Фудбалски вести

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Епa aј и Нoтингем Фoрест дa ги стaвaт. Пoштo имaaт пoвеќе титули oд Челзи, Сити и Арсенaл зaеднo :D

И штo е oвa 5 Енглези?
Очекував ваков одговор, ама не е исто 7 ЛШ титули и Нотингем Форест. :) У секој случај лигава е тешка глупост и ваква идеја е само пари и ништо повеќе. Ако се случи ова фудбалот ќе биде фрлен во провалија како спорт и се надевам дека кур нема да видат од парите што ги планираат.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не.
Затоа што не споредувам Арсенал со Челзи, него Интер со Милан.
Јас споредувам.
Споредбата Интер-Милан заврши со мега јакиот аргумент од твоја страна наречен фејспалм.
 
H

HoT IcE

Гостин
Јас споредувам.
Споредбата Интер-Милан заврши со мега јакиот аргумент од твоја страна наречен фејспалм.
Ти и Кобе рипнавте ко хиени да го браните Интер само затоа што сте фанови на истиот, ја се кладам дека сите други што се неутрални фанови ќе се согласат дека Милан > Интер. Интер е непостоечки клуб, исто како Арсенал.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Ти и Кобе рипнавте ко хиени да го браните Интер само затоа што сте фанови на истиот, ја се кладам дека сите други што се неутрални фанови ќе се согласат дека Милан > Интер. Интер е непостоечки клуб, исто како Арсенал.
Можеш да ми објасниш зошто Челзи > Арсенал, ама озбилно те прашувам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тоа што Ливерпул има 5 во ЛШ и 18 во Енглеска не значи дека заслужува да игра во некаква лига повеќе од Челзи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
C

Castiel

Гостин
Супер аргумент, одличен показател за целосната историја на двата клуба. Сега да ти ја пратам јас моменталната табела од Серија А и да видиш кај е Милан а каде Интер?
Wow Интер е цели 5 бода пред Милан и тоа со натпревар повеќе.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уште кога ќе ги видите тимовите кои ја форсираат оваа лига, јасно ви станува што е целта. Какви трофеи, каква традиција и престиж од ЛШ ќе им фалела, газ ќе дадат за пари. Само не знам што им е поентата баш сега да уценуваат кога УЕФА нели го воведе тоа правилото по 4 екипи од топ лигите, како и да беше.
 
C

Castiel

Гостин
Епа баш тоа, многу глуп аргумент е нели?
Па глуп е тој аргумент да. Али во право е. За неутрални фанови Милан е поуспешен тим од Интер ради тие тирули во европа. Затоа и има поголемо реноме во светот па можеби и повеќе фанови во светот. Можеби не некоја огромна бројка ама сепак. Мада ако продолжат со мизеријава и неиграње во европа и понатаму и под европа подразбирам Лш помладиве генерации појма нема да имаат кој с3 Миланските гиганти ниту па нови фанови ќе имаат екипиве.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom