Фудбалски/трансфер дискусии

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.135
Поени од реакции
21.048
Изјавава во стилот на, добар е, ама има и подобри од него :pos:

Се си е на место во изјавата на Ван Дајк.
Ако мислиш на тоа 'it is far from complete' мисли на договорот меѓу Ливерпул и Феенорд.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.619
Поени од реакции
62.787
Се си е на место во изјавата на Ван Дајк.
Ако мислиш на тоа 'it is far from complete' мисли на договорот меѓу Ливерпул и Феенорд.
Не, не мислам на тоа. Постот ми се однесуваше на делот "He is one of the better Dutch coaches".
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.339
Поени од реакции
22.738
Нели се пензионирани?
Сакам да ти кажам дека од Кројф наваму и на моменти Ван Гал, холандаките тренери не ги бива. Златна генерација изгори Холандија заради такви тренери.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.272
Поени од реакции
41.834
Очекував Рагник скоро сигурно да е тренер на Баерн, све налагаше на тоа ама гледам денес дека и он ги одбил, на крај да не испадне ко и со Чави, да остане Тухел, што искрено мислам дека би се десило во сценарио да освои ЛШ. План А, Б, Ц, све им отиде низ вода на Баерн за нов тренер, интересно ќе биде да се види за кого би се одлучиле сега. Мурџо и Конте уште им се слободни. :D
 
Член од
14 август 2022
Мислења
765
Поени од реакции
830
Очекував Рагник скоро сигурно да е тренер на Баерн, све налагаше на тоа ама гледам денес дека и он ги одбил, на крај да не испадне ко и со Чави, да остане Тухел, што искрено мислам дека би се десило во сценарио да освои ЛШ. План А, Б, Ц, све им отиде низ вода на Баерн за нов тренер, интересно ќе биде да се види за кого би се одлучиле сега. Мурџо и Конте уште им се слободни. :D
Нема шанси Тухел да остане се спука со Хенес. Ради Хенес и Рагник ги одјебал, стариот сака да се меша сегде, тешко ќе се нафати некој да го тренира Баерн.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.307
Поени од реакции
12.678
Не знам тука кој е полуд, дали Баерн што сака да го ангажира Рагник, или овој што не се нафатил да им биде тренер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.272
Поени од реакции
41.834
Нема шанси Тухел да остане се спука со Хенес. Ради Хенес и Рагник ги одјебал, стариот сака да се меша сегде, тешко ќе се нафати некој да го тренира Баерн.
Уствари да во право си сега баш последно беше ѕа Мусиала нешто, јавни препирки имаа, т.е. Тухел јавно ја коментираше изјавата на Хенес. Али од друга страна првите три опции им пропаднаа па затоа удрив на едно такво можно сценарио али го заборавив последниот испадн на Тухел, таква изјава и коментар за претпоставен дава само човек кој знае дека сигурно веќе нема да е дел од тимот и веќе сеедно му е.

Нека му ја реанимираат кариерата на Мурџо бе кој кур, бар ќе е у лига со доста слаба конкуренција не верувам дека Левер ќе ја повторат сезонава пак, со играње и во ЛШ следна сезона каде ќе се изиграат повеќе натпревари со новиот формат, и во двете фази со оглед дека има 8 утакмици во група само и ќе се игра до Јануари, плус тие што нема да се во први 8, екипи од 9то до 24то, ќе играат двомеч за пласман во осмина финале.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.646
Поени од реакции
14.496
бар ќе е у лига со доста слаба конкуренција
Ако беше писмен (а не си) - ќе знаеше дека од догодина Бундес имаат 5 претставници во ЛШ.
А ако Дортмунд освои ЛШ (малку тешко) - ќе имаат дури 6 претставници во ЛШ.

Не знам во кој универзум (освен во твојот умрен) - една лига може да се квалификува дека е со слаба конкуренција ако има 5-6 претставници во ЛШ.
Не знам која лига е со слаба конкуренција ако таа иста лига има 2 претставници во овогодинашното полуфинале на ЛШ и еден претставник во полуфинале на Лига Европа.

Али добро, го знаеме умреното Кајгана мислење за Бундес (нешто слично како што е за Левица овде, ама обратно), така да можете да го попушите.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.272
Поени од реакции
41.834
Ако беше писмен (а не си) - ќе знаеше дека од догодина Бундес имаат 5 претставници во ЛШ.
А ако Дортмунд освои ЛШ (малку тешко) - ќе имаат дури 6 претставници во ЛШ.

Не знам во кој универзум (освен во твојот умрен) - една лига може да се квалификува дека е со слаба конкуренција ако има 5-6 претставници во ЛШ.
Не знам која лига е со слаба конкуренција ако таа иста лига има 2 претставници во овогодинашното полуфинале на ЛШ и еден претставник во полуфинале на Лига Европа.

Али добро, го знаеме умреното Кајгана мислење за Бундес (нешто слично како што е за Левица овде, ама обратно), така да можете да го попушите.
1714642716065.png

teeeraj, sea so ednovegjasta glupava muvla ke se zamaram ja sto ne znae normalno da diskutira. aemrshupizdumaterinu
Lani italija imase 2 pretstavnika vo polufinale LS ako e za toa, i oni isto imaat 5 pretstavnika vo LS od sledna i pred Bundes toa go obezbedija kade edna ekipa 20 godini po red e prvak, osven ovaa, pa ligata e pak slaba i nekvalitetna, ama dzabe ke ti se objasnue, namesto u mozok, sve otislo u vegja i brk, glupak eden umren.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.069
Поени од реакции
55.830
Нема шанси Тухел да остане се спука со Хенес. Ради Хенес и Рагник ги одјебал, стариот сака да се меша сегде, тешко ќе се нафати некој да го тренира Баерн.
@Uli Hoeneß не се мешај ехехехехеххехехехехе дасе нашалиме
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.646
Поени од реакции
14.496
teeeraj, sea so ednovegjasta glupava muvla ke se zamaram ja sto ne znae normalno da diskutira. aemrshupizdumaterinu
Lani italija imase 2 pretstavnika vo polufinale LS ako e za toa, i oni isto imaat 5 pretstavnika vo LS od sledna i pred Bundes toa go obezbedija kade edna ekipa 20 godini po red e prvak, osven ovaa, pa ligata e pak slaba i nekvalitetna, ama dzabe ke ti se objasnue, namesto u mozok, sve otislo u vegja i brk, glupak eden umren.
Пак ќе ти кажам - неписмен си. А и многу, многу прост.
Таа слика од мене беше сликана за еден далечен movember (чуван брк колку за слика), а веѓите се монтажа од циганката (или од некој друг претходно).
Нејсе, јасно ми е се каков простак си кога како прва реакција постираш стара фотошопирана слика од мене, монтирана на Винициус. Непораснато клошарче.

Џабе си од 2007-ма овде кога си глуп како тенџере и не се научи на ништо.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.272
Поени од реакции
41.834
Пак ќе ти кажам - неписмен си. А и многу, многу прост.
Таа слика од мене беше сликана за еден далечен movember (чуван брк колку за слика), а веѓите се монтажа од циганката (или од некој друг претходно).

Џабе си од 2007-ма овде кога си глуп како тенџере и не се научи на ништо.
Vidi go, se pravda ... :pos: Ama ja ne taka, ama brkot, ama vegjata dajte vi se molam, pa movember bese. 3 dena ne si tuka otkako izleze od dupkata i cholisimo uspea da te memosa ebate toa, od sto sakas da glumis drzok neso, se filmas.

Zemal mi objasnue za liga koja Baern ja privatizirase, 20 godini prvaci po red, edna ne stanale sampioni gotovo, konkurencijata e prejaka, ne se izdrzue ova, kako li ke se spravime so granit xhaka i bonifaci slednata sezona, odma mu se razulavi brkot i go nasoci da pisue na kajgana gluposti. Ne smaraj sea ae toa e, sam si kriv sto demek vlagas drsko u diskusija i mislis gospod za muda si go fatil, ko da ne te znaeme koj si so si baska sto mnogu slaba osnova imas za poentata sto sakas da ja isteras za liga kade klubot za koj navivas e bog i batina. Ili diskutiraj ko sto se diskutira ili gubi se u tri lepe.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom