Хернија (кила)

Член од
29 февруари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
3
знае некој колку кошта операција од кила во некоја од приватниве болници низ Скопје?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Не знам дали е за тука постот ама ајде ако знае некој нека пиши,при вежбање осетив болка долу кај препоните, како да ми прелапна нешто, ама болката траеше секундарно.
Отидов дома без проблем и дури се туширав приметив на тоа место црвен круг, и лупење на кожата на тоа место.
 
Член од
28 септември 2018
Мислења
52
Поени од реакции
134
Не знам дали е за тука постот ама ајде ако знае некој нека пиши,при вежбање осетив болка долу кај препоните, како да ми прелапна нешто, ама болката траеше секундарно.
Отидов дома без проблем и дури се туширав приметив на тоа место црвен круг, и лупење на кожата на тоа место.
Топче се има ли формирано на тоа или во околина на тоа место? Или оток?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Топче се има ли формирано на тоа или во околина на тоа место? Или оток?
Нема ништо, само црвенило, осетив болка на тоа место кога кренав тежина дури вечерта приметив црвенило и сега како жолтеникаво е малце, исто како кога ќе се удриш некаде.
 
Член од
28 септември 2018
Мислења
52
Поени од реакции
134
Нема ништо, само црвенило, осетив болка на тоа место кога кренав тежина дури вечерта приметив црвенило и сега како жолтеникаво е малце, исто како кога ќе се удриш некаде.
Ништо не ти е, немаш кила. Си истегнал нешто. Одмори малку од вежбање.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не знам дали е за тука постот ама ајде ако знае некој нека пиши,при вежбање осетив болка долу кај препоните, како да ми прелапна нешто, ама болката траеше секундарно.
Отидов дома без проблем и дури се туширав приметив на тоа место црвен круг, и лупење на кожата на тоа место.
Хиљаду посто 100 % не е кила. Не брини.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Кузнај шо е, кила не е сигурно е сега тука прашањето е дали се појави црвенилото од истегнатост кога кревав тежина затоа што осетив болка долу кај препоните или некоја кожна иритација е, ни боли ни чеша.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom