubena....i ona e osetila tija peprutki u koremo...dada ti e sonuvala, dada ti e ima mechti........toa sto ti si rastel vo nekoj si grad, za mene ne e znak deka si coool....ti si gomnno:гомце: [DOUBLEPOST=1467765006][/DOUBLEPOST]Ke zamolam da se izbrisa tokmakov......on duri nema zenska...i se da si bide kako so treba.....


Zaba ako osvetlish noshno vreme ona se srtapisa....lesno ke ja fanesh....[DOUBLEPOST=1467766557][/DOUBLEPOST]
Abe sine, ti imas le dereno zivotno....kokoshka,.vepaar,svince......crkni be![DOUBLEPOST=1467766699][/DOUBLEPOST]I so.....ti dsamiot si utka.....i
m as gleaqno kako ebe rogan richarsds?
http://roganrichards.com/
[DOUBLEPOST=1467767474][/DOUBLEPOST]
Најактивен си од први до десети во месецот
период кога се пишат рецепти кај матични и земаат лекарства од аптеки
после те снемва
Ne mi dumaj za aktivcnost ....[DOUBLEPOST=1467768436][/DOUBLEPOST]Kade e joce panov.....alo/...
[DOUBLEPOST=1467770176][/DOUBLEPOST]
forums, quotes, posts
how do i work them?!
my mind is blown
zENSKO ILI MASKO...ti si prosta kucka....nikoj ne te ebe...[DOUBLEPOST=1467770213][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.672
Поени од реакции
11.719
Ne src, na siluvanje ste sposobni samo vie heteroto....dosla sam ovde da se svetim bre!
Ti zeneno le si? Koga posleden pat eba neshto jako?
Nesum zeneno nese zamaram, sega da go stegnam bemvevo ke ebnam i nesto pojako pozzz batica
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Една работа која некако потскриена беше, а верувам му беше позната на активните гејој овде на форум (а и на пасивните) е законите во Холандија посебно тие за сексуални односи.
Имено Холандија е една од земјите каде е (под одредени услови) дозволен секс со 12 годишни, со законот од 1991
Активна улога и иницијатива за тој закон се СОС, или Холанското геј здружение.
Долг низ на години се бореа да го остварат тоа свое право, на безгрижен секс со деца од 12 години па нагоре:

For many years COC, the Dutch Association for the Integration of
Homosexuality has worked on the improvement of the Dutch sex laws.
The most important change was brought about in 1971, when clause
248bis was abolished. Until that time homosexual contacts between
people over 21 and under 21 years of age had been prohibited. For
heterosexual contacts the age-limit was traditionally at 16. In 1991 the
sex laws were amended considerably again, and in this change COC
played an active part as well
.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.996
Let3 излези од плакарот! Ослободи се!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom