Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.125
Поени од реакции
16.130
Неколку? Колку сакаш има. Океј, ти мори може нема да реагираш, ама има такви будали по улица што се спремни да ги убијат. Психопати има секаде околу нас.
Нека си живеат како сакаат, тебе ништо не ти мења. Сигурно дома на врата нема да ти дојдат.
Памтам уште од мал, од основно, имаше кај мене во населба еден стар педер од старата клапа скопски педери, Миле педерот се викаше, не беше од овие новите и модерните педери со бицепси и стомачни мускули, туку беше еден никаков шушумига педер, со долга жолта коса и слаб како сучка, цело време возеше точак и сите го знаеја дека е педер. Не ни мораше да потенцира, зашто од километар смрдеше на педерлук, целиот исфеминизиран и слично. Небитно, он си признаваше дека е педер и дека сака да лапа кур. Се дружеше тука по маалските дуќани со локалните кооперативци или кога некој сељак чекаше автобус за дома и сакаше да се разлади со две-три скопски на гајбите. Вероватно, од тука и црпеше материјал за пушење курови. Миле никој го немаше тепано, слободно се шеташе и се кажуваше дека е педер, си беше прифатен нормално од луѓето. Он не замараше за неговите права како овие модерните досадни педери, т.е. не беше како што викаат Американците "курва за внимание". Не бараше да посвои деца или дечко за да се омажи.

Со еден збор Миле беше многу позадоволен и посреќен педер од вас младите.
 
S

staycalm

Гостин
Памтам уште од мал, од основно, имаше кај мене во населба еден стар педер од старата клапа скопски педери, Миле педерот се викаше, не беше од овие новите и модерните педери со бицепси и стомачни мускули, туку беше еден никаков шушумига педер, со долга жолта коса и слаб како сучка, цело време возеше точак и сите го знаеја дека е педер. Не ни мораше да потенцира, зашто од километар смрдеше на педерлук, целиот исфеминизиран и слично. Небитно, он си признаваше дека е педер и дека сака да лапа кур. Се дружеше тука по маалските дуќани со локалните кооперативци или кога некој сељак чекаше автобус за дома и сакаше да се разлади со две-три скопски на гајбите. Вероватно, од тука и црпеше материјал за пушење курови. Миле никој го немаше тепано, слободно се шеташе и се кажуваше дека е педер, си беше прифатен нормално од луѓето. Он не замараше за неговите права како овие модерните досадни педери, т.е. не беше како што викаат Американците "курва за внимание". Не бараше да посвои деца или дечко за да се омажи.

Со еден збор Миле беше многу позадоволен и посреќен педер од вас младите.
Многу добра приказна, ај иди испуши еден кур i can see you want to
 
S

staycalm

Гостин
Тоа е болест.
in your book, maybe. ама не и од страна на светските доктори[DOUBLEPOST=1467219161][/DOUBLEPOST]
Лол, очигледно е дека се попали од мојот пост кој содржеше неколку сочни изрази.

Ок.
[DOUBLEPOST=1467219326][/DOUBLEPOST]Туку едно не ми е јасно, ај нека ми се објаснат хомофобите зошто користат Фејсбук, Гугл, Јутјуб и уште мноогу сајтови/социјални мрежи чии што сопственици јавно ја поддржуваат LGBT заедницата и се залагаат за нивни права? :D
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
@Let 3, јас не се откажувам, вака ќе си се докажуваме цело време, до кај тераме, тераме. Конкретна бројка не можам да ти кажам, ама не се 10 души ко ти што кажуваш. Убиени... ене оние во Орладно. Во Македонија, фала Богу таков случај не сме имале. Кај нас не се ни покажуваат јавно, од истата причина дека ќе бидат нападнати. А, да ти кажам има и некои кои колку и да сме open-minded нација не би излегле јавно. Значи не се сите исти како што се некои да бараат права и слично. Хетеросексуалците сите исти ли се?
До членот погоре што пишал за тој комшијата. Порано луѓето не биле како што се денес. Денес некои ептен си даваат за право. Демек, знаеш ли јас кој сум? Си даваат право да осудуваат. Денес повеќе се мисли на туѓиот отколку својот живот. Порано луѓето не се замарале со ова, како што сега ние се замараме.
И до членот што рекол дека е болест, не е болест. Таквото твое размислување е болест.[DOUBLEPOST=1467230957]
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
@Let 3, јас не се откажувам, вака ќе си се докажуваме цело време, до кај тераме, тераме. Конкретна бројка не можам да ти кажам, ама не се 10 души ко ти што кажуваш. Убиени... ене оние во Орладно. Во Македонија, фала Богу таков случај не сме имале. Кај нас не се ни покажуваат јавно, од истата причина дека ќе бидат нападнати. А, да ти кажам има и некои кои колку и да сме open-minded нација не би излегле јавно. Значи не се сите исти како што се некои да бараат права и слично. Хетеросексуалците сите исти ли се?
И ај прочитај шо си напишал и обиди се да го разбереш разумно:
Имало многу педерана во Македонија али не излегуваат јавно оти се плашеле од насилија кон нив кои всушност и ги нема во Македонија?!?!
Си имате здружение, си имате претседател кој го знае пола Македонија и кој јавно излегува со ставови за педери, и кутричкиот сам си маршира еднаш годината пред собрание со транспарент барајќи некакви екстра права за него. И нема никој покрај него да го подржи. Си патува често на релација Скопје Битола, си излегва, не го чуваат специјалци , не носи панцири и никогаш нишо не му се случи поради то шо е педер.
ПС
у ствари му се имаше случано порано пред можеби 20 години ,имаше љубовник овде во БТ, заедно излегуваа, се шетааа, навечер одеа в парк ваљда да се шприцнат малце со семена течност... како и да е тој дечкото негов, во некој параноичен напад на љубомора, го имаше киднапирано и држано врзан неколку дена и го имаше малтретирано и бодено со молив по телото. Пред некоја година се самоуби, дома скршил џам и со стаклото си исекол вените и така го нашле дома целио во крв кутрата стара мајка и помладиот брат.
Значи еден пример на малтретиран педер во македонија - е од друг педер.

ППСС
пред да се случи орландо во франција беше нападнат рок концерт. И то со многу повеќе жртви.
Рокерите се позагрозени од педери?
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Треба да ризикуваат ли за да видат како ќе реагира околината? 90% од мислењата на темава се против нив. Како нема да знеш дека ќе бидат нападнати. По социјални мрежи има секакви идиоти со идиотски ставови и мислења. Додуша грешка е тоа став и мислење да го кажеш. Глава сечам, за тоа дека не седнале ни пет минути да подразмислат на оваа тема, пред да осудат. Јас стварно не знам ти за какви претседатели збориш, каква екипа и собиранки. Има некои што сакаат само нормален живот. Тие нема да ги најдеш ниту на некоја, парада, ниту во некој штаб. Океј, ти цело време се водиш според некои примери. Јас зборам општо.
Ако не се лажам, концертот беше нападнат од овие терористиве. И ако не се лажам, не беше намерата да ги убијат рокерите, туку општо луѓето. Ако сум грешка поправи ме. Не сум баш упатен во ова.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Треба да ризикуваат ли за да видат како ќе реагира околината? 90% од мислењата на темава се против нив. Како нема да знеш дека ќе бидат нападнати. По социјални мрежи има секакви идиоти со идиотски ставови и мислења. Додуша грешка е тоа став и мислење да го кажеш. Глава сечам, за тоа дека не седнале ни пет минути да подразмислат на оваа тема, пред да осудат. Јас стварно не знам ти за какви претседатели збориш, каква екипа и собиранки. Има некои што сакаат само нормален живот. Тие нема да ги најдеш ниту на некоја, парада, ниту во некој штаб. Океј, ти цело време се водиш според некои примери. Јас зборам општо.
Ако не се лажам, концертот беше нападнат од овие терористиве. И ако не се лажам, не беше намерата да ги убијат рокерите, туку општо луѓето. Ако сум грешка поправи ме. Не сум баш упатен во ова.
И јас се слагам со тебе, најбезбедно е педерите да се преорјентират во нормални и никој нема да ги демне да ги убива
Еве гледам по тебе толку страв од нешо виртуелно немам видено, освен можеби кај мали деца дека има нешо под кревет или во шкафот се крие чудовиште.
Мислам, ситуацијата е сериозна, заеби анални секс кога од страф инфаркт ќе фатите
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Не. Не се ненормални за да станат нормални. Мислев за нормален живот. Како и секој од нас. Да ги имаат истите права како и хетеросексуалците. Забегавме од темава. Јас мислам дека океј е да можат да склучат брак, а и дете да си посвојат. И за каков страв збориш? Не сфатив.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Не. Не се ненормални за да станат нормални. Мислев за нормален живот. Како и секој од нас. Да ги имаат истите права како и хетеросексуалците. Забегавме од темава. Јас мислам дека океј е да можат да склучат брак, а и дете да си посвојат. И за каков страв збориш? Не сфатив.
Ajдеее страв им било да излезат како педери оти ќе ги убиеле али радо би се женеле со други педери и посвојввале деца?!?!
не знам дали примеќаш колку... како да кажам... ти се блесави постовите?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.691
@Let 3, јас не се откажувам, вака ќе си се докажуваме цело време, до кај тераме, тераме. Конкретна бројка не можам да ти кажам, ама не се 10 души ко ти што кажуваш. Убиени... ене оние во Орладно. Во Македонија, фала Богу таков случај не сме имале. Кај нас не се ни покажуваат јавно, од истата причина дека ќе бидат нападнати. А, да ти кажам има и некои кои колку и да сме open-minded нација не би излегле јавно. Значи не се сите исти како што се некои да бараат права и слично. Хетеросексуалците сите исти ли се?
До членот погоре што пишал за тој комшијата. Порано луѓето не биле како што се денес. Денес некои ептен си даваат за право. Демек, знаеш ли јас кој сум? Си даваат право да осудуваат. Денес повеќе се мисли на туѓиот отколку својот живот. Порано луѓето не се замарале со ова, како што сега ние се замараме.
И до членот што рекол дека е болест, не е болест. Таквото твое размислување е болест.[DOUBLEPOST=1467230957]
Тој убиецот од Орландо не беше педер? Читав дека и тој бил педер па нешто им се налутил на другарите и ги разнел со бомба.... што значи дека тој атак е внатрегејовски и нема врска со хетеросексуалците и хомофобите.....[DOUBLEPOST=1467236775][/DOUBLEPOST]Зошто ми го снема напишаното?[DOUBLEPOST=1467236848][/DOUBLEPOST]
Тој убиецот од Орландо не беше педер? Читав дека и тој бил педер па нешто им се налутил на другарите и ги разнел со бомба.... што значи дека тој атак е внатрегејовски и нема врска со хетеросексуалците и хомофобите.....[DOUBLEPOST=1467236775][/DOUBLEPOST]Зошто ми го снема напишаното?
 
Последно уредено:

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Ajдеее страв им било да излезат како педери оти ќе ги убиеле али радо би се женеле со други педери и посвојввале деца?!?!
не знам дали примеќаш колку... како да кажам... ти се блесави постовите?
Не ми се на мене блесави постовите, колку што ти не сакаш да сфатиш. Сакаат нормален живот, ама тој нормален живот го немаат. Како да ти објаснам? Доколку не бевме толку назад со времето, може и ќе имаа нормален живот. Сакаат да склучат брак, кај нас дозволено е тоа, а и деца да имаат?[DOUBLEPOST=1467262304][/DOUBLEPOST]
Ajдеее страв им било да излезат како педери оти ќе ги убиеле али радо би се женеле со други педери и посвојввале деца?!?!
не знам дали примеќаш колку... како да кажам... ти се блесави постовите?
Не ми се на мене блесави постовите, колку што ти не сакаш да сфатиш. Сакаат нормален живот, ама тој нормален живот го немаат. Како да ти објаснам? Доколку не бевме толку назад со времето, може и ќе имаа нормален живот. Сакаат да склучат брак, кај нас дозволено е тоа, а и деца да имаат?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Не ми се на мене блесави постовите, колку што ти не сакаш да сфатиш. Сакаат нормален живот, ама тој нормален живот го немаат. Како да ти објаснам? Доколку не бевме толку назад со времето, може и ќе имаа нормален живот. Сакаат да склучат брак, кај нас дозволено е тоа, а и деца да имаат?[
Taa желба за бракој, од љубов им иди или од интерес?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom