Французинка силувана во Скопје

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Не ми се верува дека ова го читам:P

Море се слушаш ли ти.

Иди ова истово кажи и го на Французинката. Ќе те разбере. Сигурен сум.
--- надополнето: 17 јули 2012 во 21:27 ---
мкд владе

Да се дополнам за да знаеш отприлика за што говорам.



А, ти во таква ситуација, кажи и слободно, види ќерко може лажеш, може невини се.
Те сваќам јас што сакаш да кажеш, што не значи дека си во право.
Ајде ке ги отепаш и ке ги лежиш. И според тебе ете ке ја одмаздиш ќерката. И што ако по некое време кога ти си лежиш онака во затвор заврши истрагата и си дознал дека си носиш на душа 3 невини души кои немале никаква врска со било што. Или уште полошо си ги отпеал погрешните тројца.
Би можел со тоа да живееш ????
Ајде да одиме малце подлабоко. И тие тројца сигурно имале родители и по некоја случајност се со исто размислување како тебе. Понатаму претпоставуваш како би се одвивале настаните.
Емоциите се јака работа која покрај другото не ти дозволуваат да размислуваш објективно.
Затоа треба да се прави разлика помеѓу обвинет и осуден, и да се остави работата да си ја завршат тие кои се обучени и платени за тоа.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Те сваќам јас што сакаш да кажеш, што не значи дека си во право.
Ајде ке ги отепаш и ке ги лежиш. И според тебе ете ке ја одмаздиш ќерката. И што ако по некое време кога ти си лежиш онака во затвор заврши истрагата и си дознал дека си носиш на душа 3 невини души кои немале никаква врска со било што. Или уште полошо си ги отпеал погрешните тројца.
Би можел со тоа да живееш ????
Ајде да одиме малце подлабоко. И тие тројца сигурно имале родители и по некоја случајност се со исто размислување како тебе. Понатаму претпоставуваш како би се одвивале настаните.
Емоциите се јака работа која покрај другото не ти дозволуваат да размислуваш објективно.
Затоа треба да се прави разлика помеѓу обвинет и осуден, и да се остави работата да си ја завршат тие кои се обучени и платени за тоа.
Види Владе, тешко дека не се тие што сум ги отепал, ако мојата ќерка ги препознала:P

БАтали ти такви хипотези.

Не води никаде дискусијава.

Како сакаш размислувај.

ЈАс само ти кажувам како би реагирал, да не дај боже бев засегнат од случајов.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Види Владе, тешко дека не се тие што сум ги отепал, ако мојата ќерка ги препознала:P

БАтали ти такви хипотези.

Не води никаде дискусијава.

Како сакаш размислувај.

ЈАс само ти кажувам како би реагирал, да не дај боже бев засегнат од случајов.
Нема везе батали, да се надеваме дека ни јас ни ти нема да се најдеме во таква ситуација без разлика дали ке бидеме обвинети или обвинители.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Те сваќам јас што сакаш да кажеш, што не значи дека си во право.
Ајде ке ги отепаш и ке ги лежиш. И според тебе ете ке ја одмаздиш ќерката. И што ако по некое време кога ти си лежиш онака во затвор заврши истрагата и си дознал дека си носиш на душа 3 невини души кои немале никаква врска со било што. Или уште полошо си ги отпеал погрешните тројца.
Би можел со тоа да живееш ????
Ајде да одиме малце подлабоко. И тие тројца сигурно имале родители и по некоја случајност се со исто размислување како тебе. Понатаму претпоставуваш како би се одвивале настаните.
Емоциите се јака работа која покрај другото не ти дозволуваат да размислуваш објективно.
Затоа треба да се прави разлика помеѓу обвинет и осуден, и да се остави работата да си ја завршат тие кои се обучени и платени за тоа.
Амн бе човек, го иступи 20 страни. :)
Ако се невини, ако се невини... Ако се невини ке бидат ослободени, ако не се невини ке бидат со црнци во келија. Simple as that.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Многу би било подобро кога медиумите би известувале за ОСУДЕНИ силувачи, педофили, криминалци, наместо за ОСОМНИЧЕНИ...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ја памтите девојката што ја удри кола во Америка и шоферот избега?
Умре девојката.

Нормално сум против силување, и добро го знаете поголемиот дел од вас моето мислење на темата, но затоа што е ,,французинка,, сега ќе паѓаме во несвест, а ако е наша... што има везе што ја снашло.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ја памтите девојката што ја удри кола во Америка и шоферот избега?
Умре девојката.

Нормално сум против силување, и добро го знаете поголемиот дел од вас моето мислење на темата, но затоа што е ,,французинка,, сега ќе паѓаме во несвест, а ако е наша... што има везе што ја снашло.
Подобро да се збори за некој случај отколку за ниеден и сите да гледаат сеир. И онака ако не е странец во прашање никој не се поместува па ваљда некој ќе чукне глава дека силувањето и малите казни се општ проблем кој треба да се решава и кога се наши девојки во прашање.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Да е жива и здрава, така се расте.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Амн бе човек, го иступи 20 страни. :)
Ако се невини, ако се невини... Ако се невини ке бидат ослободени, ако не се невини ке бидат со црнци во келија. Simple as that.
И ти по 20 страни дојде до таков заклучок.
Да ти кажам право стварно си ПРОТОТИП(y)
п.с А црнци ти ке обезбедиш или имаме на лагер :)
 
H

-HRO

Гостин
Ова е настан кој се случува насекаде низ странство, не само кај нас.
Единствено што не погодува како земја е тоа што ќе се преувеличува настанов и ќе се расчујат муабети дека ние овде сите сме вандали. Низа на вакви идентични настани можат да допринесат туристите да почнат да бегаат, и нашава средина да биде прогласена за опасна туристичка зона.
Инаку извршителите мораат да бидат најстрого казнети! Штета што во нашава земја за ваков грозоморен дебилен и насилен акт нема доживотен затвор, или бесење на Плоштад!
Кутрата девојка...греота.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
И ти по 20 страни дојде до таков заклучок.
Да ти кажам право стварно си ПРОТОТИП(y)
п.с А црнци ти ке обезбедиш или имаме на лагер :)
Ма не сум се ни замарал се да ти читам, али тие што ги прочитав, ако некој каже нешто веднаш си ти тука со против-мислење :icon_lol:
А црнци ке набавиме на тендер.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
дека сигурно е волонтерка од овие невладиниве перачи на пари :)
Мене ме плаши да не е оваа...
Соработка на МОК со Владата на Франција
Административна помош од Франција за МОК

Како резултат на искрената соработка на МОК со Францускиот олимписки комитет и со Владата на Република Франција, од денеска до почетокот на јули 2012 година ќе биде ангажирана Сесил Дижон (Франција), која ќе работи за потребите на администрацијата на МОК, но и за потребите на другите национални спортски федерации во Македонија. Таа во МОК ќе престојува како дел од програмата на Владата на Република Франција и Францускиот олимписки комитет, во блиска соработка со франкофонските олимписки комитети. Финансиските трошоци за престој и работа на Дижон во целост се покриени од Владата на Франција и се надеваме дека и МОК и националните спортски федерации ќе имаат корист од оваа нова меѓународна олимписка соработка, во насока на подобрување на работата на спортската администрација во Македонија.

Ако е таа, тогаш ја знам :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom