Хавана

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Врска нема тоа дека ќе се влага од 21 година. Нема шанса да се направи такво нешто, не смее по закон.

Иначе Хавана рулз. Од кога почна е моето резиденс плејс. Ја обожавам дека работи секоја вечер. Од понеделник од понеделник, секоја вечер има нешто интересно. Понеделникот посебно.

Да ве поканам сите во понеделник на пиење по пола цена и Ај Кју unplugged. Језиво добро е, нема гужва, нема ништо. Башка кој знае да свири гитарче, бас гитарче, има желба да пее може слободно да се качи и да си иссвирка или испее некоја песМа.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
IQ со друг репертоар свират таму...џорџ мајкл работи :(....нема веќе фуфајтерс...ама барем ќупиња доаѓаат а тоа е мотивот на сите.
Заеби музика кога цицки слушаш....sold out!
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Да, и ја сум секој викенд таму и топ е. Али у понеделник има гужваааа. Бар имаше прошлиот.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Заеби музика кога цицки слушаш....sold out!
Има добри цицки?

Да знам дали да одделам термин во мојто густ распоред за да поминам натаму. Сеуште не сум бил.
п.с. дајте рецензија за петок/сабота (другите денови од објективни причини не можам да излегувам).
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Врска нема тоа дека ќе се влага од 21 година. Нема шанса да се направи такво нешто, не смее по закон.

Иначе Хавана рулз. Од кога почна е моето резиденс плејс. Ја обожавам дека работи секоја вечер. Од понеделник од понеделник, секоја вечер има нешто интересно. Понеделникот посебно.

Да ве поканам сите во понеделник на пиење по пола цена и Ај Кју unplugged. Језиво добро е, нема гужва, нема ништо. Башка кој знае да свири гитарче, бас гитарче, има желба да пее може слободно да се качи и да си иссвирка или испее некоја песМа.
Анплагд? Ми се свиѓа, ми се свиѓа ептен. Нешто ко Деј Оф што свиеа во Кастм секоја Сабота попладне, у дворче мерачки:)
Може да се отиде...башка пиење упола цена....примамливо
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Анплагд? Ми се свиѓа, ми се свиѓа ептен. Нешто ко Деј Оф што свиеа во Кастм секоја Сабота попладне, у дворче мерачки:)
Може да се отиде...башка пиење упола цена....примамливо
Дојди, ќе биде лудница.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Шо има вечер?
Додади го клубот за пријател на Фејсбук, и приклучи се на групата на истиот сајт.
Ќе добиваш повеќе реклами од нив отколку од Хабардов Центар за Дијанетика и Скиентологија :pos:
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.386
Поени од реакции
1.862
Замарам по темиве,ама сакав да знам дали вечер ќе свират South Park? Однапред фала.:)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Што ќе има вечер во Хавана??
Ми се иде , одамна немам отидено негде.. Само се шуњам по кафичи...
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Vecer se Band Over, interesen sostav, dobra svirka i taman luge.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Утре има нешо ден против сида или незнам што у склоп на таксират е и ваљда ... везе неам знам дека ке настапат Дани и ДНО ( незнам за уше некој ) а ваљда после и анплагд ке има Ајт ПОЗ !
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Журка за спасување на "Студент ФМ" - 11.12.2008

Бесплатен настан на кој ќе настапат "Паркети", Гејмовер, Тони Димитров и диџеите на радиото"Студент ФМ", ќе се оддржи утре во дискотеката "Хавана" во Скопје. Настанот е всушност акција под мото "Пушти глас!" и е за спасување на "Студент ФМ" -студентското радио кое неодамна беше затворено од ректорот на Универзитетот "Свети Кирил и Методиј".
"Студент ФМ" успешно работеше скоро една година. Одлуката за затворање беше изведена и реализирана во четири дена, а причината, според ректорот, е немањето доволно парични средства.
Журката во "Хавана" е иницирана и од студентскиот револт поради негирање на нивната слобода на изразување, и општо поради нападот на слободата на изразување во доба кога медииумите преставуваат доказ за демократијата во едно општество.

Извор: Вест
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.820
Поени од реакции
10.971
Momci vecer sto ke ima vo Havana dali znaete, t.e dali ostana toa deka u cetvrtok svirat Why Not.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom