Фискални каси за полесно прислушкување а ние си молчиме

Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Блокаторот нема да го блокира ГПРС сигналот тоа ке си функционира, ке се блокира само прислушниот апарат т.е ке им праќа на прислушкувачите само шум. лол
Зашо би имало микрофрон у фискална каса. Уат да фак.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Сака да си лапне пари од ништо овој малиов излеа ;)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Токмак еден си ја отворил ли да видиш дали има микрофон или продаваш муда за бубрези
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
чекај малку.... тек сега сватив дека са АУДИО прислушување се прави муабет... хахаха... каков виц еј... хахаха..
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@spamer Си прави промоција не некојси негов уред...Тоа е финтава на целата тема.
Многу логично:)

Прво не верувам дека во сите фискални каси има нешто такво што служи за прислушкување.
Второ, и да можат да прислушкуваат, покрај толку работи уште со тоа ќе се замара човек.

:)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Дај не траскај жити се ќе ставаат прислушкување за што да слушаат колку кошта тоа што си јал пил или купил во продавница дај продаај му*а за бубрези на друго место
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Јосип Броз Тито некогаш кажал дека народ што има ваква младина не треба да се плаши за својата иднина а јас ќе кажам дека со таква младина треба да се плашиме за својата иднина.
Дали мислите вие дека сакате да влезете во ЕУ а да не плаќате данок, државата да биде корумпирана, ништо да не функционира итн...
За да има ред во државата мора некој да почне со реформи, дали мислите дека тие фискални каси се измислени само за да функционираат во Македонија или ги има во секоја држава?
Единствено во едно нешто не ги оправдувам УЈП а тоа се големите казни.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
1. Што ако?
2. Зошто!!!

Ок, погледнете се кои лудаци сте, мислите не е можно!!!
Нели гледате дека власта ја интересира се па и роднините што мислат.
Иако немам намера да продавам ништо - секако не планирам ни да го правам апаратчето(ова беше шега иницирана од ваш колега форумџија).
Па ми се изнавикавте па да сум серел па уште што не ми изнакажавте.Толку ли сте плитки тапи исушени во тоа мозоците па не глеате што се случува. Или вас не ве засега тоа удри по народот и потоа удри уште повеќе . За на крај да ми кажете дека не сум плаќал данок ццц.
За секој случај за тие што имате фирми од сеа па натаму кога ја отварате касата(регистрација) не викајте со господ напред туку со грујо напред lol
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Што е следно? Тема дека не прислушкуваат преку кондомите во кревет? Го разбирам обидов, ама да не забегуваме. Ти како експерт од областа на технологијата енд шит, сигурно можеш да ни покажеш каде точно се наоѓа микрофонот во сите фискални каси со ГПРС. Сигурно нема да ти биде проблем да растуриш една и да ни потенцираш каде е микрофонот, сепак станува збор за "мега скандал" за кој ќе биде заинтересирана цела македонска јавност :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom