Фудбал на плажа

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување
А

Ајсшутер

Гостин
Дали гледате фудбал на плажа,и како ви се допаѓа овој Спорт,имате ли омилен тим,гледате ли ?

Јас гледам понекоѓаш,најчесто даваат на Еуроспорт и ми се допаѓа фудбалот на плажа.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
И јас гледам на Euro sport, ми се допаѓа овој спорт.А омилен тим кога ќе играат држави ми е Шпанија!!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.509
Поени од реакции
6.142
интересен е само зафркнат е!не може да дриблат :toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.441
Поени од реакции
42.718
Супер спорт е!!Почнав да го гледам од летово кога се играше Светското првенство..Бразилците се најдобри,но јас навивам за Шпанија(Амариља)..Само не знам кога точно(во кој месец) започнува Светското Првенство..Како што разбрав секоја година се игра,а ова лето ќе биде во Емиратите..И има многу атрактивни голови..
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Интересен фудбал се игра на плажа паѓаат многу атрактивни голови, а инаку навивам за Аргентина и Италија. За Аргентинската репрезентација за фудбал на плажа игра и синот на Диего Армандо Марадона.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Да, да и јас го гледам!
Летоска изгледа имаше светско првенство, играше и син му на Марадона, не сум сигурен ама изгледа се викаше Диего џуниор Малачи
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Гледам, ептен е интересно, ама е многу поубаво кога го играш:)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.441
Поени од реакции
42.718
Син му на Марадона игра за Италија,а не за Аргентина..Стигнаа до финале ама загубија 5-2,ако не се лажам/
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Не гледам фудбал на плажа,но кога одам лето на одмор чат пат играм:)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Французите ми се омилени на чело со тренерот нивни Ерик Кантона...:vozbud:
Многу се интересни кога шутираат од пола терен во леј а и топкава често знае да отскокне незгодно и паѓаат интересни голови:tv:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.314
Поени од реакции
46.109
Сум гледал на Еуроспорт и многу ми се свиѓа, како иде се течно брзо, головите се кој од кој поубав без многу тактики фаули итн.
За играње сум играл порано две папучи за стативи и пичи,:) лошо е што многу многу ме болеа нозе после, скоро и да не ги осеќав, нога не можев да кренам, два дена едвај одев :)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
глупости !! ич не ми е мерак фудбал на плажа .. иначе од бразилец не верувам дека има некој подобар у фудбал на плажа.. Кисс :)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па тие се правени на плажа што сакаш:)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Мн интересен спорт :)
баш ми се свиѓа што можа да шутираа од секаде бидејќи е мал теренот а и џуглирањето :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Нема дриблање, само шутирање! ВИВА СОКОВИ :)))) (шала)

Добар е спортот немам ништо против, сум гледал на ЕвроСпорт многупати зафркнат е треба да си навикнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom