Финале: Србија - Данска - [29.01.2012]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
кој може да го негира тоа дека србија има врвни достигнувања во спортот ? никој тоа не го може си има црно на бело они се јаки спортисти имаат успеси во многу спортови , ама што нас од макеоднија не боли стапот за нив бе човек ? јас сакав данска да победат заради србоманите којшто не ги поднесувам (не е нивна кривица тоа добро ама пак..) мене лично за србите ко срби ми е гајле сакале победуваат сакале не победуваат што сакаат нека праат за нив сигурно нема да се радувам а уште помалце па да се радувам ко моја земја да е(како некој "србомани") капиш ? немој мн да се филмаш дека комплекси биле у прашање -.-
Значи имам сретнато овде повеќе што навиваат за Германија или Италија во фудбал, значи тие се германомани или италофили или што уште не, или еве пример имаше случај дваица навивачи на Партизан од андалузија( значи шпанија) слушнале дека партизан имал добра атмосфера на кошарка и се летнале во Београд, и после тој меч останале навивачи на Партизан и секое слободно време за утакмица се во Београд, а родени Шпанци немаат врска со Србија или некое потекло... и тие ли се Србомани или неам појма што!!!...а и да, и комплекси шта раде, раде ...имам еден познаник комшија ми е кога ке Македонија ке ја тепа Србија се понаша како лудак во било кој спорт, инаку кур го боли и за спортот и за све остало слично, нему му е важно само Србија да се тепа...тоа не се комплекси?, а во ниту еден муабет неспомнал Србомани или некои такви слични срања, има спомнато демек му се скурчило тоа што цело време ние Србите сме замарале со спорт!!!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.858
Tоа е тоа што го зборев во претходниот пост... како ти момче немаше да се качиш на тоа што го спомна твојата Македонија да отидеше во финале... и да не дојде до погрешна перцепција за мене јас ја почитувам Македонија и се восхитувам на резултатите на ракометарите, мада мислам дека можеа и заслужуваа подобро и на кошаркарите!!!
Иди на марс бе,иди и не се враќај.. абе сите до еден би ве депортирал правец Србија и да ен се вратите.. од тука јадеш леб бе торко,тука си роден претпоставувам..која твоја Македонија бе бруко.. не е срамно што ја сакаш Србија и што си Србин,срамо е што ја газиш оваа земја и си неблагодарен!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Иди на марс бе,иди и не се враќај.. абе сите до еден би ве депортирал правец Србија и да ен се вратите.. од тука јадеш леб бе торко,тука си роден претпоставувам..која твоја Македонија бе бруко.. не е срамно што ја сакаш Србија и што си Србин,срамо е што ја газиш оваа земја и си неблагодарен!
Прво и основно во енколку наврати нагласив колку ја поштувам оваа земја и колку ја сакам, постот што го цитираш беше одговор на еден напален како тебе кој ми соли памет нешто пи*ки, ку*ви и остали срања, така да неми ги вади од контекс постовите, а тоа што слободно би ме депортирал можеш слободно да пробаш или по приватна порака можам да ти пратам адреса па да дојдеш да ме депортираш, а за вреѓањето што ми го упати нема да ти вратам, не се спуштам на тоа ниво!!!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Иди на марс бе,иди и не се враќај.. абе сите до еден би ве депортирал правец Србија и да ен се вратите.. од тука јадеш леб бе торко,тука си роден претпоставувам..која твоја Македонија бе бруко.. не е срамно што ја сакаш Србија и што си Србин,срамо е што ја газиш оваа земја и си неблагодарен!
А глеам те повреди што напиша твојата Македонија. Во ред, а би сакал да те видам на наше место (Срби кои живеат во Македонија), како е тапа и глупаво во еден момент гледаш Македонија - ______________, и после тоа гледаш како истите граѓани на Македонија, поради која си се нервирал и губел нерви и се осеќал депримирачки ако изгубила, зборуваат за твојот народ како за најголеми душмани кои некогаш ги виделе. Си викаш па што им се замарам јас на нив бе тогаш ? Ете од каде, само да си знаеш.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.858
А глеам те повреди што напиша твојата Македонија. Во ред, а би сакал да те видам на наше место (Срби кои живеат во Македонија), како е тапа и глупаво во еден момент гледаш Македонија - ______________, и после тоа гледаш како истите граѓани на Македонија, поради која си се нервирал и губел нерви и се осеќал депримирачки ако изгубила, зборуваат за твојот народ како за најголеми душмани кои некогаш ги виделе. Си викаш па што им се замарам јас на нив бе тогаш ? Ете од каде, само да си знаеш.
Ја само барам од Србите кои живеат тука да не ја потценуваат Македонија..и да не ја ставаат во втор ред секогаш после Србија.. ОК бољи сте у спорт,поголема држава сте, Београд е поголем од Скопје,Србинките имаат поголеми цицки од Македонките..ама зашто секогаш кога се во прашање двете земји секогаш мора да покажувате дека сте во нешто надмоќни..тоа никако неможам да го разберам.
Ако ништо друго ,барем папочната врвца тука ви е пресечена на ова тло и треба грам почит да се покаже.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ја само барам од Србите кои живеат тука да не ја потценуваат Македонија..и да не ја ставаат во втор ред секогаш после Србија.. ОК бољи сте у спорт,поголема држава сте, Београд е поголем од Скопје,Србинките имаат поголеми цицки од Македонките..ама зашто секогаш кога се во прашање двете земји секогаш мора да покажувате дека сте во нешто надмоќни..тоа никако неможам да го разберам.
Ако ништо друго ,барем папочната врвца тука ви е пресечена на ова тло и треба грам почит да се покаже.
Тони почит се покажани за оваа земја од страна на Македонските Срби, не грам. Тоа и ти знаеш, од Куманово си и сигурно имаш другар Србин или барем познаник. Ако ми кажеш дека не се радувал на подвизи на Македонија нема да ти верувам. Мора да се покажувате дека сте во нешто надмоќни - ова па и не го разбирам да ти кажам :)
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Некој со Шлем на глава некој со Шајкача.... Кој како си ја наредил порано !! :D

Некој се кити со свои перја некој со туѓи. Боље своја шајкача него туѓ шлем.
--- надополнето: 30 јануари 2012 во 07:33 ---

--- надополнето: 30 јануари 2012 во 07:39 ---

--- надополнето: 30 јануари 2012 во 07:41 ---



--- надополнето: 30 јануари 2012 во 07:44 ---



--- надополнето: 30 јануари 2012 во 07:46 ---

--- надополнето: 30 јануари 2012 во 07:47 ---
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.705
Поени од реакции
19.771
Не ми се верува дека србиве играа милион пати послабо со Данска од нас... го изедоа ко мало дете цуцла... алал да му е на Станич ама фалеше да земе уште он да дава голови ебаго... Хансен ај дон хев а комент... честито победа дефинитивно овој пат заслужена.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Иди на марс бе,иди и не се враќај.. абе сите до еден би ве депортирал правец Србија и да ен се вратите.. од тука јадеш леб бе торко,тука си роден претпоставувам..која твоја Македонија бе бруко.. не е срамно што ја сакаш Србија и што си Србин,срамо е што ја газиш оваа земја и си неблагодарен!
Ај бе па и ти не претерувај, место што ќе се замараш со нас, оди земи депортирај ја пола Македонија, односно "Македонците" кој што поднасаат и имаат земено Бугарски пасоши... Пола Македонија со документи се Бугари, изјавуваат дека ја сакаат Бугарија за да земат пасоши, а ти ми тука солиш памет по интернет за кого да навивам во спорт, ебати беља... Во Струга се кршат крстови, се рушат амбуланти, што не отидеш да ги депортираш сите тие таму? Во Тетово, Гостивар, во твоето Куманово...

Да не ја гушиме темата, од одамна е познато дека Политика и Спорт не одат заедно... Ајт поздрав и размисли убаво кој прво треба да депортираш... :cool:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom