Фудбалски вести

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А и Маскерано е згрешено.

@Peja989 ај кажи као треба правилно. :pipi:
Јас мислам дека е Масшчерано, така и го изговара тетката на гугл транслејт ама на Википедија некои други „букви“ ми дава...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јас мислам дека е Масшчерано, така и го изговара тетката на гугл транслејт ама на Википедија некои други „букви“ ми дава...
Мислам дека најточно е според Филе, односно МасЧерано. :icon_lol:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Болеста не е заебанција, доаѓа до пукање/распаѓање на цревата проследено со дијареа и крварење.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://www.sportklub.rs/video-igramo-sa-seltikom-ma-ludilo
:vozbud::vozbud:

Искрено, и јас едвај го чекам old firm дербито. За мене најдобро дерби на светот, без разлика на квалитетот на двете екипи. Не е можно со колку жар и страст се играат утакмиците. Немам пропуштено дерби меѓу овие, некој добри 7-8 години.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Chinese Super League champions Guangzhou Evergrande have appointed former Real Madrid and Juventus defender Fabio Cannavaro as their new coach.

Cannavaro replaces his former mentor Marcello Lippi, who on Sunday announced his decision to retire from football management and take over as Guangzhou technical director.


Read more here: http://www.mercedsunstar.com/sports/article3571007.html#storylink=cpy
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
RIP Сосиедад :pos:

Мојс е створен за такви клубови, само не знам Шпански дали знае. Изгледа чекаше понуда од некој посаглам тим од Англија, али џабе, не дојде.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Руни се сеќава на Макеоднија.MAKDONSKI LAF !
[DOUBLEPOST=1415722944][/DOUBLEPOST]И тоа со уставно име !!! НЕКА ПУШАТ ГРЦИТЕ ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНИЈА РУНИ НЕ НЕ ФИРОМИЗИРАШЕ ! :vozbud:
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.472
ФИФА досудила дека ФИФА не била корумпирана за гласањето на светското во Катар :eek: :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom