Фискални каси за полесно прислушкување а ние си молчиме

Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
Ибер македонише, некој ќе не ебе а ние ќе си молчиме., дури ке има мрчачи ароунд со ке тресат глупости

1. сим картица = предавател фо спеакерот 1зичка и готово.

најтрагично е шо никој ова не го спомнува ........
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
Спремам уред за блокирање кој сака 900 денари на пазар 3
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Спремам уред за блокирање кој сака 900 денари на пазар 3
не работат касите после.. има пријателче едно кое некако се десило да ја смести касата, таму кај што по логика ке има слаб прием...

приказната е (колку што сватив) дека со секое куцање на фискалната, наместо онаа втората лента што се штампаше за во ујп, сега праќа податок директно во базата на ујп и таму се снима секое твое куцање на истата. ако ја блокираш антената, нема да ти работи фискалната затоа што не добива повратен сигнал назад дека е запишано во систем, па тек тогаш ти ја вади лентата за муштеријата...

немој да ме сватиш грешно, ова само по логика се раководам од информации што ми ги дадоа упатени стручни лица, можеби и грешам... за мене е сеедно, јас не користам фискална.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
не работат касите после.. има пријателче едно кое некако се десило да ја смести касата, таму кај што по логика ке има слаб прием...

приказната е (колку што сватив) дека со секое куцање на фискалната, наместо онаа втората лента што се штампаше за во ујп, сега праќа податок директно во базата на ујп и таму се снима секое твое куцање на истата. ако ја блокираш антената, нема да ти работи фискалната затоа што не добива повратен сигнал назад дека е запишано во систем, па тек тогаш ти ја вади лентата за муштеријата...

немој да ме сватиш грешно, ова само по логика се раководам од информации што ми ги дадоа упатени стручни лица, можеби и грешам... за мене е сеедно, јас не користам фискална.
Ај еве си викам да ти одговорам, значи фискалната си ја врши онаа работа - гпрс
Ама си ја врши о онаа
Прислушкување
Прикаски има 100 за гпрс уред ти треба сим картица јеее откривме америка хесус..ццц[DOUBLEPOST=1422579943][/DOUBLEPOST]Блокаторот е во изработка вашата фискална ќе си работи ама и ќе можете слободна да си гадите кој сакате не се секирајте блокаторот ќе ве заштити.... се предомислив блокаторот ќе го шиткам 1900 денари
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Добри теории на заговор... продолжете, занимливо стана.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ај еве си викам да ти одговорам, значи фискалната си ја врши онаа работа - гпрс
Ама си ја врши о онаа
Прислушкување
Прикаски има 100 за гпрс уред ти треба сим картица јеее откривме америка хесус..ццц[DOUBLEPOST=1422579943][/DOUBLEPOST]Блокаторот е во изработка вашата фискална ќе си работи ама и ќе можете слободна да си гадите кој сакате не се секирајте блокаторот ќе ве заштити.... се предомислив блокаторот ќе го шиткам 1900 денари
Не си играј играчки, ќе те шитнат в зандана :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
Не си играј играчки, ќе те шитнат в зандана :)
Хм арно викаш 200 франака блокаторот кој сака да гади кога е на работа бар да ми се исплатат неколкуте месеци во зандана. праќам по глобко кој сака да оговара а има фискална у соба слободно контактирајте ме ;)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Хм арно викаш 200 франака блокаторот кој сака да гади кога е на работа бар да ми се исплатат неколкуте месеци во зандана. праќам по глобко кој сака да оговара а има фискална у соба слободно контактирајте ме ;)
Абе оди легни си тенџере едно блокирано и неписмено.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
И шо би прислушкувале тие од другата страна ?

Пример сендвичара:
"Повелете?
-Комбиниран тост
-КечапЧЕ, мајонезЧЕ, ориганЦЕ дали сакате?
-Да да може ..."
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
@spamer Си прави промоција не некојси негов уред...Тоа е финтава на целата тема.
А за играње ку*от од страна на владата со нас стварно играат. Прво купете фискална 400евра, ок си купуваш, стави македонски производи на фискална 200евра, си ставаш, после 3 месеци не важи тоа, извади македонски производи, си ги ваѓаш уште 100евра. И сега не важи таа фискална земи си нова со ГПС, 400евра.
Е за ова треба да се излезе на протест и браво за момчињата што им ги дупнаа гумите на ујп во Битола.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
Блокаторот нема да го блокира ГПРС сигналот тоа ке си функционира, ке се блокира само прислушниот апарат т.е ке им праќа на прислушкувачите само шум. лол
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Какви глупости се овие дека ке се прислушкува ? Има микрофон во касата?
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Блокаторот нема да го блокира ГПРС сигналот тоа ке си функционира, ке се блокира само прислушниот апарат т.е ке им праќа на прислушкувачите само шум. лол
Дојди да ти дадам блокатор за глупи мисли за беспари кретен еден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom